tv3 - kalendarz 2023r.


https://images86.fotosik.pl/1001/913b955e30896b72.jpg

54 Gości, 2 Użytkowników
 
54 Gości, 2 Użytkowników
ld01, Ardaturan
użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 10326
  • Najnowszy: pablo2790
Statystyki
  • Wiadomości w sumie: 287226
  • Wątków w sumie: 11910
  • Dziś online: 97
  • Najwięcej online: 487
  • (12 Kwiecień 2021, 08:09:21)
Użytkownicy online
Użytkowników: 2
Gości: 54
W sumie: 56

Kalendarz

April Fools

Ostatnie posty

Kolumbia Huila Pitalito Sanjon - El Diviso, to utytułowanie ziarenka z plantacji pani Any Nelly Luny Munoz. W kolumbijskim konkursie Cup of Excellence zajęły 13 miejsce uzyskując 86,95 punktów (zwycięzca miał nieco ponad 90). Jest to arabika odmiany Caturra, dosyć jasno palona (linia Synestezja), sposób obróbki - myta po 24-godzinnej fermentacji, suszona na słońcu. Ziarenka są dosyć drobne, ale ładne i równe. Aromat po otwarciu torebki jest intensywny i przyjemny. Także złożony, dominują słodkie nuty, są też owocowe akcenty.



Sposób przygotowania: dripper Kalita Wave 155 i białe filtry Kalita. Doza standardowa - 6 g kawy na 100 ml wody, temperatura wody 90°C, czas parzenia nieco ponad 3 minuty, jedno mieszanie po zalaniu. Aromat dripa jest złożony, jest w nim karmel, kwiaty i delikatna czekolada. Smak naparu bardzo mi odpowiadał. Prym wiodła nuta słodkiego jabłka, w tle był kremowy akcent. Jabłko było czyste w smaku i wyraziste, raczej sok niż owoc, i przy tym słodkie. Było dobrze w filiżance, więc nie eksperymentowałem z parametrami, urządzenia też nie zmieniałem. Napar z Kality był bardzo fajny, przyjemny do picia. Nienachalny, nieagresywny, nie kwaśny, bez goryczki. No i owocowo słodziutki. Czego chcieć więcej? Posmak złożony, głównie kwiatowy.
Miałem już jasne Kolumbie z regionu Huila, które mógłbym podobnie opisać jak tą tytułową. Z jabłkowym akcentem, ale bardziej kwaskowate, często także z cytrusowymi nutami. Ta Kolumbia jest od tamtych wyraźnie lepsza, czystsza w smaku, szlachetniejsza można powiedzieć, na pewno smaczniejsza.
Share on Facebook!Share on Twitter!RedditDigg this story!Del.icio.usStumbleUpon

Artykuły w « Recenzje kawy »

Komentarze *


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi