Autor Wątek: Kawy budżetowe.  (Przeczytany 20192 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Listopad 2019, 12:47:55 »
W wątku "kawy do 50zł" masz kilka fajnych kaw poleconych

Generalnie kawy świeżo-palone są półkę wyżej niż marketowe mieszanki
bp. Brazylia Santos - koszt ok 40-50zł za kg
albo Tanzania czy Etiopia - koszt trochę wyższy - ok 60zł - ale też akceptowalny

ze sklepowych mieszanek - tanie Lavazzy, Woseba Brasilia, MK Cafe Gwatemala - mała paczkę można kupić jak zabraknie - a na allegro - Lavazzy i Pellini i inne włoskie poprawne kawy za 40-50zł masz szeroki wybór
Są jeszcze niemieckie kawy Movenpick i Idee Cafe - też mi czasem podchodziły

jakoś Segafredo i Dalmayar nieszczególnie mi podchodziły...
mieszanki typowo "marketowe - zrobione dla" - to też niezbyt ciekawy wybór...

w tej samej cenie - znajdziesz coś zdecydowanie lepszego
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2019, 12:59:46 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Listopad 2019, 12:49:06 »
O i takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem. Dziękuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Listopad 2019, 12:50:41 »
Jeśli takiej odpowiedzi oczekiwałeś to warto zajrzeć jeszcze na Ceneo i Opineo.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Listopad 2019, 12:53:13 »
Jeśli takiej odpowiedzi oczekiwałeś to warto zajrzeć jeszcze na Ceneo i Opineo.
Gdyż?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Listopad 2019, 12:54:19 »
Chcę być friendly, serio serio ale 10 zł za 250g możliwie jak najlepszej, smacznej, mocnej kawy  :nienie: Możesz kupić każdą w tej cenie i albo trafisz albo nie. Przy takim poziomie cenowym nie ma mowy o powtarzalności, jakości i smaku kawy, masz niską cenę i loterię. Patrząc w ten sposób naprawdę możesz kupić cokolwiek i zobaczyć czy Tobie smakuje. Goran ma 500g dobrej i świeżej kawy za 35 zł ale to już 70 zł za kilogram.
Zrozum też nas, że nie chcemy próbować kaw tego segmentu bo to strata pieniędzy jeśli można za 100 zł kupić kilogram doskonałej kawy prosto z palarni.   

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Listopad 2019, 12:56:21 »
Jeśli takiej odpowiedzi oczekiwałeś to warto zajrzeć jeszcze na Ceneo i Opineo.
Gdyż?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Ponieważ.
Dlatego, że..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

skansen

  • Gość
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Listopad 2019, 13:01:23 »
Chciałbym poprostu znaleźć złoty środek ceny do jakości. W cenie 30-40 za 1kg chciałbym mieć możliwie najlepszy produkt. Smaczna, mocna i nie kwaśna kawa. Tyle

Niewiele droższe są najtańsze kawy z Czarnej Kawki opisywanej w wątku: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8419.0 .

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Listopad 2019, 13:03:01 »
Dlatego, że..
dlatego, że to są podstawowe kawy, dostępne wszędzie ;)
i kupując je i próbując - odkryłbyś te które Ci smakują ;)

natomiast czytając forum - dojdziesz do wniosku, że istnieje lepsza kawa niż Lavazza ;) i tańsza ;)
i pewnie wejdziesz półkę wyzej, także z ceną - znajdziesz kawy za 50-70zł które staną się Twoimi codziennymi - i stwierdzisz, że warto czasem kupić takie, które będą od święta ;)
Never Give UP †

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Listopad 2019, 13:03:27 »
Niewiele droższe są najtańsze kawy z Czarnej Kawki
O te mi właśnie chodzi ;) ale nie chciałem wprost robić reklamy ;)
Never Give UP †

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1489
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Listopad 2019, 13:10:08 »
Rzucam pierwszy kolbą, bo Lavazzy (i tym podobnej) nigdy nie kupiłem. Ale miałem to szczęście, że w kawę wkręcili mnie koledzy z pracy, co to pili zamawianą w palarniach kawę. I były już fora kawowe, na których odradzano tanie zakupy, więc zaufałem. I nie żałuję.

Do 50zł/kg raczej nikt niczego za zarekomenduje. Lepiej wypić mniej, a smaczniejszej.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Listopad 2019, 13:15:38 »
Do 50zł/kg raczej nikt niczego za zarekomenduje. Lepiej wypić mniej, a smaczniejszej.
Dlaczego nie?
są całkiem poprawne kawy za 50zł - nie mówię, że mają jakiekolwiek porównanie z kawami z palarni...
Ale skoro pół Polski pije Lavazze i traktuje ją jako dobrą i smaczną kawe...
Tzn, że to jest całkiem dobra i smaczna kawa ;)
i myślę, że możemy potraktować to jako punkt wyjścia :)

Więc uważam, że kawa za 50zł może być dobra i smaczna
Można za 70-100 kupić gorszą ;)
Można też potraktować te kawy jako fajne wejście w świat kaw świeżo palonych, odkrywać prawdziwe espresso i niuanse smakowe przelewów - i wtedy szukasz już naprawdę solidnych kaw z małych palarni i wchodzisz w zupełnie inny świat kawy :)

I wtedy najczęsciej masz kawę codzienną i kawę na szczególne okazję ;)
bo nie wiem czy kogokolwiek z nas stać na picie kilku kaw dziennie w cenie 120-160zł/kg ;)
Never Give UP †

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6216
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Listopad 2019, 13:20:23 »
@rubin Cieszę się że zwracasz na to uwagę. Jednak nie sądzę, aby była jakakolwiek zła wola ze strony forumowiczów, to po prostu problemy w komunikacji. Często formułując jakiś komunikat nie do końca bierzemy pod uwagę jak zostanie odebrany, szczególnie w przypadku komunikacji zapośredniczonej przez media cyfrowe. Myślę, że to jest kwestia każdej specjalności, że nie poleca się czegoś wątpliwej jakości na czym można się przejechać. W danym gronie wydaje się to oczywiste, ale nie dla kogoś z zewnątrz. Dlatego kochani, mój apel jest taki jak zawsze. Jak odpowiadacie komuś kto jest zielony w danym temacie, to wyobraźcie sobie, że siedzi przed Wami ktoś z Waszej rodziny, kogo bardzo lubicie, ale w temacie kawy nie wie zbyt wiele.

@Officzek to wygląda dokładnie tak jak napisał mlopus. Kupując tanie kawy ich jakość jest loterią.  Jak kupujesz chiński śrubokręt za 25% ceny markowych, konkurencyjnych produktów, to oczekujesz, że będzie tak samo dobry po wkręceniu 10, 100 i tysiąca śrubek?

Jak coś polecasz to stajesz za tym produktem, dlatego nikt rozsądny nie poleci produktu, który raz może być dobry, a dwa razy paskudny. Zdarzało mi się pić marketowe kawy, które były poprawnie wypalone i rozsądnej jakości, jednak te same kawy innym razem były paskudne i spalone. Policz sobie ile zapłacisz za te wszystkie nietrafione próby, gdzie ziarno nie tylko nie będzie dobrze smakować, ale także jego jakość będzie bardzo niska. Czy nie lepiej kupić od osoby, która sprzedaje towar dobrej jakości i dba o to były to dobrej jakości ziarna, bo swoim imieniem za to ręczy?

@jakub_stanecki to chyba nie do końca tak jak piszesz z uznawaniem jakości kawy. Ile smaku w tej kawie z kawy? Bo większość osób, które pijają takie kawy, sypie do nich cukier i dodaje mleko. Nie żebym uważał, że jest to złe, każdy może sobie używać czego chce. Ja po prostu lubię smak dobrej kawy, więc kupuję kawę, która mi smakuje, nie mogę polecić czegoś co mi nie smakuje.

Ponieważ kawa jest poniekąd owocem to weźmy taki przykład - truskawki. Jeśli dodamy do nich mocno słodzonej śmietany, to prawie każde da się zjeść bez grymaszenia. Jednak jeśli spróbujemy ich bez dodatku, to stwierdzimy, że jedne są pyszne naturalnie słodkie i pełne intensywnych aromatów, inne są nijakie, a jeszcze inne kwaśne, gorzkawe czy z posmakiem chemii. Tak samo jest z kawą. Jeśli dodamy innych składników które znacząco zmienią jej charakter, to większość jest ok. Przecież gdyby były nie do wypicia, to nie byłoby tych produktów po kilku latach na rynku.

Nie mogę się zgodzić z tym, aby obiektywną jakość kawy wnioskować z tego, że dużo ludzi ją pije. Najtańszą wódkę też dużo osób pije i jest zadowolonych. Czy to znaczy, że jest dobrej jakości i smaczna ? Poleciłbyś taki produkt? Można powiedzieć, że tania wódka nie jest do smakowania, ale czy nie tyczy się to także taniej, masowo produkowanej kawy? 

Inny może lepszy
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2019, 13:54:15 wysłana przez krystians »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Listopad 2019, 13:53:23 »
Poleciłbyś taki produkt?


Z kaw za 50zł?
śmiało polecam Brasilia Santos z czarnej kawki, a z ogólnie dostępnych Pellini Cremoso i Brasilliane Marfiosa oraz Tanzanie z czarnej kawki - choć te już kosztują ok 70zł
I te mogę polecać z czystym sumieniem!!!!

Co prawda w podobnej cenie lub niewiele dokładając masz naprawdę rewelacyjne kawy od Antonio czy z Manufaktury Kawy - i wchodzisz w inny świat
Ale nie mówmy, że nie ma nic godnego polecenia  ;)

Bo można się zafiksować na wszystkim...
"Koneser" Whisky powie, że nic poza single maltem nie istnieje - a np. pan Miller pija blendy z colą i mu smakują ;)


I znam różnice między kawami od Antonio czy z Etno Cafe czy z Manufaktury Kawy a w/w polecanymi ;) i wiem, że to inna półka - ale tamte piłem i mi smakowały
Never Give UP †

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Listopad 2019, 13:55:59 »
Chodzi mi dokładnie o to co poruszył @krystians - komunikacja! I 2 ważne sprawy:
- kto to czyta - zwykle osoba świeża na forum, z zewnątrz - ona odbierze tak podany komunikat z naszej strony jako afront a nie rzeczowa odpowiedź- chcemy tego?
- komunikacja cyfrowa odbiera wiele niewerbalnych dodatków, które nawet cięty sarkazm zmiękczą i to daje podobny efekt jak punkt wyżej.

Nie obniżajmy swoich standardów co do kawy, której bronimy, ale trzymajmy też standardy komunikacji. Trochę przykro się takie niefajne przycinki czyta. Chodzi mi tylko o to i aż o to.

A wracając do tematu - ja poleciłbym jednak podniesienie trochę budżetu i poszukania w forumowych palarniach, które miewają naprawdę dobre ceny za jakość (i przystępność dla początkujących kawoszy), którą dostajemy. Ja swoim znajomym polecam spróbować kawy np. z Euro Cafe - mimo, że są droższe niż to o co pyta autor wątku. Zwykle wracają po więcej sugestii.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1489
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Listopad 2019, 13:59:46 »
@jakub_stanecki, sam nie poleciłeś żadnej kawy w tym przedziale. No raptem jedną, ale zwykle też przekracza pułap 50zł.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi