Autor Wątek: Idealne espresso do lokalu - rekomendacje i opinie.  (Przeczytany 1794 razy)

Offline Dandyskrul

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bodum French Press, chemex
Idealne espresso do lokalu - rekomendacje i opinie.
« dnia: 02 Styczeń 2020, 15:07:47 »
Witam wszystkich! Ostatnio paru moich znajomych prowadzących lokale gastronomiczne pyta mnie o idealną do espresso. Chodzi o totalną klasykę, która sprawdzi się jako espresso i baza do mleka. Sam preferuje jasne wypały wiec nie jestem rozeznany na temat ciemniejszych, bardziej włoskich mieszanek. Oczywiście pytam o kawę z małych i niezależnych palarni. Wszystko pod szyldem vergnano/illy/segafredo odpada :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Idealne espresso do lokalu - rekomendacje i opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2020, 15:27:16 »
Sądzę, że ktoś z forumowych palarni na pewno ma coś "zwykłego" w przyzwoitej cenie. Nie wiem jak ty, ale ja takie sprawy preferuje załatwiać osobiście, na miejscu.
Ewentualnie spróbuj napisać na priv do kilku z forumowych palaczy, może coś zaproponują. Ale wypadało być się określić ile mniej więcej potrzeba by kilogramów kawy na miesiąc i w jakim przedziale cenowym.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Idealne espresso do lokalu - rekomendacje i opinie.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2020, 17:16:42 »
Myślę, że standardowe Mujeres czy Ariadna będą najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o forumowe palarnie.
W dzisiejszych czas nie trzeba się martwić, że ktoś jest z drugiego końca Polski, kiedy paczka potrafi dotrzeć w mniej niż 24h.

Offline Dandyskrul

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bodum French Press, chemex
Odp: Idealne espresso do lokalu - rekomendacje i opinie.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2020, 22:23:37 »
Cena nie gra roli, może być i 300 zł za kg. Co do ilości to w tym momencie nie pytam o oferty a o opinie więc nie będę się zagłębiał.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Idealne espresso do lokalu - rekomendacje i opinie.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2020, 14:21:24 »
Ja mogę zaproponować UNIVERSAL CAFFE w 7 odmianach. Kawa z okolic Pescary. Mogę śmiało polecić Crema Oro lub Gran Caffeteria.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi