Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347981 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1515 dnia: 03 Luty 2021, 17:10:51 »
U mnie tak samo, mimo, że mam fakturę VAT z zeszłego roku to i tak DPD każe zapłacić drugi raz VAT  >:( >:( >:(
Na jakiej podstawie?

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1516 dnia: 03 Luty 2021, 17:20:12 »
U mnie tak samo, mimo, że mam fakturę VAT z zeszłego roku to i tak DPD każe zapłacić drugi raz VAT  >:( >:( >:(
Na jakiej podstawie?

Rozmawiałem z przedstawicielem DPD i ludzie z Niche powinni dołączać papierową wersję faktury zakupu do zawartości przesyłki, czego nie robią. W związku z czym mój młynek wraca do nadawcy.

Miek

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1517 dnia: 03 Luty 2021, 17:29:36 »
Panowie mam pytanie czy naprawdę ten młynek jest warty zachodu ? Ponad 3k za młynek bez płaskich żaren? Naprawdę nie ma konkurencji ? 3k to już jest terytoriom gastro ( może używany ale gastro ). Ja wiem ze właściciele powiedzą ze warto ale co innego mają powiedzieć ze przepłacili ? Pytam bez przekory.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1518 dnia: 03 Luty 2021, 17:31:09 »
U mnie tak samo, mimo, że mam fakturę VAT z zeszłego roku to i tak DPD każe zapłacić drugi raz VAT  >:( >:( >:(
Na jakiej podstawie?

Rozmawiałem z przedstawicielem DPD i ludzie z Niche powinni dołączać papierową wersję faktury zakupu do zawartości przesyłki, czego nie robią. W związku z czym mój młynek wraca do nadawcy.

Ale jeśli ty posiadasz ta fakturę to czemu DPD nadal się upiera , teraz 80% faktur to wersja cyfrowa.

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1519 dnia: 03 Luty 2021, 17:33:22 »
Panowie mam pytanie czy naprawdę ten młynek jest warty zachodu ? Ponad 3k za młynek bez płaskich żaren? Naprawdę nie ma konkurencji ? 3k to już jest terytoriom gastro ( może używany ale gastro ). Ja wiem ze właściciele powiedzą ze warto ale co innego mają powiedzieć ze przepłacili ? Pytam bez przekory.
Wg mnie jest jest tyle wart. Nie mam go tylko dlatego, że wolę OD i pewnie kupie sobie za jakiś czas Etzinger Etz Max. 

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1520 dnia: 03 Luty 2021, 17:48:06 »
Ja wiem ze właściciele powiedzą ze warto ale co innego mają powiedzieć ze przepłacili ?
Jeżeli by właściciele tak myśleli to z pewnością ten młynek regularnie pojawiał się na targu a tak jakoś bardzo rzadko się pojawia a jak już się pojawia to jakoś szybko znika

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1521 dnia: 03 Luty 2021, 17:55:28 »
@Miek przeważnie kupujący ten młynek świadomie dokonują tego wyboru. Jest to niewielki młynek na pojedyncze dozy, który pozwala na szybkie zmienianie kaw i metod parzenia od espresso po chemex, a takich nie ma zbyt wiele w ofercie.

Miek

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1522 dnia: 03 Luty 2021, 17:57:52 »
Może i tak. I pewnie tu jest sedno że pozwala łatwo przejść z espresso na inna metodę. Ja natomiast pijąc tylko espresso lub mleczne na bazie espresso nie widzę tego co widza inni.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1523 dnia: 03 Luty 2021, 18:00:22 »
Jeśli cały czas pijesz espresso i zasypujesz większe ilości kawy, to taka Eureka Specialita jest bardzo fajnym domowym młynkiem, który pewnie lepiej się sprawdzi. Chodzi o to żeby dobrać sobie narzędzie do własnych potrzeb. W okolicach 3 tyś znajdzie się trochę młynków on demand, które będą bardzo dobre, ale będą lepsze do czego innego niż Niche.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2021, 18:02:26 wysłana przez krystians »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1524 dnia: 03 Luty 2021, 18:01:31 »
I pewnie tu jest sedno że pozwala łatwo przejść z espresso na inna metodę
Ja na przykład miele niche tylko do espresso a do przelewów ręcznym. Głównie cenie niche za to że jest sympatyczny, zgrabny, cichy, łatwy w czyszczeniu oraz że nie marnuje kawy przy nim

Miek

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1525 dnia: 03 Luty 2021, 18:08:20 »
Ciekawe spostrzeżenia. W dobie wszystkich restrykcji dobrze jest usłyszeć inny punkt widzenia. Skoro nie ma możliwości sprawdzenia fizycznie jak działa. Faktycznie w przypadku ekspresy który umożliwia łatwe zmiany i co chyba ważniejsze powrót do poprzedniej metody czy nawet innej kawy może być ważne. Trochę mnie tylko zastanawia cena i to czy nie ma alternatywy. Skansen wspomniał o Etzinger a jest jeszcze chyba baratza.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1526 dnia: 03 Luty 2021, 18:13:57 »
Baratza dobrze sprawdza się do espresso, ale żeby zmielić do alternatyw, trzeba osobne żarno dokupić i zmienić, a mechanicznie jest bardzo słabo rozwiązana.

Młynki, które działaja na podobnej zasadzie jak Niche, to wszelakie single dose jak tu https://youtu.be/6LGeBcUZ9YA?t=1 , tyle że są one na ogół dużo droższe. Jedyna tania alternatywa, to ręczne młynki albo DF64.

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1527 dnia: 03 Luty 2021, 18:22:32 »
Zdecydowanie droższe stety-niestety. A taki Levercraft Ultra to kusi, kusi...

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1528 dnia: 03 Luty 2021, 18:25:29 »
Panowie mam pytanie czy naprawdę ten młynek jest warty zachodu ? Ponad 3k za młynek bez płaskich żaren? Naprawdę nie ma konkurencji ? 3k to już jest terytoriom gastro ( może używany ale gastro ). Ja wiem ze właściciele powiedzą ze warto ale co innego mają powiedzieć ze przepłacili ? Pytam bez przekory.

Ja tak do tego nie podchodzę. Ten młynek jest wyceniony na równowartość ~2180zł. Jeśli podatki, cła i inne opłaty osiągają w tym wypadku ~1222zł, co stanowi 56% to jest to trudne do opisania słowami, które nie byłyby wulgaryzmami. 56%!!! I tak, wszystko to przez ignorancję i nieudolność managementu tego projektu zwanego Niche Zero. Rozumiem, że sytuacja jest niecodzienna, bo brexit, ale samodzielnie już zdążyłem się w tym zorientować, więc oni jako odpowiedzialni na markę i reputację powinni zadbać o dobro klientów. 56%…  :picardpalm:

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1529 dnia: 03 Luty 2021, 19:27:00 »
@Vitalista - ale rozumiem, że młynek zamówiłeś do Polski tym razem? Ostatnio o ile pamiętam to chyba była grana Holandia albo Belgia. Zatem jeśli adres dostawy będzie znowu w te rejony, to dla nas jakby informacja niewiele wnosząca do życia :) Jeśli do PL to pytanie czy musiałeś jakieś papiery przedstawiać typu faktura z datą zeszłoroczną, które można z NZ dostać ;)
Belgia. Nie było żadnej zmiany od poprzedniego zamówienia dostarczonego w listopadzie, przyszła jak ostatnio DPD.
@Vitalista to jak to było z tym zamówieniem? Dlaczego twoje jest bez dodatkowego VAT-u, a nasze zostało nim obarczone?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi