Autor Wątek: Whirlpool - ACE 010/IX  (Przeczytany 4703 razy)

Offline Bob

  • Wiadomości: 18
Whirlpool - ACE 010/IX
« dnia: 02 Styczeń 2018, 17:23:55 »
Witam,
Czy ktoś miał do czynienia z tym ekspresem? Jest sens się nim interesować?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2018, 18:29:27 »
A to nie pralka czasem?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2018, 18:40:44 »
A to nie pralka czasem?

Człowiek uczy się całe życie ;)

http://www.whirlpool.pl/urządzenia-1/dodatki-do-kuchni_domu-3/ekspres-do-kawy-do-zabudowy-whirlpool-ace-010-ix/852201001790/

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2018, 18:46:26 »
Cytuj (zaznaczone)
Cechy ekspresu do kawy do zabudowy Whirlpool: półautomatyczny system sterowania. Regulowany system pienienia mleka, doskonały do mleka i cappuccino. Wyjmowany zbiornik na wodę o całkowitej pojemności 1,5 l. Kolor inox.

Nic nie piszą o kawie, to chyba tylko do spieniania mleka.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2018, 19:20:33 »
Nic nie piszą o kawie, to chyba tylko do spieniania mleka.

Nie jest aż tak źle, kawę ponoć da się zrobić ;)

http://docs.whirlpool.eu/_doc/5019-300-00757.pdf

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń 2018, 19:46:24 »
Witam,
Czy ktoś miał do czynienia z tym ekspresem? Jest sens się nim interesować?

Na żywo nie widziałem, ale patrząc na podzespoły, raczej nie wróżę mu długiej i bezawaryjnej pracy. Do tego sam pomysł ekspresu w zabudowie kompletnie do mnie nie przemawia. W cenie nowego można znaleźć lepsze propozycje, poszukaj na forum.

Offline Bob

  • Wiadomości: 18
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń 2018, 20:11:05 »
Dlaczego pomysł ekspresu w zabudowie jest zły? Przecież to, że jest w zabudowie nie oznacza, że nie można go wyjąć w razie potrzeby, a nie zajmuje miejsca na blacie.
Może i to urządzenie się do niczego nie nadaje, dlatego zadałem pytanie w najbardziej jak mi się wydawało odpowiednim miejscu.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń 2018, 20:20:56 »
To mi przypomina coś co kiedyś miałem u siebie na serwisie. Ekspres do zabudowy niby marki Bosch. A w obudowie schowany był ekspres automatyczny SAECO. Dużo tańszy jako samodzielny, nie do zabudowy. Tu pewnie sytuacja jest podobna. Whirpool nie jest producentem ekspresów i pewnie w środku jest jakiś tani, marketowy DeLonghi, Krups lub coś w tym guście. Patrząc na kolbę i przycisk do wyjmowania sitek nie wróżę z tego ekspresu dobrej kawy. Jak dla mnie to jest to wciskanie kiepskiego sprzętu do obudowy aby sprzedać go drożej. No i życzę powodzenia przy serwisowaniu...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń 2018, 20:23:57 »
Według serwisanta ekspresy do zabudowy są dwa razy droższe od wolnostojących podobnej klasy.

Offline Bob

  • Wiadomości: 18
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń 2018, 20:24:52 »
Dziękuję za informacje. Tyle mi wystarczy

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń 2018, 20:25:00 »
Może trochę niefortunnie, ale z humorem koledzy dali Ci do zrozumienia, żebyś odpuścił sobie takie wynalazki. Te ekspresy do zabudowy są bardzo drogie, niewspółmiernie drogie w stosunku do jakości. Kupując ekspres zwyczajny za część pieniędzy jakie wydasz na ekspres do zabudowy dostaniesz to samo. Poza tym taki ekspres zabiera jednak sporo miejsca. To wielkość np 2 szuflad lub mikrofalówki. Jeśli jednak zależy Ci na wyglądzie bardziej niż na jakości, kupuj to co Ci się podoba.


Myślę, że ten:


jest podobnej klasy co ten:



A cena to 1/3 tego Whirlpoola
Zarówno jeden jak i drugi to PARZYDEŁKO do kawy.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2019, 16:45:56 »
Hej, hej,

jest to mój 2'gi post (1szy to przywitanie ;) )
Zacząłem się wkręcać trochę w tematy kawy i za namową kolegów z perfuforum trafiłem z jednej grupy wsparcia uzależnień  :evil: w drugą  :ogien:
Dobra przechodząc do meritum, zgłębiam tematy dla nowicjuszy z działu podstawowego autorstwa @siewcu (bardzo pomocne i przynajmniej tak mi się wydaje, że już trochę więcej akronimów poznaje i nikt mnie nie obraża :P ) początki były trudne od rozpuszczalnej kawy z mlekiem i cukrem, poprzez mniej mleka i cukru, brak cukru, brak mleka, brak kawy ..... (czekaj wróć ;) ) powinno być przejścia na parzoną z ekspresu w bliżej nieokreślony sposób bez cukru i bez mleka.

Dlaczego piszę w tym temacie? Żeby nie zakładać nowego ;) a posiadam tak ekspres. Tak, pralką też kawę da się zaparzyć i niestety nic z tym nie zrobię. Jak kupiliśmy z żoną to mieszkanie to ekspres został razem z wyposażeniem kuchni a jak to się mówi, darowanemu koniowi........ itd.

W moim posiadaniu jest tytułowy ekspres + kawiarka Bialetti Venus 4tz na indukcję. Kawę na razie robię z gotowców bo trochę ich kupiłem na zapas - Kimbo Gold zmielona (a wypić trzeba) Lubię tą kawę ale już wiem, że do świeżo palonej i świeżo-zmielonej to nie ma startów. Jak już się ogarnę na tym forum i poszerzę horyzonty to kupię coś ze sprawdzonych Palarni do przemiału.
Chciałbym zasięgnąć Waszej rady odnośnie dobrego młynka pod espresso. Oczywiście tylko ręczny wchodzi w grę bo jak zobaczyłem ceny automatów (dobrych automatów) to prawie z krzesła spadłem  :wow2:
Oczywiście już zacząłem coś czytać i mam pewien typ a nauczony doświadczeniem z innych pasji, że oszczędny traci 2 razy ;) zastanawiam się nad nabyciem Comandante C40 Mk3 aby nie żałować, że mogłem dołożyć. W inne alternatywy na razie się bawić nie chce i będę sobie parzył kawy z tej "pralki" - jak już ją posiadam - jak i z kawiarki.

Lubię espresso ale sam sobie mogę przygotować tylko w pt-nd jak jestem w domu, w pozostałe dni spieszę się rano jak zwykle do pracy i tam truje się z ekspresu automatycznego SAECO. Jak wracam to już nie jest pora na kawę, więc użytkowo tylko w weekendy będę sobie robił także też automatycznego młynka nie potrzebuje bo produkcji przemysłowej nie zamierzam otwierać.

Żona lubi "dużą" kawę - czarną z odrobiną cukru ( ok. 200 ml). Espresso ją nie kręci ale domyślam się, że z posiadanym sprzętów też coś będę mógł dla niej urobić a jak nie, to będę robił starym sposobem skoro jej pasuje ;)

To wracając do młynka, warto (jestem na 30 stronie w temacie Comandante :P ) ? Czy biorąc po uwagę moją powyższą historię i posiadany sprzęt będzie to przerost formy nad treścią i czegoś innego poszukać?

Pozdrawiam! :)
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2019, 18:21:55 »
Poczytaj jeszcze o młynku Kazak.

Pozdrawiam

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2019, 18:40:45 »
W temacie młynka, możesz zawsze upolować jakiś solidny używany z dużymi żarnami. Może wyjść nawet taniej niż nowy comandante.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2019, 18:43:11 wysłana przez jancewicz »

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Whirlpool - ACE 010/IX
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2019, 19:22:14 »
@jancewicz a jakiś przykład? Nie za bardzo się orientuje w temacie wiec nawet nie wiem po jakich slowach klucz szukać.
Sądziłem ze taki Comandante na domowe/moje potrzeby to taki endgame.
To nie jest takie proste jak się wydaje......

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi