Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347882 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1545 dnia: 08 Luty 2021, 20:23:36 »
Świeci się wtedy ta pomarańczowa dioda. Coś z tym robicie, czy po prostu jest jak jest?
Ja swój młynek  zawsze zostawiam włączony i jakoś ta dioda mi nie przeszkadza, chociaż teraz sam się zastanawiam czy dobrze robię 🤔 Może niech użytkownicy z pierwszej partii się wypowiedzą na ten temat?

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1546 dnia: 08 Luty 2021, 20:27:22 »
Sama dioda mi nie przeszkadza. Ale w dobie "zero waste", to szkoda prądu :) ale jakoś nie wyobrażam sobie cały czas bawić się wtyczką.

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1547 dnia: 08 Luty 2021, 21:55:55 »
Można zamontować tego typu włącznik na kablu jak nie chce Ci sie wypinac. Ten jest do 2A więc pewnie wystarczający

Zobacz ofertę: Włącznik przelotowy na przewód biały WL-01  https://allegro.pl/oferta/wlacznik-przelotowy-na-przewod-bialy-wl-01-7661795486

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1548 dnia: 08 Luty 2021, 22:08:21 »
Albo trochę prościej gniazdo z wyłącznikiem
https://allegro.pl/oferta/gniazdo-z-wlacznikiem-emos-p0027-10137196065

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1549 dnia: 08 Luty 2021, 22:10:03 »
@KLS - odmówiłeś po prostu uiszczenia opłat i paczka ponownie ruszyła w drogę bez żadnych już opłat? Byłeś jakoś umówiony z Jamesem aby tak zrobić?

No cóż ja zapłaciłem. Z drugiej strony mogłem sobie powetować podwyższoną cenę, bo przez pomyłkę wysłali mi dwa młynki. Po rezygnacji części osób z zamówień poprosiłem ich o zmianę zakupionej przeze mnie wersji UK na EU. Ostatecznie w wyniku zamieszania wysłali mi jeden młynek EU i jeden UK. Niestety uczciwość wygrała i im to zgłosiłem ;)

Jestem po pierwszym teście i kawa wyszła super. Jednak zaczynając z 17 drugie espresso musiałem zrobić na 19 i po przepływach muszę odrobinkę jeszcze podnieść. Nie mam wyczucia więc nie wiem, jak tutaj kręcenie przekładać się będzie na efekty. Ustawiłem i jutro sprawdzę ;)
 

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1550 dnia: 08 Luty 2021, 22:35:44 »
@MarVald czekam na opinie jak ma się Niche do Eureka Mignon Specialita;)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1551 dnia: 08 Luty 2021, 22:39:51 »
@michal0104 - muszę się oswoić i zapoznać :) Może to efekt placebo, ale moje ulubione Peru wyszło bardziej czekoladowe ;) Z rzeczy bardziej namacalnych to mogę powiedzieć, że wykonanie, budowa to naprawdę sztos. Tutaj Specialita jednak odstaje, ale dopiero jak się zacznie ją dotykać, bo jednak z daleka wiele plastików świetnie udaje inne materiały :)

Offline Ponq

    • Test Oganiza
  • Wiadomości: 2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1552 dnia: 09 Luty 2021, 11:03:57 »
@KLS - odmówiłeś po prostu uiszczenia opłat i paczka ponownie ruszyła w drogę bez żadnych już opłat? Byłeś jakoś umówiony z Jamesem aby tak zrobić?

No cóż ja zapłaciłem. Z drugiej strony mogłem sobie powetować podwyższoną cenę, bo przez pomyłkę wysłali mi dwa młynki. Po rezygnacji części osób z zamówień poprosiłem ich o zmianę zakupionej przeze mnie wersji UK na EU. Ostatecznie w wyniku zamieszania wysłali mi jeden młynek EU i jeden UK. Niestety uczciwość wygrała i im to zgłosiłem ;)

Jestem po pierwszym teście i kawa wyszła super. Jednak zaczynając z 17 drugie espresso musiałem zrobić na 19 i po przepływach muszę odrobinkę jeszcze podnieść. Nie mam wyczucia więc nie wiem, jak tutaj kręcenie przekładać się będzie na efekty. Ustawiłem i jutro sprawdzę ;)
 
Hej, moja paczka wraca do nadawcy.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Generalnie z tego co zrozumiałem, to:
- dla przesyłek wysłanych przed 01.01.2021 - VAT płacimy w UK i nie ma VAT przy wjeździe do EU.
- dla przesyłek wysłanych po 01.01.2021 - VAT płacimy przy wjeździe do EU, sprzedawca nie powinien naliczyć VAT a jeżeli to zrobił to powinien wystąpić o jego zwrot.

Decyduje data na liście przewozowym. Na moim liście była data z lutego, a więc opcja druga. Wygląda na to, że Niche skorzystali z okazji i sprzedali towar + naliczyli VAT w zeszłym roku, teraz towar legalnie eksportują, VAT zapłaci kupujący jeszcze raz a oni grzecznie zgłoszą się o jego zwrot (a przynajmniej będą mogli to zrobić) - nie mogę załączyć odnośnika ale wystarczy wpisać uk export VAT w googlach i wybrać pierwszy/drugi link. Dla nich to ekstra zarobek, dla nas sztucznie zawyżona cena.

Zgadzam się, że młynek może być tego wart... ale ja nie popieram takiego prowadzenia biznesu.


Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1553 dnia: 09 Luty 2021, 12:42:03 »
Decyduje data na liście przewozowym. Na moim liście była data z lutego, a więc opcja druga. Wygląda na to, że Niche skorzystali z okazji i sprzedali towar + naliczyli VAT w zeszłym roku, teraz towar legalnie eksportują, VAT zapłaci kupujący jeszcze raz a oni grzecznie zgłoszą się o jego zwrot (a przynajmniej będą mogli to zrobić) - nie mogę załączyć odnośnika ale wystarczy wpisać uk export VAT w googlach i wybrać pierwszy/drugi link. Dla nich to ekstra zarobek, dla nas sztucznie zawyżona cena.

a mi się dalej wydaje, że oni zwyczajnie vatu nie odprowadzają, wykorzystując do tego indiegogo, za wyjątkiem pojedynczych osób proszących osobno o fakturę, biorąc ich "w koszty". Dlatego też nie zaczęli wysyłać do UE w cenie obniżonej o 20% Brytyjskiego vatu, bo musieli by obniżyć swój ptrzychód dla podejrzewam, że spokojnie ponad połowy sprzedaży

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1554 dnia: 09 Luty 2021, 13:54:07 »
że oni zwyczajnie vatu nie odprowadzają, wykorzystując do tego indiegogo
I to jest bardzo smutne, że firma robiąca raki świetny sprzęt robi wałki.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1555 dnia: 09 Luty 2021, 14:21:53 »
ino też nie zakładam, że są to sycylijscy mafiozi :D Jakoś tam wierzę w legalną, poprostu inną formę ich rozliczeń, wkońcu nie na samym vacie świat jest zbudowany (żeby tylko nasz Vateuszek tego nie usłyszał :evil:)

Nie podeszli właściwie do bałagan z brexitem, to w końcu Brytyjscy politycy nie chcieli pełnego wspólnego rynku i spotkałem międzyczasie parę innych firm, które starały się jakoś przygotować na różne warianty zmian, Niche za to udawało te trzy mądre małpki ;)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1556 dnia: 09 Luty 2021, 14:58:31 »
poprostu inną formę ich rozliczeń
Pewnie to, co robią jest legalne (bo by ich tamtejszy US zjadł), ale powoduje właśnie takie problemy.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1557 dnia: 09 Luty 2021, 17:25:12 »
Tak jak nie sprzedawali wersji tańszej o VAT do USA i Australii, to czemu by mieli po Brexicie sprzedawać taniej do EU?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1558 dnia: 09 Luty 2021, 20:06:54 »
czemu by mieli po Brexicie sprzedawać taniej do EU?
Tyle, że ceny dla wymienionych krajów po brexicie nie uległy zmianie, a dla EU - owszem.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1559 dnia: 09 Luty 2021, 20:17:14 »
Ceny w USA i Australii po Brexicie nie uległy zmianie, bo tam od zawsze doliczali swój VAT, a u nas dopiero teraz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi