Autor Wątek: Czarna Kawka z Radomia opinie  (Przeczytany 14247 razy)

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Czarna Kawka z Radomia opinie
« dnia: 15 Listopad 2019, 14:38:10 »
Cześć,
Przeglądając wątek "kawy do 50zł" znalazłem chyba z dwie pozytywne opinie o kawach z Czarnej Kawki z Radomia, mają też ofertę kaw na allegro, np. Brazylia Santos za podejżanie niską cenę - 44zł/kg.
Czy któs może porównać jakość ich kaw z np. kawami od Gorana?
Nie miałem okazji jeszce spróbować żadnych kaw od Gorana i Czarnej Kawki i zastanawiam się czy Czarna Kawka jest godna polecenia?

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2019, 14:42:35 »
Poczuj się jak Cezar: kup, sprawdź i nam o tym napisz. Forum nie musi chyba znać każdej czarnej kawki.

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2019, 14:49:16 »
Ale forum jest od zadawania pytań i dostawania odpowiedzi.
Po zużyciu tych kaw które mam na stanie, następnym krokiem jest dostawa od Euro Cafe i już mam dwa miesiace z głowy.
Nie wiem czy Czarną kawkę mogę od razu pominąć, czy warto spróbować.

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2019, 14:51:03 »
Ok, to zadawaj sobie te pytania. Kto pyta, nie błądzi, podobno...

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2019, 14:59:15 »
Ja piłem od nich kilka kaw...Miałem wrażenie że dość nierówna...tzn raz ok raz nie ok ale chętnie jeszcze poeksperymentuje z ich kawkami....ten tani Santos nie jest najgorszy...pamiętam że był bardzo slodki i łagodny w smaku...

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2019, 16:48:47 »
Gdybym wg swojej wiedzy i doświadczenia miał pogrupować "producentów" kaw palonych na jakieś grupy, to zrobiłbym to tak:

1) kawy marketowe - masowe np jacobs, tchibo, lavazza, segafredo etc
2) kawy nie-marketowe ale wciąż masowe np: bazzara, new york etc
3) palarnie które celują w tańsze ziarno które mogą po upaleniu sprzedać właśnie w przedziale około-cenowym 50pln/kg - to, że tanio nie znaczy, że źle ale umówmy się jest różnica miedzy Goudą za 20pln/kg a Goudą z Holandii za 150pln.
4) palarnie które skupiają się na wąskim kawałku tortu rynku kawowego (choć rosnącym), inwestujące w droższy sprzęt, droższe ziarno, w wiedzę i doświadczenie - bo pewnie nie raz komuś podczas eksperymentów nie wyszła parta drogiego ziarna, którego już potem nie sprzeda (chcąc zachować markę, bo wcisnąć komuś zawsze można).

Czarną Kawkę umieściłbym w pkt 3 - dla wielu osób kawa po 50pln za kilo to już chora cena, bo przeca uoni we lidelu po 23 kupujo, dla innych nie jest to produkt którego poszukują, bo są gotowi wydać 50pln ale za 250g aby dostać to czego szukają.

Odpowiadając - Czarna Kawka to moim zdaniem dobra, uczciwa palarnia, zamawiam ich kawy do pracy, bo księgową cena jeszcze nie zabija, a są już dużo lepsze niż zleżałe Lavazze czy Tchibo. Ale do np kaw Antonia się nie umywają, ale nie taki jest ich cel. Kawior je się od czasu do czasu a nie na śniadanie (chociaż... :P)

PS
To jest mój prywatny podział, wynikły z obserwacji, jakie poczyniłem jako klient. Nie mam doświadczenia z drugiej strony barykady, jako producent - więc sorry jeśli napisałem głupoty.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2019, 17:07:05 »
Kawior to jest Geisha, którą się piję rzadko i z rozwagą.
Ja bym to rozłożył na inne kategorie:
1) Kawa jest dla Ciebie nieistotnym elementem w życiu - pijesz, bo pijesz, Tchibo jest dobre.
2) Kawa coś tam znaczy, ale nie jest to Twoja pasja i droższa Lavazza już jest na granicy Twojego budżetu.
3) Kawa to ważny element w Twoim życiu i część pasji, zainteresowań. Sugerujesz się dobrym ziarnem, opinią o palarni, a cena jest na drugim miejscu.

To forum raczej zrzesza ludzi z 3 kategorii, jak każde forum tematyczne.
Każdy z nas ma znajomego, który wydaję kupę kasy na inne rzeczy jak rowery, sprzęt audio, torebki, zegarki itd.
Tak jak oni nie mogą zrozumieć, że kupujemy do domu ekspresy za kilka tysięcy i droższą kawę z palarni, tak my często nie rozumiemy kupowania roweru za 15 tysięcy itd.

Kończąc wywód - zaufaj doświadczonym kolegom, kupuj z polecanych palarni i ciesz się dobrym smakiem :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2019, 17:12:01 »
To jest mój prywatny podział, wynikły z obserwacji, jakie poczyniłem jako klient

Bardzo słuszna obserwacja.


pmichal - pomiędzy twoim 2 i 3 jest za duża luka. Moim zdaniem wypełniają ją takie palarnie jak Czarna Kawka, "Emkafresze" i im podobne oraz polecane na forum palarnie, które mają w ofercie bardzo dobre kawy, palone pod przelewy w cenach około 100 zł za kilogram.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2019, 17:17:24 wysłana przez Pawcio »

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopad 2019, 17:16:56 »
Raz zakupiłem kawę z tej radomskiej palarni, była to Etiopia Jimma. Cena była dość niska, bo 46zł/kg, ale jakościowo mnie zawiodła (same ziarna wyglądały ok i tak samo pachniały, ale po zaparzeniu dało się wyczuć w espresso posmak pleśni ). Uważam, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest stołować się u forumowych palaczy niż ryzykować kontuzję kubków smakowych na takich wynalazkach

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopad 2019, 17:19:23 »
ale ale gArturze skoro nie znasz ani jednej ani drugie to jesteś świetną okazją, żeby spróbować i ocenić bez narzutu emocjonalnego ;)

ale serio, na początku tego roku miałem wrażenie, że tyle już goranowych kaw wypiłem, że poznaje jego palenie po kubku kawy, oczywiście pisze to z uśmiechem, niemniej w tym roku spróbowałem więcej nowych palarni a z euro jeno jakie 3-4kilo spiłem.

ale małym problem jest twoje niewłaściwe podejście, to nie będą dwa miesiące z głowy, to będą dwa miesiące picia dobrej kawy a to powód do zadowolenia a nie zmartwienia, poprostu mamy dla ciebie dobry plan na dwa miesiące, nie musisz dziękować ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2019, 17:22:23 wysłana przez trez »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Listopad 2019, 23:00:37 »
Miałem okazję pić kilka kaw od nich

pierwszy Santos którego kupiłem - zachwycił mnie, drugi rozczarował - ale generalnie - polecam - bo w tej cenie to naprawdę rewelacyjna kawa - i tak jak pisali przedmówcy - lepsza od większośći tanich kaw marketowych

ichniejsze Espresso - polecam do automatów - tam Santos ze względu na średnio-jasne palenie kiepsko się sprawdza

Etiopia Jimma of Keffa - najpierw mnie zachwyciłą - zapachem - smakiem już nie...
Peru Huanuco SHB - nie polecam - w espresso mi się nie sprawdziłą - w przelewach - mieszałem z Santosem

Piłem jescze od nich Tanzanie - i w przelewach polceam jak najbardziej!!!

Więc podsumowując - z tanich godne polecenia - Santos i Espresso (jeśli nie szukam wyrafinowanego aromatu - ale mocnego smaku) oraz Tanzanie

I tak jak pili przedmówcy - w porównaniu z marketowymi mieszankami - wygrywa to porównanie... w porównaniu z solidnymi kawami z małych palarni - to nie ta półka...

osobiście jednak polecam - bo otworzyi mnie na kawy świeżo palone - i zachęcili do szukania czegoś lepszego ;)
a do Brazylii Santos i Tanzanii często wracam :)
a teraz szykuję się do Yellow Burbon
Never Give UP †

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Listopad 2019, 23:16:27 »
Reasumując, z powyższych wpisów wynika, a i sam tak robię, warto samemu sprawdzić. Zawsze jest to alternatywa do naszych "forumowo-zachwalanych" polskich palarni korporacji...

skansen

  • Gość
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Listopad 2019, 23:16:39 »
Tytułem uzupełnienia wcześniejszych opinii - filozofia tej palarnii zakłada, że kupujemy kawę świeżo paloną i względnie szybko ją wypijamy. Opakowanie nie jest przeznaczone do długotrwałego przechowywania. Swego czasu kupiłem u nich Espresso głównie na testy i rozruch sprzętu. Żadnych negatywnych posmaków nie stwierdziłem.

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopad 2019, 08:30:59 »
Super, dziękuję wszystkim za odzew o takie opinie i bardzo merytoryczne komentarze mi chodziło.
Czyli przy najbliższej okazji kawa do sprawdzenia!

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Listopad 2019, 09:40:53 »
Mialem okazje pić ich Etiopie, brasilie santos i mieszanka.do espresso. Tą ostatnio od razu bym odradził w moim przypadku straszna spalenizna sle bie taka ktora da sie polubic. Brasilia Santos mnostwo ziaren z defektami równiez nie polecam.Etiopia Sidamo bardzo dobrze ja odebralem i mozliwe ze dam jej jeszcze szanse

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi