Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347990 razy)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1410 dnia: 09 Styczeń 2021, 10:54:27 »
Dlaczego chcesz doliczać VAT z UK jeszcze? Chodzi o to, że jesli obecną cena byłaby z VAT to powinni sprzedawać NZ za 499 funtów- 20%.

Offline adamb

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Profitec GO, La Pavoni Stradivari, V60, Aeropress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1411 dnia: 09 Styczeń 2021, 10:59:25 »
Czyli trzeba doliczyć 20% VAT w UK i 23% w PL?
Nie, na ten moment zakładałbym 499 GBP + 23% VAT = 613.77 GBP.
Gdyby cena 499 GBP zawierała już 20% UK VAT i Niche zdecydowało się na zastosowanie zerowego VATu dla klientów z EU (odjęli 20% UK VAT) to finalnie zapłacilibyśmy (499/1.2)*1.23=~511 GBP, więc różnica jest znacząca.

Offline kotylozaur

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Gaggia
  • Młynek: La Pavoni
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1412 dnia: 09 Styczeń 2021, 12:16:53 »
Za 3400 jest już młynek Janusza ZF 64
Retencja też minimalna, można przedmuchać mini hoperem do zerowej.
Gdyby ktoś miał dwa to mógłby się wypowiedzieć.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1413 dnia: 09 Styczeń 2021, 12:49:01 »
Ale ZF64 to jest OD przede wszystkim i straszna krowa

Offline kotylozaur

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Gaggia
  • Młynek: La Pavoni
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1414 dnia: 09 Styczeń 2021, 13:42:24 »
Duży jest to prawda. Można do niego wsypywać SD do mini hoppera, będzie jak w młynku, który Janusz właśnie sprowadza. O ile na młynek DF64 się nie zdecydowałem, to ZF jest cichy, naprawdę fajnie zbudowany i daje dobre wrażenie. Ja się zdecydowałem na Niche ze względu na żarna stożkowe bo głównie pije alternatywy, espresso na drugim miejscu. Dlatego powiedzmy że wolałem dołożyć 1000 zł do Niche względem DF64. Teraz sytuacja cenowa jest trochę inna.
Abstrahując od ZF64 jednak, na tę chwilę czy za 3400 jest jakaś konkurencja lub może lepszy młynek od Niche?

Offline Zeeck

  • Wiadomości: 16
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1415 dnia: 09 Styczeń 2021, 14:19:25 »
A jak sprawa powinna wyglądać jak osoba prywatna mi wyśle młynek do Polski lub paczka zostanie nadana do przewoźnika kursującego UK->PL? Też trzeba w takich sytuacjach opłacać VAT?

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1416 dnia: 09 Styczeń 2021, 15:03:48 »
Za 3400 jest już młynek Janusza ZF 64
Retencja też minimalna, można przedmuchać mini hoperem do zerowej.
Gdyby ktoś miał dwa to mógłby się wypowiedzieć.
Miałem oba młynki ale nie jednocześnie. Retencji ZF64 nie określiłbym jako minimalnej, jednak jak na OD jest akceptowalna. Do SD na pewno lepiej Niche niż ZF.

Duży jest to prawda. Można do niego wsypywać SD do mini hoppera, będzie jak w młynku, który Janusz właśnie sprowadza.
Nie będzie. W DF64 żarna są ustawione pod kątem i jest do nich łatwy dostęp. W ZF64 dostęp do żaren nie jest tak łatwy.  Kwestie retencji pomijam - może harmonijka coś pomoże.


Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1417 dnia: 09 Styczeń 2021, 18:46:11 »
Hej, może ktoś doradzi. Zapłaciłem za Niche 2600 zł miała być dostawa w lutym jednak dodatkowe opłaty trochę mnie przekonują, że może młynek nie jest wart ponad 3200 zł. W związku z tym mam pytanie do posiadaczy czy z biegiem czasu Niche Zero uważacie jako sprzęt godny zaufania i wart tych 3200 zł, czy może ma ktoś jakieś inną opinię i może polecić jakąś alternatywę?

Dodam, że będę używał młynka w 90% do espresso podoba mi się idea single dose, ale nie jest to coś koniecznego. Na początku byłem zdecydowany na LELIT WILLIAM PL72, ale dłuższej lekturze recenzji zmieniłem zdanie i wybrałem na Niche Zero. Teraz przewija mi się jeszcze Zenith 65E, EUREKA MIGNON SPECIALITA albo BARATZA SETTE 270WI. Sam już nie wiem, nie miałem do czynienia z tymi młynkami, ale może ktoś będzie w stanie doradzić w jakim kierunku pójść. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2021, 01:44:51 wysłana przez michal0104 »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1418 dnia: 09 Styczeń 2021, 18:48:09 »
Faktycznie wygląda że producent kombinuje z podatkami i dlatego takie problemy teraz.
Do tego wniosku już doszliśmy. Nie płacą VAT dzięki pośrednictwu Indiegogo. Tym razem może im się to odbić czkawką, choć z drugiej strony młynek ma ugruntowaną markę, a w innych krajach EU klienci mogą nie zwracać tak bacznej uwagi na cenę. Pożyjemy, zobaczymy.

Offline kotylozaur

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Gaggia
  • Młynek: La Pavoni
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1419 dnia: 09 Styczeń 2021, 19:50:57 »
Na grupie Niche na FB zwracają już uwagę... Nie każdy przeczytał dokładnie maila, nie każdy pewnie jeszcze policzył cenę końcową...

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1420 dnia: 09 Styczeń 2021, 21:13:30 »
No dobrze tylko generalnie zrobiła się tzw. gownoburza bo dotknęło to znacznej części ich odbiorców czyli krajów z EU. Wcześniej ludzie mieszkający poza Unią tak właśnie płacili i mimo wszystko brali młynki.
Ja się nie wycofuję- mówi się trudno. Natomiast, jak pisałem, nie mam kompletnie pojęcia co jest w takim razie porozumienia handlowego EU-UK pchanego na ostatnią chwilę, bo miało to pomóc w wymianie towarowej pomiędzy byłym członkiem a wspolnota ;)

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1421 dnia: 09 Styczeń 2021, 21:21:32 »
A czy nie jest tak, że aktualne kłopoty z VAT to wynik tego, że to nie jest zakup a wsparcie kampanii?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1422 dnia: 09 Styczeń 2021, 21:40:09 »
Natomiast, jak pisałem, nie mam kompletnie pojęcia co jest w takim razie porozumienia handlowego EU-UK pchanego na ostatnią chwilę, bo miało to pomóc w wymianie towarowej pomiędzy byłym członkiem a wspolnota ;)

Też mnie to zaskoczyło, bo spodziewałem się porozumienia na kształt tego z Norwegią, która to nie jest w unii ale jest członkiem wspólnego rynku. Trochę poszukałem po stronach komisji i parlamentu i okazuje się, że to strona UK nie chciała pełnego uczestnictwa, zamiast tego wolą celną ochronę swojego rynku, co jest o tyle dziwne, że UK niewiele mniej do UE exportuje niż z niej importuje, a sam udział to praktycznie połowa w obu stronach, jednak do rachunków trzeba włączyć cele polityczne a dawno już nie liczyłem w liczbach urojonych :D

Generalnie są jakieś drogi, związane wieloma rejestracjami i formalnościami a w połowie roku mają być uzupełnienia tego stanu, nie do końca zrozumiałem co, jak i komu kiedy wolno i odnoszę wrażenie, że same firmy i handlujace i celne nie ogarniają stanu rzeczy, zwłaszcza zaskakują mnie firmy kurierskie, które od lat clą w dziesiątkach krajów i systemów prawnych a tu sami się plączą w procedurach, więc tym bardziej nie chce mi się zagłębiać w co nie muszę ;)

Niemniej wygląda, że niche właśnie poślizgnęło się na swoim wałku na vacie i chyba zamiast zadziałać, wola przeczekać i zobaczyć jak się poukłada. Jestem ciekaw jak będzie za parę miesiecy, na ile będą prostować formalności a na ile klienci pokażą im, że i tak będą kupować tak jak jest.
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2021, 21:51:36 wysłana przez trez »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1423 dnia: 10 Styczeń 2021, 03:57:37 »
że to nie jest zakup a wsparcie kampanii?
Oczywiście, tylko skąd się biorą faktury VAT wystawiane przez firmę Niche, a nie Indiegogo? To pokazuje, że robią wałek z podatkami.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1424 dnia: 10 Styczeń 2021, 09:11:24 »
To pokazuje, że robią wałek z podatkami.

Z Londinium nie dostałem żadnego dokumentu sprzedaży, a właściciele Niche jakiś otrzymują?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi