Autor Wątek: Ekspres do 1000zł  (Przeczytany 4125 razy)

Offline Wiljer

  • Wiadomości: 10
Ekspres do 1000zł
« dnia: 20 Listopad 2020, 23:34:51 »
Część,
na zbliżające się urodziny żony chciałem jej kupić ekspres do kawy. Na codzien pije kawę z kawiarki. Lubi proces parzenia kawy i wiem, że chcialaby ekspres kolbowy. Kawę pije raz dziennie. KIedyś pokazywała mi DeLonghi Dedice 685. I moje pytanie czy w cenie około 1000zł kupię faktycznie lepszy sprzęt niż ten DeLonghi? Młynek jaki chce kupić to Hario Skerton Plus. I oczywiście jakąś paczkę dobrej kawy, mam już kilka typów. Oczywiście zdaję sobie sprawę że najlepszej możliwej kawy z tym zestawem nie zrobi i pewnie kupując młynek za 1000zł + kawiarka uzyska lepszy efekt ale zupełnie nie w tym rzecz. Zresztą nie jest jakąś kawoszką.po prostu chce mieć ekspres w którym codziennie zrobi w miarę dobrą kawę i będzie mogła się cieszyć samym procesem jej przygotowania.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad 2020, 09:21:40 »
Hario  :nienie: zamęczy się przy kręceniu do espresso

zdecyduj się raczej na 1Zpresso q2 - zdąży dojść jeszcze przyjść z Chin przed świętami

a ekspres - szkoda, że nie możesz zwiększyć budżetu do Giaggia Classi albo Lelit Anna - ale z budżetowych, przy zastosowaniu normalnego sitka a nie zaworkowego - też będzie dawał rade


chyba, że dasz jej tylko młynek ;) i V60 i Phin :D i więcej kawy :D i otworzy się na alternatywny świat ;)
wtedy pomyśl nad młynkiem 1zpresso JX
Never Give UP †

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2020, 09:47:06 »
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10078.0

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10167.0

Gdybyś poświęcił 10 minut dłużej na samodzielne szukanie na forum to znalazłbyś dwa tematy, które podesłałem wyżej oraz szybko trafiłbyś na informację że Hario nie nadaje się do espresso.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2020, 09:52:08 wysłana przez Kasper »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2020, 10:11:38 »
No i zawsze w tym budżecie, który masz możesz kupić bardzo fajny ekspres przelewowy i jakiś młynek. Ręczny lub elektryczny, typu nivona czy wilfa. Pozwoli to uzyskać duży kubek, czy nawet więcej, w zależności od modelu, czarnej dobrej kawy. Kawa z ekspresu przelewowego nie jest co prawda tak intensywna w smaku jak ta z kawiarki, ale jest bardzo dobra. Oczywiście musisz pamiętać, że kawę kupuje się w palarni kawy, nie w supermarkecie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2020, 10:27:32 »
Ten ekspres to będzie niespodzianka, czy żona i tak wie, co masz jej kupić?
》tertium non datur《

Offline Wiljer

  • Wiadomości: 10
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopad 2020, 12:05:06 »
@Kasper czytałem oba te tematy wcześniej. Hmm wiem, że do espresso są bardzo drogie ekspresy ale ona nie piję raczej espresso (nie znam się na kawie  :) )
@jakub_stanecki robiąc 1 kawę dziennie zamęczy się przy mieleniu kawy? Czytałem pozytywne opinie o tym młynku. Zerkne na Twoje propozycje 
@GostRado prezent, nic nie wie że chcę go kupić.


Offline Wiljer

  • Wiadomości: 10
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad 2020, 12:10:05 »
@jakub_stanecki na konesso jest lelit anna pl41e za 1179zł (z kodem zniżkowym) myślisz że to dobra oferta i warto go kupić?

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 149
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2020, 12:55:37 »
Szkoda, że to ma być prezent, więc zapewne będziesz chciał nowy sprzęt (choć kiedyś sprzedałem swój automat Nivona osobie, która podarowała go swojej córce na prezent ślubny i byli zadowoleni - więc różne jest podeście). Gdyby to nie był warunek, to do 1000 zł zawsze znajdziesz choćby tu na Pchlim Targu porządnie utrzymane ekspresy używane.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad 2020, 16:52:47 »
KIedyś pokazywała mi DeLonghi Dedice 685.

I tu może być pies pogrzebany,  czy żona go wybrała, bo:

A. Interesowała się nim i doszła do wniosku, że dla niej będzie wystarczający.
B. Spodobał się jej estetycznie, jest,  właśnie zerknąłem do U.G. w czterech kolorach i dopasuje sobie do wnętrza kuchni.

Punkt B jest najgorszy dla Ciebie,  bo jeśli rozpakuje karton, a środku będzie inny, to już widzę jej minę, nawet jeśli ekspres będzie technicznie lepszy.

Masz dylemat, bo jak się trafi z prezentem na 100%, to wszyscy będą szczęśliwi, a jak nie...

Tak myślę, dlatego zadałem Ci takie pytanie. Ja mam łatwiej, żonie z "zaskoczenia" zawsze kupuje dwa rodzaje perfum, których od lat używa, akurat te, które jej się kończą, a ona - kasę, którą potem wydaję na wszelkiej  maści sprzęta kawowe.

Na koniec mam pomysł, może daj jej pusty karton, a w środku kasę. Potem pokaż jej ten Twój post. To dla Ciebie będzie na plus w jej oczach, że chciałeś, szukałeś wyjątkowego prezentu.
Jak będzie miała czas i chęci, niech poczyta forum, a wtedy wspólnymi siłami dopasujemy jej sprzęt albo pójdzie z Tobą  do sklepu i przytachasz jej De'Longhi w kolorze jaki będzie jej pasował.

A młynek, wiadomo, to podstawa. Kupisz lepszy jakościowo, to zaraz go nie będziesz chciał wymieniać, a to koszty.

Taka moja sugestia.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2020, 17:06:54 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2020, 00:20:56 »
na konesso jest lelit anna pl41e za 1179zł (z kodem zniżkowym) myślisz że to dobra oferta i warto go kupić?
zdecydowanie tak
i do tego młynek 1zpresso albo Lelit Fred - i masz naprawde fajny zestaw
i kawy z palarni Euro Caffe ;) albo innych świeżo palonych
Never Give UP †

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Listopad 2020, 00:32:28 »
No ale to już trochę ponad budżet....choć kierunek który zaproponował @jakub_stanecki jest jak najbardziej  [emoji106]

Offline Wiljer

  • Wiadomości: 10
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Listopad 2020, 09:39:04 »
@GostRado DeLonghi dedicę pokazała mi od tak i nie jest to jej szczyt marzeń, ona będzie najszczęśliwsza z jakiegokolwiek ekspresu. Moja rola to wybrać taki z dobrym stosunkiem jakości do ceny :) Możliwość nietrafienia w ekspres w ogóle mnie nie dotyczy.
Ekspres mam więc już wybrany Lelit Anna kwestia jeszcze tego młynka. Na czym polega problem tego Hario Skerton? Mielenie jest ciężkie? Czy wymaga dużo czasu?
Kluczowe pytanie, czy do 200zł znajdę jakąś lepszą opcję niż Hario Skerton?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2394
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Listopad 2020, 11:50:25 »
Hario S to nie jest młynek, który poradzi sobie z mieleniem do espresso, do kolby. Kupując słaby młynek zyskasz niepijalną kwaśną kawę, irytację, rozczarowanie. Na młynek potrzebujesz minimum kolejne 700 -1000 pln, z ręcznych najtaniej chyba 1zpresso z ali w dobrej promocji, lub młynek używany gastro. Coś z podstawowych modeli ASCASO, Lelit.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopad 2020, 12:07:59 »
DeLonghi dedicę pokazała mi od tak i nie jest to jej szczyt marzeń, ona będzie najszczęśliwsza z jakiegokolwiek ekspresu.

To diametralnie zmienia postać rzeczy.

@mlopus mnie uprzedził.
》tertium non datur《

Offline Wiljer

  • Wiadomości: 10
Odp: Ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopad 2020, 12:18:29 »
700-1000zł młynek to jest najwyższa półka młynków ręcznych, zdaję sobię sprawę, że kawa będzie wtedy najlepsza ale ja w to w ogóle nie celuję, bo wiem, że nie jest to możliwe w moim budżecie
idąc tym tokiem rozumowania będę w nieskończoność zwiększał budżet
Znalazłem jeszcze takie młynki jak Xeoleo (aliexpres 50-60$) lub automatyczny Severin KM 3873 280zł. Jeśli dobrze zrozumiałem to w tych młynkach żarna są stalowe, a nie ceramiczne jak w tańszych i w zasadzie to najważniejszy aspekt młynka (nie jedyny oczywiście ale powiedzmy, że w tej cenie innymi cechami nie będę się przejmował).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi