Autor Wątek: DeLonghi ECAM 22.110B - problem ze spienianiem mleka  (Przeczytany 3256 razy)

Offline hitmann8

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110B
DeLonghi ECAM 22.110B - problem ze spienianiem mleka
« dnia: 02 Marzec 2021, 17:29:52 »
Dzień dobry,

Niedawno zakupiłem ECAM 22.110B i od samego początku dzieją się dziwne rzeczy z dyszą do spieniania mleka. Przede wszystkim za jednym zamachem da się spienić tylko jedną porcję mleka tj. do jednej kawy i działa to w miarę ok, mleko jest spienione. Problem pojawia się w momencie, kiedy chcę zrobić drugą kawę pod rząd. Dysza strasznie syczy i jedynie podgrzewa mleko, które ani trochę nie jest spienione. Co więcej, po skończeniu spieniania, w momencie przełączania pokrętła pary, duża ilość pary wydobywa się ze szczeliny u dołu ekspresu zarówno przy pierwszej jak i następnych kawach (zaznaczyłem na zdjęciu skąd). Nie zwróciłbym pewnie na to uwagi, ale kuzynka mająca ten sam model to zauważyła mówiąc, że u niej nic takiego nie ma miejsca. Cała procedura robiona jest oczywiście zgodnie z instrukcją. Wyłączenie i włączenie ekspresu nic nie daje, aby dało się znowu spienić porządnie mleko, trzeba po pierwszej porcji jakiś czas odczekać. Ktoś mi napisze o co może chodzić? Z góry dziękuję.
20210302_172910.jpg
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2021, 19:08:18 wysłana przez ranGo »

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: DeLonghi ECAM 22.110B - problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2021, 19:29:09 »
Mam ten ekspres od 5 lat. Wygląda na to, że wszystko u Ciebie działa dobrze.

Tam jest zawór który odprowadza nadmiar ciśnienia do tacy ociekowej, czy to wody, czy to pary.

Zmniejsz temperaturę parzenia. Podejrzewam, że masz ustawioną na max. Zmień wg instrukcji na 2 lub 3 poziom.

Co do spieniania. To ta dysza ma taka dziurkę do wprowadzania powietrza do mleka. Pewnie ona się zatyka mlekiem z I spieniania, a mleko szybko zasycha ;). Polecam ściągnąć dyszę i nauczyć się spieniac bez niej. zanurzamy samą końcówkę, w mleku tak 1mm, trzeba wyczuć, spienia się o wiele lepiej niz z dyszą.

Ja najpierw robię kawy, a potem spieniam pod rząd tyle pojedynczych porcji ile trzeba. Polecam robic tak samo. Do wytwarzania pary termoblok się rozgrzewa do o wiele wyższej temperatury.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi