Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347882 razy)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1455 dnia: 12 Styczeń 2021, 19:21:35 »
Najlepszy wybór do domu... Nie dla mnie.
Mnie zależy rano na czasie i automatyzacji, tu wszystko w manualu, jak w ręcznymi młynku.
Jak kto lubi... coś jak z winylem i plikiem w audio 😀

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1456 dnia: 12 Styczeń 2021, 19:22:18 »
Jest światełko w tunelu (czyli oto jeden z wpisów na stronie Niche na Indiegogo):

"Zrobiłem zapytanie w irlandzkich urzędach skarbowych i ich odpowiedź była taka, że punktem opodatkowania dla podatku VAT była data płatności, a punktem opodatkowania cła była data importu. Przypuszczam, że ten system obowiązuje w całej Europie. W takim przypadku zamówienia złożone z dostawą w lutym 2021 r. zostały opłacone w listopadzie 2020, a więc należy je uznać za zapłacony podatek VAT na terenie UE."

A ja się zastanawiam nad fenomenem tego młyna - w sumie to bardzo prosty młyn, cena wcale nie niska, nie można go kupić na fakturę vat. Czy wart jest zachodu ?

Można - jeśli poprosisz to otrzymasz od Niche (nie Indiegogo) fakturę VAT bez problemu.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2021, 19:26:30 wysłana przez KLS »

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1457 dnia: 12 Styczeń 2021, 19:26:46 »
Jest światełko w tunelu (czyli oto jeden z wpisów na stronie Niche na Indiegogo):

"Zrobiłem zapytanie w irlandzkich urzędach skarbowych i ich odpowiedź była taka, że punktem opodatkowania dla podatku VAT była data płatności, a punktem opodatkowania cła była data importu. Przypuszczam, że ten system obowiązuje w całej Europie. W takim przypadku zamówienia złożone z dostawą w lutym 2021 r. zostały opłacone w listopadzie 2020, a więc należy je uznać za zapłacony podatek VAT na terenie UE."

Kurde  wygląda na to ze nie potrzebnie kombinuje z tym przekierowaniem na UK, a tez mi się wydaje to logiczne ze data zakupu powinna być brana pod uwagę.

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1458 dnia: 12 Styczeń 2021, 19:30:22 »
Ja mam fakturę wystawioną jeszcze w grudniu, więc mam nadzieję, że się uda.

Offline gording

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Kawiarka, DeLonghi
  • Młynek: Nivona, Porlex
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1459 dnia: 12 Styczeń 2021, 20:04:18 »
 To była by bardzo dobra wiadomość.

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1460 dnia: 12 Styczeń 2021, 20:14:40 »
"Zrobiłem zapytanie w irlandzkich urzędach skarbowych i ich odpowiedź była taka, że punktem opodatkowania dla podatku VAT była data płatności, a punktem opodatkowania cła była data importu. Przypuszczam, że ten system obowiązuje w całej Europie. W takim przypadku zamówienia złożone z dostawą w lutym 2021 r. zostały opłacone w listopadzie 2020, a więc należy je uznać za zapłacony podatek VAT na terenie UE."

Nie powiem chciałbym w to wierzyć tylko, że nie jestem pewien czy urząd celny uzna tak samo. Czytałem w tym wątku, że @arizonaoov zamawiał coś ostatnio z Anglii może on jes w stanie potwierdzić jak to wyglądało u niego w głównej mierze kiedy składał zamówienie. Pisałem też z Niche jest jeszcze kilka dni na odwołanie zamówienia jakby co, a wysyłki będą na początku lub w połowie lutego. Chociaż to oczekiwanie i niepewność co do ostatecznej kwoty powoduje, że coraz bardziej skłaniam się do kupna czegoś na miejscu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1461 dnia: 12 Styczeń 2021, 20:22:47 »
Ponadto, wykonana przy gościach podnosi współczynnik magiczności tak ze trzy razy.

🙂👍
》tertium non datur《

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1462 dnia: 12 Styczeń 2021, 20:49:32 »
zamawiał coś ostatnio z Anglii może on jes w stanie potwierdzić jak to wyglądało u niego
Zamawiałem w już w styczniu z Lodniunium więc z VATem ogarniętym przez DHL. 23% wartości całego zamówienia (czyli tamper, wdt wraz z przesyłką) i jeszcze bodaj +19PLN opłaty za ogarnięcie.

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1463 dnia: 12 Styczeń 2021, 21:25:38 »
Wymieniłem jeszcze dwa maile z Niche i wychodzi na to, że jeżeli nie chciałeś faktury wcześniej to rachunek/faktura będzie wystawione w momencie przygotowywania wysyłki, kwota na rachunku będzie 499GBP i data będzie lutowa. Tak więc raczej nie ma się co łudzić, że VATu się uniknie.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1464 dnia: 12 Styczeń 2021, 22:11:09 »
Coraz bardziej mnie to wqr...Teraz znowu, żeby dostać fakturę dającą szansę na ominięcie VAT to trzeba było o nią poprosić od razu, bo inaczej,edostanie się fakturę z datą wysyłki? Wtf? Kto to mógł wiedzieć? Co chwila jakieś kruczki się pojawiają.

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1465 dnia: 12 Styczeń 2021, 22:16:22 »
Coraz bardziej mnie to wqr...Teraz znowu, żeby dostać fakturę dającą szansę na ominięcie VAT to trzeba było o nią poprosić od razu, bo inaczej,edostanie się fakturę z datą wysyłki? Wtf? Kto to mógł wiedzieć? Co chwila jakieś kruczki się pojawiają.

Jeżeli @KLS ma fakturę z grudnia, a będzie mial wysyłkę w lutym to wychodzi na to, że udało mu się to ogarnąć całkiem ok:). Natomiast standardowa procedura z tego co mi napisał James z Niche, to że datą sprzedaż będzie dzień w którym nastąpi wysyłka i kwota 499 GBP jako wartość towaru. Jakby to kiedy wpłacisz indiegogo pieniądze nie ma znaczenia kiedy producent Ci to w rzeczywistości sprzeda to co perspektywy tej platformy ma sens.

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1466 dnia: 12 Styczeń 2021, 22:53:44 »
No mam nadzieję, że mi się upiecze. W razie problemów uderzę do urzędu skarbowego / celnego z fakturą i będę próbował to załatwić. Dam znać.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2021, 22:58:40 wysłana przez KLS »

Offline kotylozaur

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Gaggia
  • Młynek: La Pavoni
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1467 dnia: 13 Styczeń 2021, 00:05:23 »
Ze strony indiegogo zniknęły z oferty młynki EU i UK. Są tylko wersje US..  :o

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1468 dnia: 13 Styczeń 2021, 01:34:46 »
Jeżeli @KLS ma fakturę z grudnia, a będzie mial wysyłkę w lutym to wychodzi na to, że udało mu się to ogarnąć całkiem ok:). Natomiast standardowa procedura z tego co mi napisał James z Niche, to że datą sprzedaż będzie dzień w którym nastąpi wysyłka i kwota 499 GBP jako wartość towaru. Jakby to kiedy wpłacisz indiegogo pieniądze nie ma znaczenia kiedy producent Ci to w rzeczywistości sprzeda to co perspektywy tej platformy ma sens.
Chodzi o to, że nie zrobili tego standardem tylko trzeba było się odezwać w odpowiednim czasie. Gdybym wiedział to bym poprosił o papier gdy płaciłem. A teraz nie mam jak powalczyć bo mimo wsparcia w tym samym momencie dostaniemy różnie datowane dokumenty, co może się przełożyć na poniesione opłaty. Tylko o to mi chodzi...

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1469 dnia: 13 Styczeń 2021, 01:36:26 »
Ze strony indiegogo zniknęły z oferty młynki EU i UK. Są tylko wersje US..  :o
Raczej bym się tutaj nie doszukiwał teorii spiskowych bo zamknięte perki dziwnie są tam wyświetlane i to nie pierwszy raz, że nie widać któregoś z nich.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi