Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 348004 razy)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1260 dnia: 27 Listopad 2020, 20:51:25 »
oby nie NZ mark II ;) Może teraz młynek on demand? Szczerze mam nadzieję, że to jakieś akcesorium, którego nie potrzebuję :)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1261 dnia: 27 Listopad 2020, 21:13:01 »
oby nie NZ mark II ;) Może teraz młynek on demand? Szczerze mam nadzieję, że to jakieś akcesorium, którego nie potrzebuję :)

akcesorium możesz zawsze dokupić , jak zamówiłeś  już NZ to może upgrade Twój  mlynek też obejmie
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 21:46:04 wysłana przez PiotrekBM »

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1262 dnia: 27 Listopad 2020, 21:22:46 »
Zamiast NZ w wersji drugiej wolałbym niespodziankę w postaci ogłoszenia przyspieszonej o dwa miesiące dostawy partii lutowej 8)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1263 dnia: 27 Listopad 2020, 21:47:03 »
@KLS
Ile czasu się oczekuje obecnie na NZ ?  w czym mięlisz obecnie kawę do Elizabeth ?
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 21:49:11 wysłana przez PiotrekBM »

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1264 dnia: 27 Listopad 2020, 22:07:33 »
akcesorium możesz zawsze dokupić , jak zamówiłeś  już NZ to może upgrade Twój  mlynek też obejmie
Przez akcesorium miałem na myśli cos do kawy generalnie a nie do NZ :) jakiś przelom w dripperach, a może młynek ręczny? Cos czego nie będę absolutnie potrzebował ;)
W tej chwili sa jeszcze czarne na luty w wersji UK.

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1265 dnia: 28 Listopad 2020, 18:22:52 »

@KLS
Ile czasu się oczekuje obecnie na NZ ?
Teraz problem ewoluował do rzędu czy uda się zamówić, a nie ile się czeka :)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1266 dnia: 28 Listopad 2020, 20:01:09 »

@KLS
Ile czasu się oczekuje obecnie na NZ ?
Teraz problem ewoluował do rzędu czy uda się zamówić, a nie ile się czeka :)
prawie jak Kafatek Monolith  ;)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1267 dnia: 28 Listopad 2020, 21:09:46 »

Teraz problem ewoluował do rzędu czy uda się zamówić, a nie ile się czeka
Nie no nie przesadzajmy :) Generalnie to jest chyba odwieczny problem ,gdzie jest ograniczona ilość towaru. Niektóre wersje rzeczywiście szybko schodzą i człowiek nie ma wiele czasu aby się zastanowić. Przy dostawie grudniowej akurat musiałem się wstrzelić w start zamówień bo EU było ledwo ruszone. Jak się namyśliłem kilka dni później to już EU było wyprzedane. Gdybym nie myślał schematycznie to już bym się cieszył młynkiem UK z z tej właśnie partii, a tak zamówiłem UK dopiero lutowy :) UK czarny na luty jakoś tak strasznie nie topniał w oczach i teraz przyspieszył bo ludzie się na gwałt decydują aby na lodzie nie zostać ;)

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1268 dnia: 29 Listopad 2020, 13:17:22 »
Jeśli producent nie zwinie interesu (a na to się nie zanosi, bo widzimy lawinowo wręcz rosnącą popularność tego młynka), to nikt na lodzie nie zostanie. Wystarczy cierpliwie poczekać do następnej partii produkcyjnej. Po prostu pewnego dnia pojawi się kolejna oferta z terminem realizacji na np. kwiecień 2021r. Jedyny mój niepokój budzi brak umowy handlowej między UK a UE, a obecny stan przejściowy kończy się 31.12.2020r. Jak już pisałem wcześniej - dam znać jak to będzie wyglądać, bo sprawdzę to na własnej skórze. Oczywiście mogę sobie pluć w brodę, że nie zainteresowałem się tym tematem wcześniej i nie załapałem się na partię przewidzianą na grudzień obecnego roku, ale po co sobie truć głowę. No i jeszcze jedno: cała partia białej wersji EU (311 sztuk) wyprzedała się w kilkanaście godzin, więc jeśli już ktoś jest zdecydowany na ten zakup, to warto trzymać rękę na pulsie.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1269 dnia: 29 Listopad 2020, 15:13:43 »
@KLS - obaj sprawdzimy i zobaczymy czy oba przypadki UC potraktuje tak samo ;)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1270 dnia: 29 Listopad 2020, 15:19:05 »
więc jeśli już ktoś jest zdecydowany na ten zakup, to warto trzymać rękę na pulsie.

Oni ( ludzie odpowiedzialni za sprzedaż Niche ) dają wcześniej znać,  ze będzie np za tydzień dostępna kolejna partia młynków czy samemu trzeba kontrolować codziennie  ich stronę? instagram ?

ps. swoją drogą sukces młynka Niche chyba na całym świecie zaskoczył trochę producenta

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1271 dnia: 29 Listopad 2020, 17:43:20 »
Oni ( ludzie odpowiedzialni za sprzedaż Niche ) dają wcześniej znać,  ze będzie np za tydzień dostępna kolejna partia młynków czy samemu trzeba kontrolować codziennie  ich stronę? instagram ?
ps. swoją drogą sukces młynka Niche chyba na całym świecie zaskoczył trochę producenta
Dosłownie kilka dni przed pojawieniem się partii na luty wrzuciłem kampanię Niche do obserwowanych na Indiegogo, a mimo to nie dostałem żadnego powiadomienia z poziomu platformy.

Offline adamb

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Profitec GO, La Pavoni Stradivari, V60, Aeropress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1272 dnia: 29 Listopad 2020, 19:59:48 »
więc jeśli już ktoś jest zdecydowany na ten zakup, to warto trzymać rękę na pulsie.

Oni ( ludzie odpowiedzialni za sprzedaż Niche ) dają wcześniej znać,  ze będzie np za tydzień dostępna kolejna partia młynków czy samemu trzeba kontrolować codziennie  ich stronę? instagram ?

ps. swoją drogą sukces młynka Niche chyba na całym świecie zaskoczył trochę producenta


Najlepiej się zapisać do ich newslettera (na stronie Niche). Ostatnio w ten sposób dowiedziałem się o tym, że zwiększyli dostępność EU modeli na luty (już wyprzedane).
Co ciekawe, gdy dzień wcześniej zapytałem ich mailowo czy będą mieli jeszcze dostępne EU modele na luty, to tylko zaproponowali mi kupno wciąż dostępnej wersji UK. Dzień później dostaję maila z newslettera o tym, że zwiększono dostępność EU modeli na luty... ???

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1273 dnia: 29 Listopad 2020, 20:40:53 »
Niestety trzeba być czujnym niczym ważka, żeby się załapać na EU. Na UK raczej bez problemu, ale trzeba iść na kompromis (adapter lub przerobienie samemu wyczki).Jeśli chodzi o UK udostępnione dla reszty świata, to też nie jest robione chyba zawsze i udostępnili go teraz, bo mieli masę zapytań z EU o taką możliwość. Ja wsparłem 24/11 to byłem bodajże 52/157 a teraz jest 132/157. Generalnie EU chyba schodzi najszybciej, a dla każdego regionu kolor biały.
Malutki offtop ;) - Ja zanim zamówiłem NZ to dzień wcześniej zleciłem druk 3D części do Speciality na modyfikację do SD i zobaczę, co z tego wyjdzie już w nadchodzącym tygodniu. To był taki substytut w oczekiwaniu na DF64, który nie wypalił i nie wiadomo, kiedy wypali. Zatem ostatecznie, aby już nie marnować szansy rzuciłem się na NZ z nadzieją na brak doliczenia VATu, ale patrząc na dziurę budżetową nie mam zbytnich złudzeń ;) Zastanawiam się, czy NZ po doliczeniu VAT jest jeszcze wart swojej ceny.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1274 dnia: 29 Listopad 2020, 21:18:28 »
ale dlaczego liczysz jakiś doliczeń vatu? przecież w aktualnej cenie masz wliczony Brytyjski vat, chyba 20%. Z wszystkich dziwnych rzeczy, które mogą się wydarzyć przy braku porozumienia EU-UK akurat vat będzie raczej najmniejszym zmartwieniem

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi