Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347957 razy)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1440 dnia: 10 Styczeń 2021, 20:40:00 »
Nie wiem czy poradzę sobie z przesypywaniem między kubkiem a sitkiem. Toż to jakaś masakra musi być...

To jest niecałe 5 sekund :) NPF z sitkiem wchodzi od góry na kubeczek, odwracasz do góry nogami, dwa stuki i jest. Za to w trakcie mielenia można przelewać wrzątkiem filiżankę i przygotowywać npf. Mam przy NZ lepszy workflow niż przy Mahlkonigu.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1441 dnia: 10 Styczeń 2021, 23:21:16 »
W ostateczności zapytałem czy mogą wysłać paczkę do Anglii a nie Polski, potem jakoś do PL dojedzie, zobaczymy jakie będzie odpowiedz.

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1442 dnia: 10 Styczeń 2021, 23:25:25 »
Natomiast cena 3200 zł zmusiła by mnie do bardzo głębokiego namysłu.

No właśnie chodzi o ten głęboki namysł i prostą kalkulacje czy Niche jest wart dwa razy tyle co specialita. No nic muszę to jeszcze przemyśleć

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1443 dnia: 11 Styczeń 2021, 08:36:24 »
Kup raz a dobrze :).

Moim zdaniem jest wart - u mnie jeszcze raz powiem, zdecydowało to, że codziennie musiałem rano wymielać porcję kawy z młynka, aby uzyskać świeży przemiał i kolekcjonowałem to w pojemnikach, z czasem ich przybywało i przybywało - to była moja największa bolączka. Przy Niche można dodatkowo szybciej zmieniać kawy, zapisując sobie ustawienia dla danej kawy - robisz to wtedy bez straty surowca.

Przykładowo.. rano piję espresso, potem mielę sobie do pracy do phina, a potem po południu przestawiam na espresso - do każdego przemiału tyle gram ile potrzeba, nie mniej, nie więcej - jakbym miał to zrobić w On Demand - to rano wymielenie kilku gram "ze wczoraj", przestawianie młynka i wymielenie znowu kilku gram przy zmianie nastawień, potem znowu przestawienie i znowu wymielenie iluś gram - chyba, że masz młynek ręczny do innych kaw. Ja w zasadzie o ile nie wyjeżdżam to korzystam do alternatyw i espresso tylko z Niche - niesamowita wygoda. Przy mojej częstotliwości i stylu picia.. ;) nie wyobrażam sobie obecnie innego młynka niż Single Dose do domu.


Ale to tylko moje subiektywne odczucia ;)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1444 dnia: 11 Styczeń 2021, 09:03:29 »
To już nie jest "raz a dobrze" a "raz i ekonomicznie wątpliwe".  Może gdyby wzrost ceny wynikał z wypuszczenia nowszej, lepszej wersji. Tak jednak nie jest.

Miałem Niche na oku. Teraz pozostało "miałem". Rynek próżni nie znosi. Niech kombinują jeśli nie chcą zatonąć.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1445 dnia: 11 Styczeń 2021, 10:04:34 »
Dobra wiadomość dostałem takie info od Niche :

"Shipping to the UK would avoid the extra costs." jesli ktos zamowil na Lutowy termin i ma kogoś w UK to śmiało pisać do Niche.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2021, 10:08:03 wysłana przez kubuekpl »

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1446 dnia: 11 Styczeń 2021, 10:42:52 »
"Shipping to the UK would avoid the extra costs." jesli ktos zamowil na Lutowy termin i ma kogoś w UK to śmiało pisać do Niche.

Nie znam się do końca na opłatach celanych i vacie na przesyłki. Jeżeli ktoś CI tego nie przywiezie osobiście to uniknięcie opłat będzie możliwe? Wydaje mi się, że przesyłka tak czy inaczej trafi do urzędu celnego, ale mogę się mylić.


Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1447 dnia: 11 Styczeń 2021, 11:03:38 »
"Shipping to the UK would avoid the extra costs." jesli ktos zamowil na Lutowy termin i ma kogoś w UK to śmiało pisać do Niche.

Nie znam się do końca na opłatach celanych i vacie na przesyłki. Jeżeli ktoś CI tego nie przywiezie osobiście to uniknięcie opłat będzie możliwe? Wydaje mi się, że przesyłka tak czy inaczej trafi do urzędu celnego, ale mogę się mylić.



Pytalem "Busiarzy" nie powinno byc problemu często ktoś tez leci z Angli w moim przypadku się nie martwię a to parę stówek w kieszeni.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1448 dnia: 11 Styczeń 2021, 13:11:55 »
Jak będą prześwietlać na lotnisku i będzie zapakowany w oryginalnym opakowaniu, to też mogą skierować do odprawy celno-podatkowej.

Offline S

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Chemex, v60, aeropress, NS Oscar II
  • Młynek: Bodum Bistro, F4e nano
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1449 dnia: 11 Styczeń 2021, 13:33:18 »
To już nie jest "raz a dobrze" a "raz i ekonomicznie wątpliwe".  Może gdyby wzrost ceny wynikał z wypuszczenia nowszej, lepszej wersji. Tak jednak nie jest.

Miałem Niche na oku. Teraz pozostało "miałem". Rynek próżni nie znosi. Niech kombinują jeśli nie chcą zatonąć.

Podzielam zdanie, również miałem go na oku, jednak przez natłok obowiązków przegapiłem zakup przed brexitem. Pewnie byłbym skłonny kupić gdyby wzrost ceny był podyktowany  jakimiś zmianami na "lepsze", ale tutaj nic takiego nie ma miejsca.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1450 dnia: 11 Styczeń 2021, 14:26:54 »
Jak będą prześwietlać na lotnisku i będzie zapakowany w oryginalnym opakowaniu, to też mogą skierować do odprawy celno-podatkowej.


To są skrajne przypadki ,masę rzeczy już kupowałem poza EU podczas lotu jeszcze mi się coś takiego nie zdarzyło, szczególnie RTV z US, nie mniej jednak jest taka możliwość,  a  przesyłką DHL  masz 100% pewności ze VAT + clo będzie.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1451 dnia: 12 Styczeń 2021, 15:42:43 »
problem z DHL jest taki, że sobie doliczają 15 euro za odprawę.
Ostatnio miałem przypadek 7 euro cła i 15 za pomoc...

Nie pomyślałem że Norwegia to nie EU  :sciana:

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1452 dnia: 12 Styczeń 2021, 17:46:21 »
A ja się zastanawiam nad fenomenem tego młyna - w sumie to bardzo prosty młyn, cena wcale nie niska, nie można go kupić na fakturę vat. Czy wart jest zachodu ?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1453 dnia: 12 Styczeń 2021, 18:48:01 »
Do domu w większości wypadków uważam za najlepszy wybór.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1454 dnia: 12 Styczeń 2021, 18:55:04 »
Czy wart jest zachodu ?
Warto i to jak najbardziej. Do domu ten młyn jest jednym z najlepszych wyborów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi