Autor Wątek: Kawy budżetowe.  (Przeczytany 20194 razy)

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Listopad 2019, 12:59:31 »
Co myślicie o tym? Warto ? https ://allegro.pl/oferta/lavazza-kawa-ziarnista-crema-e-gusto-forte-2x1kg-8537644990?f=0&utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=7293f633caf5a722699e402401b0042f

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Listopad 2019, 13:21:44 »
Mniam. Bierz póki jest, bo nic lepszego nie znajdziesz :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

skansen

  • Gość
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Listopad 2019, 13:31:59 »
Kaw z palarni nie polecam bo są drogie i kwaśne. Tak stwierdziła moja "ciotka na imieninach" jak ją pyszną, kwaśną Kenią z przelewu poczęstowałem  :hihihi:

Ja również doszedłem do wniosku, że nie będę nikogo zmuszał do jasnych wypałów z małych palarni. Zostawiam jasne ziarna w Williamie dla siebie  i tych którzy je lubią/doceniają.
Dla żony i gości dla których kawy z palarni "są za kwaśne" kupię dodatkowy młynek pod spalenizny. Będzie też czym mielić pod alternatywy...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Listopad 2019, 13:48:12 »
Nie wypada traktować takich wspaniałych, ciemnych, błyszczących ziaren jakimś tam amatorskim młynkiem.
Najlepiej kupować już zmielone na profesjonalnym sprzęcie. W domu nigdy nie osiągniesz takiej jakości mielenia.

skansen

  • Gość
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Listopad 2019, 13:52:02 »
Dodajmy do tego profesjonalne warunki mielenia i atmosferę ochronną w jakiej się to odbywa :)

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Listopad 2019, 13:53:15 »
Dziwnie tu się porobiło  :ups:

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6224
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Listopad 2019, 21:33:55 »
Będzie też czym mielić pod alternatywy...
Jasne dla żony i gości, a jak stwierdzą że jednak mielonki sklepowe lepsze, to będzie już tylko pod alternatywy ;)

Latton

  • Gość
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Listopad 2019, 10:46:33 »
Kawy z marketów nie są kwaśne, z jednego takiego marketu w ciągu trzech lat wypróbowałem wszystkie po kolei.
I nie było kwaśnych. A w tym czasie na trzy kwaśne kawy trafiłem w kawiarniach na mieście.

35 zł za 500g to chyba nie jest budzetowa cena?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Listopad 2019, 11:07:45 »
zależy o jakie kawy "marketowe" chodzi ;)
czy "robione dla" ;) czy np. Pellini Top, droższe Vergnano czy Lavazzy ;)
bo różnica w cenie to 300-400% ;)

I nawet Etiopii Sidamo (czy innych kaw regionalnych) z Biedry nie nazwałbym już kawą budżetową ;) bo w normalnej cenie, bez promocji jest w cenie Ariadny z Mastro Antonio ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2019, 11:38:33 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Listopad 2019, 11:50:54 »
A co myślicie o  SEGAFREDO INTERMEZZO oraz serii Bellaro? Mają podjazd po Lavazze Oro -  bo kupiłem 250gr i smakuje mi. Pytanie czy do 50za 1kg są lepsze w dyskontach albo w sklepach internetowych?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Listopad 2019, 12:27:12 »
Kurde, Panowie, czytam sobie ten wątek i widzę po nim dlaczego ludzie mówią o nas „kawowa elektroda”. Przychodzi człowiek z pytaniem, dostaje serię śmiechów przemieszaną z rzeczowymi odpowiedziami.
Nie wszyscy chcą czy mogą pić świeżo palone kawy specialty i nie wszyscy muszą się jarać kwaskami i aromatami.

Odkąd tu jestem to wciąż czuję, że misją tego forum jest popularyzowanie picia kawy w Polsce, popełniania kolejnych kroków. A takie śmiechy powodują, że z forum robi się elitarna grupa wzajemnej adoracji. Jestem przekonany, że tak jesteśmy odbierani poza tym forum. Smutne to trochę.

Kto nie pił kiedyś złotej Lavazzy z marketu (lub tym podobnych) niech pierwszy rzuci kolbą.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Listopad 2019, 12:33:37 »
Wydaje mi się, że na tym forum mimo wszystko nie powinniśmy promować kiepskiej jakości kawy. Nawet jeśli miało by to kogoś urazić. To prowadzi do obniżenia standardów, raz odpuścimy i nowi użytkownicy zaczną sobie bez oporów polecać żółte czibo.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Listopad 2019, 12:40:08 »
Rubin ale mamy polecać kawę poniżej krytyki tylko aby forum było friendly? Zgadzam się z Markiem, nic na siłę ale jeśli ktoś szuka na allegro 2 kg lavazza w cenie 54 zł z przesyłką to nie powinien pytać czy polecamy tą kawę, padły propozycje dobrej kawy w cenie 70 pln za kilogram ale widocznie też za drogo więc co można zrobić więcej ? Powiedzieć będzie Pan zadowolony?   

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Listopad 2019, 12:43:54 »
Chciałbym poprostu znaleźć złoty środek ceny do jakości. W cenie 30-40 za 1kg chciałbym mieć możliwie najlepszy produkt. Smaczna, mocna i nie kwaśna kawa. Tyle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawy budżetowe.
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Listopad 2019, 12:46:42 »
Kto nie pił kiedyś złotej Lavazzy z marketu (lub tym podobnych) niech pierwszy rzuci kolbą.
Tuż po studiach chyba -- kupiłem sobie aluminową, kanciastą mokę i paczkę LaVazzA Qualita Oro czy jak to się tam zwie. Ależ to były czasy! ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi