Autor Wątek: costa rica biedronki  (Przeczytany 2866 razy)

avidrock

  • Gość
costa rica biedronki
« dnia: 16 Grudzień 2019, 22:29:45 »
Witam forumowiczów. Pije obecnie espresso z  kawy biedronki costa rica. Problem w tym, że ona jest cholernie delikatna w smaku.  Czy jeżeli zmieszam w/w kawę z piellini (sama pellini dla mnie za gorzka) to będzie dobry pomysł? Pellini w tej chwili w Biedronce za 20 zł pół kilo. Proszę mnie nie karcić za wybór takich kaw. Po pierwsze jestem na etapie uczenia się, po drugie obecnie mam tylko porządny ekspres bez porządnego młynku, więc szkoda marnować dobre ziarna jak się nie ma dobrego młynku. Młynek zamówiłem w Chinach   i czekam na dostawę. Tylko jak wiecie z chin może nawet miesiąc iść, a teraz jeszcze okres przed świąteczny :o.  No więc do momentu jak przyjdzie młynek chciałbym pokombinować i pouczyć się  z kawami które jak nie da się tego pić wyleje do złemu i nie będzie tak mocno bolało. Więc wracając do sentencji proszę o rade :D

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10580
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2019, 23:37:04 »
Rob co chcesz :). Zawsze to jakaś nauka i doświadczenie.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2019, 06:50:46 »
Zanim "nauczysz" się młynka i wstrzelisz w odpowiedni przemiał też wylejesz kawę. Kwestia czy do zlewu czy wypijesz krzywiąc się z niesmaku. Z marketową kawą jest ciężej uzyskać porządany smak, o ile wogóle w niektórych przypadkach. Na pewno nauczysz się obsługi sprzętu, ale do nauki smaku to tylko na odpowiednich ziarnach i dopiero w ich przypadku można mówić, że zmiany przynoszą jakieś rezultaty.

avidrock

  • Gość
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2019, 07:06:13 »
Dzięki za rady [emoji38]

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2019, 08:20:21 »
Kawa z marketu nie nadaje się do nauk, bo jest zwykle stara i zwietrzała. Musisz ją dużo drobniej mielić, a efekty i tak są mizerne. Taka "nauka" nie ma to kompletnie żadnego przełożenia na kawy świeżo palone.

avidrock

  • Gość
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudzień 2019, 11:06:50 »
Zdaje sobie sprawę, że kawa z marketu nie nadaje się do nauki. Problem w tym, że obecnie mam młynek który nawet ze świeżej kawy zrobi kawę z marketu. Więc na razie na czas przejściowy korzystam z kawy biedronkowej (nie  szkoda tej kawy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2019, 12:21:12 »
Tak, kawy można mieszać ze sobą. Czasem efekt jest fajny. Spróbuj z tymi kawami co wymieniłeś i napisz jak wyszło.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2019, 15:29:35 »
Mieszanie delikatnych ziaren z tak "wyrazistymi" niekoniecznie doprowadzi do czegoś dobrego chyba że proporcje będą mocno zachwiane

avidrock

  • Gość
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Grudzień 2019, 16:08:06 »
Będę kombinować i dam znać :) ;)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: costa rica biedronki
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Grudzień 2019, 18:10:15 »
Jeśli np ta pellini jest mocno palona a ta costa rica słabo to ciężko będzie ją ogarnąć...z tym że no faktycznie bez młynka to jakby jeździć na rowerze z jednym kołem i bez siodełka....  :taktak:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi