Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 348068 razy)

Offline swistak Mężczyzna

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Decent, Flair 58, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1530 dnia: 03 Luty 2021, 20:03:32 »
prosiłbym o jakieś wskazówki ze strony użytkowników odnośnie jakiś wstępnych ustawień młynka względem metod. Czyli, gdzie zacząć szukać dla espresso, v60 i ekspresu przelewowego. O ile sobie przypominam to w temacie espresso padało, że bezpieczny punkt startu to 17  Fajnie by było jeśli ktoś się może podzielić odniesiem skali do komesia 

Pierwsza sprawa to polecam dokonać kalibracji tak jak pokazuje na YouTube Dave Corbey. U mnie przy dozie 18g, uzysk 40g w ok. 33s średnio palone kawy ustawiam w okolicy 9.5-10.5 z NFC (przed założeniem było ze 2-3 punkty grubiej).
V60 metodą Hoffmanna 36g, 600ml wody w ok 3min ustawiam w okolicy 35-37. Na Comandante wypada mi podobne ustawienie na 17-18 kliku.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2021, 20:08:19 wysłana przez swistak »

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1531 dnia: 03 Luty 2021, 21:44:22 »
Ja tak do tego nie podchodzę. Ten młynek jest wyceniony na równowartość ~2180zł. J
Ale jak to? Liczysz cenę bez VAT? Młynek kosztuje normalnie 499 funtów  co dało mi cenę ponad 2,5 k PLN a opłaty wyniosły około 600 PLN.

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1532 dnia: 03 Luty 2021, 22:32:52 »
Ja tak do tego nie podchodzę. Ten młynek jest wyceniony na równowartość ~2180zł. J
Ale jak to? Liczysz cenę bez VAT? Młynek kosztuje normalnie 499 funtów  co dało mi cenę ponad 2,5 k PLN a opłaty wyniosły około 600 PLN.

Przyjąłem za wartość podstawową cenę netto produktu powiększoną o koszt przesyłki. VAT to podatek, obojętnie, czy odprowadzany w moim kraju, czy jakimkolwiek innym. Suma wszystkich podatków, ceł i innych opłat nie stanowiących zapłaty za towar i przesyłkę to w tym przypadku aż 56% wartości netto produktu i opłaty za jego dostarczenie netto. 56% to jest skandal / rabunek / frajerstwo zarówno dla producenta jak i konsumenta.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1533 dnia: 03 Luty 2021, 22:37:38 »
Ja tak do tego nie podchodzę. Ten młynek jest wyceniony na równowartość ~2180zł. J
Ale jak to? Liczysz cenę bez VAT? Młynek kosztuje normalnie 499 funtów  co dało mi cenę ponad 2,5 k PLN a opłaty wyniosły około 600 PLN.

Przyjąłem za wartość podstawową cenę netto produktu powiększoną o koszt przesyłki. VAT to podatek, obojętnie, czy odprowadzany w moim kraju, czy jakimkolwiek innym. Suma wszystkich podatków, ceł i innych opłat nie stanowiących zapłaty za towar i przesyłkę to w tym przypadku aż 56% wartości netto produktu i opłaty za jego dostarczenie netto. 56% to jest skandal / rabunek / frajerstwo zarówno dla producenta jak i konsumenta.
Tutaj się zgadzam bo wtedy jest podwójnie opodatkowane tak samo jak z US.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1534 dnia: 04 Luty 2021, 01:18:49 »
Panowie mam pytanie czy naprawdę ten młynek jest warty zachodu ? Ponad 3k za młynek bez płaskich żaren? Naprawdę nie ma konkurencji ? 3k to już jest terytoriom gastro ( może używany ale gastro ). Ja wiem ze właściciele powiedzą ze warto ale co innego mają powiedzieć ze przepłacili ? Pytam bez przekory.
Czy jest tyle wart? Nie wiem...
W cenie 2350 - nie miał realnej konkurencji... teraz też chyba nie ma... może Goat Arco będzie taką konkurencją? Choć w którymś teście napisali, że nie chcą być porównywani do Niche - bo ich młynek jest 2x tańszy - i ma zdecydowanie mniejsze żarna...
Może Kinu i najwyższe modele 1Zpresso z młynków ręcznych?

Płaskie żarna? a komu to potrzebne :P miałem płaskie gastro 64mm, teraz mam stożkowe - smak się zmienił - czy na plus czy na minus - nie wiem, jest inny, ale trudno wyrokować czy lepszy czy gorszy... napewno bardziej "aksamitny", bardziej "kompletny" choć chyba mniej intensywny...

Co mnie zachwyciło w Niche? Używam go tylko do espresso (przelewy robie ręcznym) - rano mogę wrzucić "mocniejszą" kawę, bardziej "robustową", po południu wrzucam delikatniejszą, bardziej owocową - nie tracę ani grama kawy... To mnie przekonuje!!!

Wiec konkludując - "właściciele" są zadowoleni, nie chcą go sprzedawać bo nie mają na co go wymienić...
Przy OD - jest wybór - i to duży...
Przy SD - na ten moment nie ma - inne rozwiązania to albo młynek ręczny albo kombinacje (i pewnie Ci co kombinują powiedzą, że się da - wszystko się da;) ) ale ten kto ma Niche - przestaje kombinować a po prostu cieszy się naprawdę dopracowanym w detalach sprzętem
Never Give UP †

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1535 dnia: 04 Luty 2021, 07:51:06 »
Przy SD - na ten moment nie ma - inne rozwiązania to albo młynek ręczny albo kombinacje (i pewnie Ci co kombinują powiedzą, że się da - wszystko się da;) ) ale ten kto ma Niche - przestaje kombinować a po prostu cieszy się naprawdę dopracowanym w detalach sprzętem
Podpisu się pod tym w 100%. Ja to nie rozumiem osób które jeszcze wątpią,  że ten młynek jest wart swojej ceny, albo tak jak Skansen piszę wart nawet  5000 zł.  Ludzie wątpiące, czy ten ogrom ludzi którzy piszą pozytywne opinie na jego temat (nie licząc tych opinii negatywnych  co do VAT i cła bo to nic nie mówi o jakości) nić wam nie mówi?

Offline Ponq

    • Test Oganiza
  • Wiadomości: 2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1536 dnia: 07 Luty 2021, 19:32:03 »
Cytuj (zaznaczone)
@KLS Co do podniesienia ceny czy nie ma możliwości odwołania się i zwrotu ?

Jestem w trakcie korespondencji z Niche odnośnie przesyłki i wypracowania rozwiązania, które będzie dla mnie satysfakcjonujące.

I co? Udało się wypracować rozwiązanie? Mój młynek nadal czeka na cle i nie mogę się zdecydować ;).

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1537 dnia: 07 Luty 2021, 22:39:35 »
Szczerze to nie wiem na jakie wypracowanie rozwiązania liczycie. Młynki, których nie odbierzecie i tak się sprzedadzą. Dostaniecie zwrot kosztu zakupu młynka poza kosztem przesyłki w przypadku rezygnacji. Przy całej fali wkurzenia ludzi i ilości żółci wylewanej w necie na producenta NZ, to zrobienie teraz jakiegoś odstępstwa grozi precedensem i proszeniem się o problemy.
Niemniej historia zna różne przypadku i jestem ciekaw jak się sprawa skończy.

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1538 dnia: 08 Luty 2021, 13:31:02 »
Mój egzemplarz Niche już bezpiecznie w kuchni. Cło zapłaciłem "holenderskie" i o ile jestem zły, że musiałem dopłacić, to wszystko wskazuje na to, iż jest warty tych pieniędzy.

PS - wydaje mi się, iż wciąż jesteśmy zbyt biednym narodem, żeby ot tak, dorzucić ten 6 stówek, stąd ten cały rumor. Ja byłem na to przygotowany, dopłaciłem i zamierzam cieszyć się towarem.

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1539 dnia: 08 Luty 2021, 13:54:43 »
Snobistycznie można się cieszyć, że towar będzie jeszcze bardziej "niszowy" :)

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1540 dnia: 08 Luty 2021, 14:00:21 »
Cytuj (zaznaczone)
@KLS Co do podniesienia ceny czy nie ma możliwości odwołania się i zwrotu ?

Jestem w trakcie korespondencji z Niche odnośnie przesyłki i wypracowania rozwiązania, które będzie dla mnie satysfakcjonujące.

I co? Udało się wypracować rozwiązanie? Mój młynek nadal czeka na cle i nie mogę się zdecydować ;).

Mój młynek czeka na mnie na recepcji. Po południu małżonka rozpakuje i sprawdzi, czy wszystko ok. Nie dopłaciłem ani grosza / pensa / centa do ceny z Indiegogo.

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1541 dnia: 08 Luty 2021, 14:00:33 »
Wiesz, ja raczej sprzęt używam i cieszę się z efektów jego używania. Zresztą sprzęt do parzenia kawy, to chyba nie należy do tej branży, na której znają się "somsiedzi" i będą zazdrościć, że wydałeś tyle kasy, co na nowego passata w dizlu :P

Ale doceniam zabawę słowem :)

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1542 dnia: 08 Luty 2021, 16:50:05 »
Cytuj (zaznaczone)
@KLS Co do podniesienia ceny czy nie ma możliwości odwołania się i zwrotu ?

Jestem w trakcie korespondencji z Niche odnośnie przesyłki i wypracowania rozwiązania, które będzie dla mnie satysfakcjonujące.

I co? Udało się wypracować rozwiązanie? Mój młynek nadal czeka na cle i nie mogę się zdecydować ;).

Mój młynek czeka na mnie na recepcji. Po południu małżonka rozpakuje i sprawdzi, czy wszystko ok. Nie dopłaciłem ani grosza / pensa / centa do ceny z Indiegogo.


No to gratulacje, czyli rozumiem, że faktura VAT z tamtego roku była wystarczająca dla urzędu celnego?

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1543 dnia: 08 Luty 2021, 17:35:25 »
No to gratulacje, czyli rozumiem, że faktura VAT z tamtego roku była wystarczająca dla urzędu celnego?

Dzięki! Zawartość przesyłki została już sprawdzona, w środku jest piękny biały młynek ze standardowymi akcesoriami i…

1. W pudełku brak faktury / jakiegokolwiek innego dokumentu potwierdzającego zakup w zeszłym roku podatkowym
2. Odmówiłem zapłaty cła i podatku w dniu 4.02 około godziny 11-tej, a już tego samego dnia około 19-tej przesyłka znów była w zagranicznej sortowni. Brak jakiejkolwiek adnotacji o ponownej odprawie celnej. Już następnego dnia około 13-tej przesyłka była w naszym kraju

…przyznaję, że nie potrafię jednoznacznie wyjaśnić jak to się stało, że się udało. Najprawdopodobniej pracownicy Niche dosłali do DPD fakturę mailem, ale to tylko moje domysły i chyba już nie będę dopytywał niejakiego Jamesa z którym korespondowałem jak to załatwił. Mam młynek bez dodatkowych dopłat, co mnie bardzo cieszy i mam nadzieję, że wszystkim nam będą one służyły długo i bezawaryjnie, dostarczając zawsze satysfakcjonującego przemiału  :taniec:  :taniec:  :taniec:

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1544 dnia: 08 Luty 2021, 20:09:15 »
pytanko do użytkowników. Macie ten młynek cały czas pod prądem ? Świeci się wtedy ta pomarańczowa dioda. Coś z tym robicie, czy po prostu jest jak jest? Instrukcja sugeruje, aby nie zostawiać pod prądem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi