Autor Wątek: Książka skarg i wniosków.  (Przeczytany 49113 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Lipiec 2017, 20:29:39 »


bana dla uzytkownika Tedi

Nie, bana to nie... ale rangę przy nicku możnaby przyznawać dla ostrzeżenia nowych kto zacz. Tylko jakoś nie mam pomysłu jakiego słowa użyć żeby trafnie oddawało sens a nie było obraźliwe.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Lipiec 2017, 21:20:28 »
Panowie, trochę to przykre czytać te ostatnie posty o banowaniu.
Przecież forum jest publiczne i każdy może wyrażać swoje subiektywne opinie, dopóki nie łamie to regulaminu.
Ja to tak przynajmniej rozumiem. No chyba że coś mi umknęło...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Lipiec 2017, 21:44:37 »
Masz rację.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #78 dnia: 25 Lipiec 2017, 21:47:21 »
@untoldex zgadzam się z Tobą. Problem jednak nadal istnieje. Kolega Tedi wprowadza swoimi teoriami zamęt i dezinformację. Nowy użytkownik, wchodzący w świat kawy, po przeczytaniu jego postów, bardzo stanowczych, pisanych z niezachwianą pewnością, niewspółmiernie do ich wartości merytorycznej, może w te bajki uwierzyć, może go to kosztować żywą gotówkę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #79 dnia: 25 Lipiec 2017, 22:02:53 »
Kto miałby cenzurować i wkładać w ramki posty Tediego? ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #80 dnia: 25 Lipiec 2017, 22:30:50 »
Nie wiem, nie ja :-), mam za małą wiedzę, ale problem dostrzegam.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Lipiec 2017, 00:17:20 »
Panowie, trochę to przykre czytać te ostatnie posty o banowaniu.
Przecież forum jest publiczne i każdy może wyrażać swoje subiektywne opinie, dopóki nie łamie to regulaminu.
Ja to tak przynajmniej rozumiem. No chyba że coś mi umknęło...
Owszem, masz rację. Ale to, co on robi, to jest trollowanie i sanie zamętu - dokładnie to, o czym napisał Miklas. Regulamin to jedno, ale zdroworozsądkowe podejście do tematu to co innego... I raczej lepiej jest trzymać się tej drugiej opcji. Owszem, "stereotypy" można obalać, ale mając konkretne argumenty poparte adekwatną w danym temacie wiedzą - a to, co on robi, to jakieś wymysły jego wyobraźni, które nie mają poparcia w rzeczywistości. A wpisanie rangi trolla za dużo nie zmieni, bo mało osób zwraca na to uwagę...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #82 dnia: 26 Lipiec 2017, 07:47:43 »
Poglądy które głoszę są najmojsze.

 :evil:

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #83 dnia: 26 Lipiec 2017, 09:23:35 »
To nie są poglądy, z poglądami można dyskutować. Na przekonania lekarstwem są kule -- to któryś klasyk powiedział, Fidel czy Wołodia, nie pamiętam.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #84 dnia: 26 Lipiec 2017, 10:55:25 »
nie mam pomysłu jakiego słowa użyć żeby trafnie oddawało sens a nie było obraźliwe.
Umieścić mu napis w stopce/profilu, którego nie mógłby zmienić/usunąć: "Uwaga! Użytkownik oszczędnie gospodarujący prawdą"

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Lipiec 2017, 11:26:50 »


"Uwaga! Użytkownik oszczędnie gospodarujący prawdą"

Albo "trzeci rodzaj prawdy w/g Tischnera".

Offline KiT

  • Wiadomości: 587
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #86 dnia: 26 Lipiec 2017, 13:18:07 »
A ja się nie zgadzam z takim tokiem myślenia.
Rozumiem, są i będą problematyczni użytkownicy którzy będą wiedzieć "lepiej", słusznie lub nie lepiej i większość nie będzie się z nimi zgadzać.
Niemniej poniżej pewnego poziomu jest piętnowanie takich osób, stygmatyzacja ich kont i robienie do tego odpowiedniego klimatu.

Fora internetowe mają wpisane w swój kod genetyczny, różnorodność i swobodę wyrażania poglądów. Jest to ich zarówno siłą i słabością. Trudno, jest to ceną która się płaci za to, że dają pewną dozę wolności, anonimowości i tolerancji.
Rozumiem, że to irytuje i może wprowadzać w błąd. Ale nie widzę by takie poglądy na WoK przechodziły bez echa i bez komentarza. Nie przechodzą. Zawsze jest szansa na zapoznanie się innym punktem widzenia i przeczytania argumentów osób myślących inaczej.

Pewną dozą lenistwa jest blokowanie tego systemowo i zwalnianie też potencjalnego czytelnika z możliwości samodzielnej analizy i weryfikacji tego co słyszy. Forum to nie akademicki podręcznik, nie wszystko tutaj musi być obowiązującą nauką i nie wszystko jest prawdą. A każdy czytelnik powinien mieć to ryzyko wkalkulowane w jakikolwiek proces decyzyjny.

Reasumując, przyjazny klimat wolnej i kulturalnej dyskusji przedkładam nad kaganiec ograniczeń. Jeśli o cokolwiek miałbym prosić moderację, to o uwagi w przypadku napastliwego tonu wypowiedzi, odnoszenie się do innych z góry lub po prostu chamskie odzywki. W tym zakresie zero tolerancji nie zaszkodzi, tym bardziej, że często osoby ścierające swoje poglądy i przesuwające granice tego co nazywamy kulturalną wymianą zdań w stronę zwykłej pyskówki same tego nie widzą i czasami kubeł zimniej wody nie zaszkodzi.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Lipiec 2017, 13:26:53 »
 :brawa:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Lipiec 2017, 13:59:15 »
Ok, masz rację.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Książka skarg i wniosków.
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Lipiec 2017, 19:42:21 »
Wiesz co, wszystko się zgadza - ale do momentu wymiany poglądów, a nie ich narzucania. A on te swoje teorie i argumenty narzuca twierdząc, że to, co jest znane i sprawdzone wcale nie jest dobre...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi