Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347931 razy)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1305 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:10:13 »
Fakt, że przy VAT jest mniej atrakcyjnie, ale można nie mieć w ogóle. Ja zaryzykowałem mimo, że nikt nie odważył się tutaj odpowiedzieć na pytanie, czy po doliczeniu VAT i cła NZ wciąż jest wart tej ceny, czy może lepiej kupić coś innego :)

Vitalista

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1306 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:18:57 »
Niech ktoś się z zainteresowanych i tych którzy odkładają decyzje z zakupem podzieli się wyliczeniami o ile wzrośnie cena w najgorszym scenariuszu , bo ja np nie wiem o co tak naprawdę są kruszone kopie.. 200zł, 300zł ?

Na pewnym poziomie mielenia to już tylko serwis, wygląd i prestiż stanowią o cenie :) ( serwis sądząc po wypowiedziach mają reaktywny i sprawnie działający również w dobie spychologii i wszystkiego co można przez z serwisy zwalić na covid - idealny)
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2020, 22:21:08 wysłana przez Vitalista »

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1307 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:23:38 »
@Vitalista - już było pisane. Czyli od kwoty 520 funtów (500 młynek + 20 wysyłka) naliczą cło parę % (1,5-2) a potem machną VAT 23% i koszty odprawy jakieś 20-30 PLN. Zatem o jakieś 120-130 funtów więcej.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2020, 22:26:07 wysłana przez MarVald »

Vitalista

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1308 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:35:15 »
TO może inaczej, czy są tu użytkownicy którzy dostali fakturę po zakupie NZ?

Offline kotylozaur

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Gaggia
  • Młynek: La Pavoni
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1309 dnia: 02 Grudzień 2020, 22:36:23 »
Nie wiem czy kosztuje za mało...
Ma po prostu najlepszy PR i jest bardzo modny. Ma mnóstwo filmów na YT co przekłada się na zakupy przez ludzi, którzy w necie siedzą i YT przeglądają. Jest ładny, ale nie klasyczny i nie minimalistyczny. Nie jest to na pewno produkt zły, ale ilość filmów świadczy o tym, że dobrze musi płacić, więc nie do końca musi być aż tak dobry. Reklama dźwignią handlu ;)
To jak z Comandante, który używany sprzedaje się w cenie nowego, bo nowy trudno kupić ;)
No i czy wiadomo ile oni ich sprzedają w porównaniu z pozostałymi młynkami? Może po prostu mało ich wprowadzają na rynek? Jeżeli cena wzrośnie do 650 funtów tj. około 3200 pln.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2020, 22:42:17 wysłana przez kotylozaur »

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1310 dnia: 02 Grudzień 2020, 23:45:54 »
Ktoś tu pisał, że dostał z młynkiem fakturę i wyszczególnionym VATem UK 20%. Chociaż jako nabywca równie dobrze mógłbyś się wypowiedzieć w temacie faktury.

Vitalista

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1311 dnia: 02 Grudzień 2020, 23:51:37 »
Nie było faktury  w pudełku z dostawą, z tego co wiem aby wystawili fakturę trzeba pisać do NZ.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1312 dnia: 03 Grudzień 2020, 09:25:51 »
No to może tam gdzie ktoś prosi fakturę mają 499 VAT 20% incl a tam gdzie ktoś nie poprosi mają całe 499 ;) Może ta platforma na takie wałki pozwala, jak ktoś sugerował powyżej, że wciąż na niej siedzą mimo, że służy ona tylko to startu a nie sprzedaży kolejnych partii produkcyjnych:)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1313 dnia: 03 Grudzień 2020, 09:45:13 »
Nie jest to na pewno produkt zły, ale ilość filmów świadczy o tym, że dobrze musi płacić, więc nie do końca musi być aż tak dobry. Reklama dźwignią handlu
Nie zgodzę się z tym - to młynek który sprzedaje się w setkach sztuk - nie w dziesiątkach tysięcy... wydaje mi się, że niekoniecznie stać by ich było na OPŁACENIE reklamy...

A cena - nie wiem czy jest wart 500 funtów - ja tyle zapłaciłem ;) i jestem bardzo zadowolony - a porównywałem go z bardzo solidnym młynkiem Gino Rossi RR45 - gastro z 64mm płaskimi żarnami - i była to zmiana bardzo na plus!!!

Nie wiem też czy wart byłby tych szacunkowych 620-630 funtów - ale wydaje mi się, że w swojej cenie Niche nie ma realnej konkurencji wśród młynków dedykowanych do SD - chyba, że młynki ręczne...
Never Give UP †

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1314 dnia: 03 Grudzień 2020, 10:09:05 »
cała nadzieja w df64 ;)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1315 dnia: 03 Grudzień 2020, 10:17:45 »
Ze względu na nieznane horyzonty czasowe dla DF64 poszedłem w NZ :) Może DF64 może będzie objawieniem i jakościowym i cenowym, ale narazie to pieśń przyszłości niezależnie od faktu, że jedzie testowa sztuka do Janusza ;)

Offline kotylozaur

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Gaggia
  • Młynek: La Pavoni
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1316 dnia: 03 Grudzień 2020, 10:49:06 »
Nie zgodzę się z tym - to młynek który sprzedaje się w setkach sztuk - nie w dziesiątkach tysięcy... wydaje mi się, że niekoniecznie stać by ich było na OPŁACENIE reklamy...
JF mówi wprost, że jego testy nie są opłacane i sponsorowane. Inni tego nie mówią, bo tak nie jest.
Jeżeli rzeczywiście sprzedają tak mało sztuk tego młynka to jest niewspółmierne do hype'u jaki powstał wokół tego produktu, ale też jest odpowiedzią na to, że niektórzy kupują młynki powyżej ceny zakupu (jak to miało miejsce na pchlim targu na forum niedawno). Widzę, że Niche Zero doczekał się takiego kultu jak Apple. 
Żeby nie było to sam było sam jestem zainteresowany NZ lub DF64, poczekam tylko na ostateczny koszt młynka te kilka tygodni.

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1317 dnia: 03 Grudzień 2020, 11:07:34 »
Nie jest to na pewno produkt zły, ale ilość filmów świadczy o tym, że dobrze musi płacić, więc nie do końca musi być aż tak dobry. Reklama dźwignią handlu
Nie zgodzę się z tym - to młynek który sprzedaje się w setkach sztuk - nie w dziesiątkach tysięcy...

W ciągu ostatnich trzech lat "sprzedało się" ponad 16000 młynków Niche, co daje ponad 5000 rocznie...
Dla porównania producenci popularnych na forum włoskich ekspresów sprzedają wg moich szacunków i danych pięciocyfrową ilość ekspresów (kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy) ekspresów rocznie.
 
Popularność Niche upatrywałbym przede wszystkim w tym, że to dobry młynek SD który praktycznie nie ma obecnie konkurencji w tej cenie.
Podczas gdy młynków OD na tej półce cenowej jest cała masa to Niche jest aktualnie w zasadzie jedynym młynkiem SD w tej cenie. 

Vitalista

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1318 dnia: 03 Grudzień 2020, 12:11:24 »
Trzeba zauważyć że wpłaty na  NZ  są rejestrowane jako wsparcie (wkład - Contributions )na platformie indiegogo a nie jako sprzedaż produktu, podczas zamawiania informują że wpłata ok 570e nie stanowi opłaty i nie gwarantuje dostarczenia produktu.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2020, 12:13:28 wysłana przez Vitalista »

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1319 dnia: 03 Grudzień 2020, 12:22:18 »
Tak, zgadza się. Dlatego też napisałem "sprzedało się" w cudzysłowie. W przypadku Niche sądzę, że mniej-więcej tyle dostarczyli ile osób ich wsparło i oddaje to "rząd wielkości" - skalę produkcji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi