Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347922 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1740 dnia: 08 Kwiecień 2021, 20:58:25 »
@rollo45 - masz chociażby:
- Mythos 2 Gravimetric,
- MAHLKÖNIG E65S GBW
- Baratza 270wi

Grind by weight a Single dosing to dwie różne rzeczy. Młynki GBW posiadają hopper i elektronikę, która odmierza kawę z bardzo dobrą dokładnością. Kawa jednak zalega tam i parametry parzenia się zmieniają wraz z ilością kawy w hoperze oraz z upływającym czasem - polecam opis @Szczympek na temat E65S.

Single dose to mielenie pojedynczej dozy i trzymanie kawy w opakowaniu, pojemniku, aby ta nie zmieniała swoich właściwości i dzięki temu my nie musimy kręcić młynkiem mieląc te samą kawę po kilku godzinach.

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1741 dnia: 08 Kwiecień 2021, 20:59:50 »
jeśli chodzi o technologie to napisz która to konkurencja ma te rzeczy które ma ten młynek : elektroniczne rozpoznawanie portafiltra(podwójny ,pojedynczy) regulacja wagi dozy do 0,01 , automatyczne czyszczenie i kalibrowanie żaren , wejście USB do update firmwaru, regulacja stopnia mielenie na ekranie  LCD ,sama budowa żaren itd , nie twierdze ze to najlepszy młynek na świecie ale pewne rozwiązanie mnie odpowiadają , każdy oczekuje czegoś innego

Solo nie ma automatycznego czyszczenia.

Natomiast większość takich funkcji ma Mahlkönig E65S GBW, jest nawet krótka recenzja na forum. I jest to rozwiązanie istniejące, od sprawdzonego producenta.
E65 może nie ma tej oldschoolowej aktualizacji firmware przez USB ;)

A to Solo to nie nieznany szerzej prototyp. Może to będzie fajny młynek, z naciskiem na może. Patrząc na stronę tego młynka mam wrażenie, że ktoś w latach 1980tych zamknął się w piwnicy, miał może jakiś nawet fajny pomysł. Siedział w tej piwnicy i pracował nad swym wynalazkiem-innowacyjnym młynkiem. Teraz z tej piwnicy wychodzi i krzyczy patrzcie - innowacja. Nie bacząc, że konkurencja nie tylko opracowała większość takich rozwiązań ale je już przetestowała, wdrożyła, udoskonaliła i zrobiła kolejne, nowe, lepsze wersje...

Nie mówię, że Solo zły młynek. Ale zawsze irytuje i się najeżam gdy ktoś nazywa innowacją rozwiązania które inni stosują od dawna. Najbardziej ta aktualizacja przez USB - ja ostatniego pendriva wyrzuciłem kilkanaście lat temu ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2021, 21:16:08 wysłana przez skansen »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1742 dnia: 08 Kwiecień 2021, 21:45:15 »
Fakt z automatycznym czyszczeniem się rozpędziłem :), ale tak czy inaczej ma więcej funkcji od wspomnianego wcześniej Mahlkoniga , Koledzy zaręczam wam ze rozróżniam SD Od GBW , co nie zmienia faktu ze przy takiej precyzji dozowania kawy w obydwu wspominanych młynkach jakościowo zbliżają się do SD , po kilku godzinach kawa nie zmieni właściwości na tyle żeby ktokolwiek mógł to organoleptycznie zauważyć , co innego 24 godziny w hooperze :):), reasumując Niche w swoim przedziale cenowym jest dobrym wyborem którego właśnie dwa dni temu dokonałem co nie  zmienia faktu ze era takich młynków dopiero nadchodzi i w ciągu najbliższych 2 lat przewiduje wysyp tego typu projektów :):)

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1743 dnia: 08 Kwiecień 2021, 23:01:17 »
ale tak czy inaczej ma więcej funkcji od wspomnianego wcześniej Mahlkoniga
Ale jakie ma funkcje dokładnie (oprócz aktualizacji przez USB ;) ) ? Poza tym, to w najlepszym razie prototyp. Choć patrząc na stronę mam wrażenie, że  istnieje tylko w Power Poincie  8)   

co nie zmienia faktu ze przy takiej precyzji dozowania kawy w obydwu wspominanych młynkach jakościowo zbliżają się do SD , po kilku godzinach kawa nie zmieni właściwości na tyle żeby ktokolwiek mógł to organoleptycznie zauważyć
Jeśli zakładasz, że kawa może siedzieć w hopperze kilka godzin to wystarczy zwykły młynek z timerem i zdejmowanym hopperem z zamkiem. Solo może byłoby jakąś innowacją kilkanaście lat temu, na dzień dzisiejszy to młynek jakich wiele, są bardziej zaawansowane a co najważniejsze, istniejące :) Zobacz na rozwiązania w młynkach Faemy chociażby, to jest kawowy high-tech...

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1744 dnia: 08 Kwiecień 2021, 23:36:11 »
Nie widzę sensu w punktowania co ma a czego nie dany młynek ,Fanem młynków Faemy nie jestem posiadałem 2 modele  każdy był kiepski, jakoś oglądam i specjalnie high-techu nie widzę , jeśli odnosisz wrażenie ze to PowerPoint to chyba  oglądamy inna stronę :), tak czy inaczej do dyskusja czysto akademicka bo rzeczonych młynków nie posiadamy na stole , skąd ta niechęć do USB  używam na co dzień jak i przenośnych dysków SSD nie sadze żeby ten rodzaj nośnika był jakimś reliktem przeszłości nie tylko  chmura ma racje bytu.

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1745 dnia: 08 Kwiecień 2021, 23:46:11 »
Nie widzę sensu w punktowania co ma a czego nie dany młynek ,Fanem młynków Faemy nie jestem posiadałem 2 modele  każdy był kiepski, jakoś oglądam i specjalnie high-techu nie widzę , jeśli odnosisz wrażenie ze to PowerPoint to chyba  oglądamy inna stronę :), tak czy inaczej do dyskusja czysto akademicka bo rzeczonych młynków nie posiadamy na stole
Faema była tylko przykładem pierwszym z brzegu... Może warto założyć dla Solo osobny wątek? Jak będzie ten młynek można obejrzeć to sam się w kolejce ustawię :) Napiszesz wtedy co takiego on ma, bo poważnie, żadnej istotnej funkcji nie widzę której by nie było na rynku...

Off-Topic:
skąd ta niechęć do USB  używam na co dzień jak i przenośnych dysków SSD nie sadze żeby ten rodzaj nośnika był jakimś reliktem przeszłości nie tylko  chmura ma racje bytu.
Jeśli ktoś lubi takie oldschoolowe rozwiązania to proszę bardzo, niech używa w swoim środowisku... Tylko ciężko nazywać to innowacją ;)   Nawet moi rodzice w wieku 60+ już z takich rozwiązań nie korzystają. Na niektórych uczelniach technicznych studenci mieli zakaz korzystania z nośników USB już kilkanaście lat temu... Więc raczej w tej kwestii się nie dogadamy :)

« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2021, 23:57:25 wysłana przez skansen »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1746 dnia: 09 Kwiecień 2021, 00:19:15 »
Zakaz korzystania z nośników USB kilkanascie lat temu , czyli gdzieś w okolicach lat 2005-2009 załóżmy ?:) przyznam że ta informacja jest dla mnie szokująca :) rozumiem ze zakaz wynikał z przestarzałej technologi nośnika USB w 2005 roku , jak byś mi podlinkowł które to uczelnie i dlaczego taki zakaz wprowadziły będę niezmiernie zobowiązany bo wydawało mi się ze dinozaurem technicznym nie jestem a tu okazuje się ze USB już 2005 roku był przestarzała technologia :):)
jak się Solo pojawi w sprzedaży specjalnie zakupie żeby można było przetestować :)

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1747 dnia: 09 Kwiecień 2021, 00:30:28 »
Off-Topic:
Chodziło o wirusy i kilka innych aspektów... Naprawdę nie ma co tego drążyć, stare dzieje.
Nie śmieje się z osób które dalej takich nośników używają. Śmieje się tylko z nazywania takich rozwiązań innowacyjnymi... Chętnie podyskutuję ale w innym wątku albo na PW, tylko proszę nie w wątku o Niche...
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2021, 00:44:48 wysłana przez skansen »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1748 dnia: 09 Kwiecień 2021, 08:08:45 »
Jako, ze mam/miałem wszystkie wyżej wymienione mlynki gbw to kilka spostrzeżen na temat solo:
Wyglada na masywny młynek i może mieć ten sam problem co Mythos 2 - tarowac wage przez kilka sekund.
Małe zapięcie na PF - trzeba być precyzyjnym i pewnie zmniejsza to czułość wagi.
Matematycznie wychodzi, ze potrzebuje na zmielenie shota około 8 sekund - E65 robi to w 3.5 sekundy.
Podwójny clump crusher - hmm? Wg mnie to niezły marketing, żeby zamienić wadę (duża odległość żaren od wylotu) na zaletę.
No i współczuje baristom, którzy musieliby czyścić ta białą wnękę co kilka minut ;)

Tak jak pisze @skansen - ze trzy, cztery lata za późno wydali ten młynek. Taki odgrzewany kotlet (nie znaczy, ze nie może być smaczny ;) )
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1749 dnia: 09 Kwiecień 2021, 10:57:41 »
Może nowy wątek?
Mam też jedną propozycję: EurekaZeus

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1750 dnia: 09 Kwiecień 2021, 13:54:18 »
Koledzy zaręczam wam ze rozróżniam SD Od GBW
Ok,  ale jak dla mnie to bardziej z tego wywodu wynika, że po prostu wolisz OD od SD, bo jest dla Ciebie wygodniejsze. Z tym zaręczaniem, to jak mówiła Żelazna Dama "jeśli musisz ludziom mówić, że masz władzę to pewnie nie masz". Podobnie było w tym wątku, gdzie Pan zapewniał, że wie czym jest prawdziwe espresso, tylko nie mógł dojść dlaczego na nieciśnieniowanym portafiltrze, bez młynka, nie może go zrobić: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8292.0
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2021, 13:58:37 wysłana przez Nihil »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1751 dnia: 09 Kwiecień 2021, 17:31:50 »
Hle,hle dobre z tym Panem od espresso , chyba można to ująć tak ze chciałbym OD o  działaniu SD :):)co może być niemożliwe i zostanę z Niche na dłużej :):)ale kto wie co wymyśla.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1752 dnia: 09 Kwiecień 2021, 19:42:24 »
OD o działaniu SD -- taki młynek musiałby dozować odpowiednią porcję kawy, włączając w ten proces dokładne opróżnienie komory żaren. Niebagatelne wyzwanie.

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1753 dnia: 09 Kwiecień 2021, 20:22:01 »
OD o działaniu SD -- taki młynek musiałby dozować odpowiednią porcję kawy, włączając w ten proces dokładne opróżnienie komory żaren. Niebagatelne wyzwanie.

wystarczy Niche postawic na Acaia Orion :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1754 dnia: 09 Kwiecień 2021, 21:32:51 »
Ale idea piękna :):):)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi