Autor Wątek: Agregator kaw z polskich palarni  (Przeczytany 2034 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Styczeń 2024, 21:57:42 »
Andy, czyżbyś imputował mi, że w 91 punktowanym Salvadorze z plantacji jakiegoś Juana Carlosa  nie wyczułem tamaryndowca >:(

Te wszystkie aromaty i smaki są wynikiem mniejszej lub większej autosugestii, ale najważniejsze i to jest piękne w kawie, że dobre ziarna, a potem od palacza, który się zna na wypale, smacznie i ekscytująco się różnią. Nic więcej nie potrzeba.
》tertium non datur《

Offline Jarek T. Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ekspres poszukiwany + Aeropress, V60, Bialetti 6tz
  • Młynek: Comandante C40, 1zpresso K-Max, 1zpresso ZP6 Special
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2024, 07:12:20 »
Cytat: Jarek T. w 23 Styczeń  2024, 07:44:00

    mleczna czekolada
    - gorzka czekolada

Jak można nie odróżnić ;)

Chodziło mi o to, że pojawiają się opisy:
- mleczna czekolada
- gorzka czekolada
- deserowa czekolada
które miedzy sobą można odróżnić, już pomijając czy zapachem czy smakiem (a może wspólnie), ale jak rozumieć samą czekoladę?

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń 2024, 09:42:14 »
Bardzo fajna stronka  :ok:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń 2024, 16:37:53 »
Jarek, no właśnie samą czekoladę jeszcze można rozumieć. Aromat kakao jest charakterystyczny. Reszta jest już poezją...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2024, 17:43:43 »
Hmm, dla mnie jest różnica między ciemną czekoladą, deserową, mleczną czyli różnymi stężeniami/kakao i cukru oraz dodatkiem mleka, a prażonymi ziarnami kakao. Przy czym ta mleczność przeważnie charakteryzuje się słodkim odczuciom w towarzystwie kakao i pewnej tłustej gładkości na podniebieniu.  Samo prażone kakao jednak smakuje inaczej niż czekolada, czy sproszkowane, odtłuszczone kakao zalane mlekiem.

Czasami aromaty zdecydowanie mi się kojarzą z czymś, a czasami bardziej ogólnie. Podobnie podejrzewam, że różnie może kojarzyć się opisującym czy pijącym gotowy napar. Dla osób wyszkolonych, które mają pewien wzorzec narzucony, jest pewnie więcej puntów zbieżnych, ale dla osób z różnych regionów Polski, nie mówiąc już o zagranicy, będzie to dużo bardziej zróżnicowane. Wszyscy mamy różne doświadczenia i inaczej działające organizmy. Samo nasze DNA ma ponoć wpływ na różnice w odbiorze szczegółowego aromatu na poziomie ok. 30%. Dlatego fachowcy od opisów sensorycznych wskazują, że lepiej bardziej ogólne opisy dawać, np. owoce leśne / czy ciemno-niebieskie niż jagody, bo jest to bliżej jakiegoś wspólnego mianownika dla ogółu odbiorców. Jednak jak pisał Antonio jest to pewna poezja opisu. Może sami odbiorcy bardziej chcieliby też czuć wyrafinowane aromaty, niż wydające się pospolitymi. I na takie zakupy się decydują. Jednak skończyć się to może pewnym niezadowoleniem nad filiżanką, gdy konfrontuje się własne odczucia z oczekiwaniami i opisem producenta.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2024, 17:46:35 wysłana przez krystians »

Offline Paolo

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Styczeń 2024, 21:15:41 »
No ale z tego co mi mówiła Aga Rojewska palarni w Polsce mamy ponad 300😩

Online adiki

  • Wiadomości: 152
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Styczeń 2024, 18:40:17 »
Poczytaj sobie o "Data scraping". Są metody automatycznego ściągania danych ze stron internetowych.
Cała platforma używa scrappingu żeby codzinnie odświeżyć ofertę palarni. Każda ze wsperianych palarni ma swój specyficzny wariant algorytmu pod swoją stronę ;)

No ale z tego co mi mówiła Aga Rojewska palarni w Polsce mamy ponad 300😩

To prawda, na pewno jest ich ponad 250. Powolutku dodawane są nowę gdyż to projekt po godzinach :)
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline degie79 Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: AVX Snow White
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Marzec 2024, 11:12:11 »
Świetna robota  :brawa: Będę korzystał.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi