Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 348004 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1695 dnia: 06 Kwiecień 2021, 18:36:22 »
No weź kto tu histeryzuje o kilka zł? Zdradzę sekret można się cofnąć w wątku o kilka stron lub użyć opcji szukaj, forum to nie lek na lenistwo.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1696 dnia: 06 Kwiecień 2021, 18:44:37 »
@mlopus  Z takim podejściem to możesz założyć konto na elektroda  [emoji38] https://cdn.natemat.pl/084ed94d4b6709749040b4ebffc15579,780,0,0,0.jpg
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1697 dnia: 06 Kwiecień 2021, 18:47:34 »
Mam, nie muszę.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1698 dnia: 06 Kwiecień 2021, 18:53:34 »
No nie kilka złotych :) dość znacznie zmieni to cene prawie o 34% drożej jeśli dobrze liczę

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1699 dnia: 06 Kwiecień 2021, 18:55:05 »
Czyli Niche wyjdzie 3660 złoty :(

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1700 dnia: 06 Kwiecień 2021, 19:02:49 »
To i tak jeden z tańszych młynków SD:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A5S7VHjBOADIKdLAURagfiYiK_BXlurAJFrOqPIB_Bw/edit?usp=sharing
Powyższe zestawienia dotyczy rynku USA, który jak wspomniałem kilkanaście postów temu, nie jest taki sam jak europejski. Niemniej jednak pewien obraz daje...

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1701 dnia: 06 Kwiecień 2021, 19:07:33 »
Tak, tylko rynek USA na którym oferowane są produkty z EU ma je z zasady  droższe , np Lelit Bianca kosztuje w okolicach 11.000 zł, jeszcze przed brexitem Niche kosztowałby nas 2660 plus wysyłka , temat rozwiązałem zmieniając adres na UK wiec będzie tak jak przed Brexitem , prawie 4000 tys za Niche Zero to już lekka przesada moim zdaniem :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1702 dnia: 06 Kwiecień 2021, 19:09:23 »
Wg jednego pomiaru, który po pierwsze służył od czegoś innego, co było tłumaczone. Jednak usilnie się do tego przyczepiłeś, żeby poprzeć swoją teorię. @pj.w miał poprawny wynik, który raczysz pomijać milczeniem, bo nie pasuje do Twojej teorii.
Odniosłem się do wyników pj.w, dlaczego piszesz nieprawdę?
To Ty unikasz odpowiedzi. Pisałem, ze uzyskanie tak niskiej ekstrakcji przy 15 gramach, 30 gramach uzysku w 31 sekund nie jest możliwe nawet podczas kanalowania. Zalanie French Pressa (przemiał gruz) na 30 sekund daje wyższa ekstrakcje (ponad 16%). Dlaczego? Co można poprawić, skoro masz poprawne ratio uzysk itd? Inny Chińczyk bez problemu dawał 2% wyższa ekstrakcje. Dlaczego?
No i najważniejsze pytanie, dlaczego zobaczyłeś tak tragiczna ekstrakcje i absolutnie nic z tym nie zrobiłeś?
No i nie musisz tak zaciekle bronić tego młynka, swoje napisales 😉
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1703 dnia: 06 Kwiecień 2021, 19:31:38 »
Ja cały czas nie rozumiem tego marudzenia w stosunku do ceny Niche :mhh: Nie podoba się nie zamawiam, proste?  Z faktów wynika, że tych marudzących jest znacznie mniej jeżeli niche rozchodzi się w kilka minut.

Offline dober Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: ZF64W, Timemore C3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1704 dnia: 06 Kwiecień 2021, 19:45:09 »
Teraz jestem ciekaw, jak niche wypadnie w bezpośrednim pojedynku z G-IOTA. Cena prawie dwa razy niższa, a czy jakość przemiału i smak espresso jest dwa razy lepszy w niche?
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2021, 20:29:55 wysłana przez dober »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1705 dnia: 06 Kwiecień 2021, 19:59:26 »
Niche rozchodzi się tak szybko  bo działa proste prawo nadwyżki popytu nad  podażą , manewr stosowany od dawna , przykład najbliższy firma Apple i premiery nowych iPhonów , jestem przekonany ze to zamierzona polityka producentów która pozwala im sprzedawać w takiej cenie i pozycjonować produkt jako niszowy i wysoce pożądany :):), sam się na to złapałem :):), i teraz będę oczekiwał z wypiekami na twarzy następnego młynka który zmieli ziarna kawy w niespotykany dotąd sposób :):)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1706 dnia: 06 Kwiecień 2021, 21:15:41 »
Teraz jestem ciekaw, jak niche wypadnie w bezpośrednim pojedynku z G-IOTA. Cena prawie dwa razy niższa, a czy jakość przemiału i smak espresso jest dwa razy lepszy w niche?
Fan Ascaso z Łodzi wychwala Chinczyka i narzeka na Niche - ciekawe dlaczego 😂 skończ pisać bzdury, ze smak musi iść w parze z ceną i to liniowo, bo się kompromitujesz.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1707 dnia: 06 Kwiecień 2021, 21:20:10 »
Niche rozchodzi się tak szybko  bo działa proste prawo nadwyżki popytu nad  podażą , manewr stosowany od dawna , przykład najbliższy firma Apple i premiery nowych iPhonów , jestem przekonany ze to zamierzona polityka producentów która pozwala im sprzedawać w takiej cenie i pozycjonować produkt jako niszowy i wysoce pożądany :):), sam się na to złapałem :):), i teraz będę oczekiwał z wypiekami na twarzy następnego młynka który zmieli ziarna kawy w niespotykany dotąd sposób :):)
W sedno, patrz jeszcze garnki zeptera i różne odkurzacze 👍

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1708 dnia: 06 Kwiecień 2021, 21:23:14 »
jestem przekonany ze to zamierzona polityka producentów która pozwala im sprzedawać w takiej cenie

Takiej niskiej?  ;)

Fascynujące zjawisko. Dzisiaj jak wrzucili nowe, to padła strona. Na eBayu młynki sprzedają się od ręki za 5k - 6k i to nawet w UK, gdzie nie dochodzą żadne opłaty. Mały, kawowy, PRL. Ciekawe jakie podejście ma do tego producent? Planują zwiększyć produkcję? Mogliby w sumie wrzucić cenę x 1.5 i też byłoby ok.

Ciekawe jak to wszystko będzie się kształtowało po pandemii, bo nie jest to jedyny przypadek w segmencie domowych sprzętów kawowych, gdzie strona podażowa nie wyrabia.

Offline dober Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: ZF64W, Timemore C3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1709 dnia: 06 Kwiecień 2021, 21:34:12 »
Fan Ascaso z Łodzi wychwala Chinczyka i narzeka na Niche - ciekawe dlaczego 😂 skończ pisać bzdury, ze smak musi iść w parze z ceną i to liniowo, bo się kompromitujesz.
@Szczympek
Piszesz bzdury. Ja mam staż w espresso półtora miesiąca, więc jestem amatorem i mam prawo się nie znać. Chce kupić młynek Sd, bo chce pić różne kawy jednego dnia. Wczoraj zadałem pytanie który młynek SD będzie lepszy Niche czy G-iota i nikt nie stwierdził ten, czy ten jednoznacznie, więc odpuściłem zakup, chociaż dzisiaj miałem niche ze 4 razy w końcowej fazie kupowania. Poczekam na testy w bezpośrednim pojedynku, jeśli niche będzie lepszy to ten kupię, jeśli g-iot to ten. Poza tym jak mam coś wychwalać lub narzekać na coś z czym nie miałem do czynienia  :picardpalm:

Mimo iż jestem nowy na forum, to zauważyłem chłopie, że masz jakieś problemy emocjonalne, do każdego się czepiasz.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2021, 23:19:27 wysłana przez dober »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi