Autor Wątek: Plan poznawania kaw  (Przeczytany 7799 razy)

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Wrzesień 2020, 18:57:41 »
Glenda tez jest z PIT-em
czasem też w wersji bez VATu :D
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

skansen

  • Gość
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Wrzesień 2020, 19:15:24 »
Skąd zdobyć wiedzę, że Glenda jest lepsza od Anny? Jak porównuję oba to Anna ma o 1mm mniejsza grupę i raptem o 50ml mniejszy bolier - tyle. ?

Glenda ma grupę 58mm, wybór akcesoriów jest dla niej dużo większy.
Bojler w Glendzie ma nie tylko większą pojemność i większą grzałkę ale ma również inną konstrukcję. Jest masywniejszy co zapewnia lepszą stabilność temperaturową.

Jeśli nie chcesz za bardzo "iść w koszty" to Anna z PID na początek będzie dobrym wyborem. Wybrałem ostatnio taki ekspres dla Szwagra, podobny mają rodzice (Anitę czyli Annę z wbudowanym młynkiem). Do pojedynczych kaw w zupełności wystarczy. 

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2020, 20:47:15 »
Glenda tez jest z PIT-em
czasem też w wersji bez VATu :D
:-) <= Pisanie w pośpiechu, bez czytania przed wysłaniem ;-)
Lubię wiedzieć.

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Wrzesień 2020, 21:01:28 »
Skąd zdobyć wiedzę, że Glenda jest lepsza od Anny? Jak porównuję oba to Anna ma o 1mm mniejsza grupę i raptem o 50ml mniejszy bolier - tyle. ?

Glenda ma grupę 58mm, wybór akcesoriów jest dla niej dużo większy.
Bojler w Glendzie ma nie tylko większą pojemność i większą grzałkę ale ma również inną konstrukcję. Jest masywniejszy co zapewnia lepszą stabilność temperaturową.

Jeśli nie chcesz za bardzo "iść w koszty" to Anna z PID na początek będzie dobrym wyborem. Wybrałem ostatnio taki ekspres dla Szwagra, podobny mają rodzice (Anitę czyli Annę z wbudowanym młynkiem). Do pojedynczych kaw w zupełności wystarczy. 

Ok. Zrobię rekonesans i jak będę miał pytania to wrócę w odpowiednim poście.
Wracając do wątku - czy kupujecie kawy w sklepach typu Konsesso czy Coffedesk? Czy lepiej bezpośrednio w palarni ? Poczytałem o tych gatunkach kaw i na początek spróbował bym czegoś jasno/średnio palonego z Kenii, Gwatemalii, Kolumbii i może Brazylii.
Lubię wiedzieć.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Wrzesień 2020, 23:11:43 »
Jak porównuję oba to Anna ma o 1mm mniejsza grupę i raptem o 50ml mniejszy bolier - tyle. ?
do tego jest prawie 2kg cięższa

nie znaczy to, że Anna jest zła ;)
Anna w najprostszej wersji jest o połowę tańsza niż Glenda - i tak należy je porównywać - i wtedy wychodzi naprawdę fajnie cenowo a cena/jakośc to  już w ogóle rewelacja
ale jak mam dokładać do "wyposażenia" Anny - to wolę dołożyć do lepszego ekspresu ;) bo "goła" Anna a "spidowana" Anna - to prawie 2x tyle...



Wracając do wątku - czy kupujecie kawy w sklepach typu Konsesso czy Coffedesk? Czy lepiej bezpośrednio w palarni ? Poczytałem o tych gatunkach kaw i na początek spróbował bym czegoś jasno/średnio palonego z Kenii, Gwatemalii, Kolumbii i może Brazylii.
Zdecydowanie palarnie - na początek tak jak Ci pisałem - Eurocafe jest bardzo dobre
Jak zaczniesz szukać dalej - polecam MastroAntonio - i z jednej i z drugiej najczęściej się zaopatruję - więc "polecenie" bardzo subiektywne
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2020, 23:14:17 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:19:56 »
Dziękuję wszystkim. Wywnioskowałem, że muszę jednak zainwestować w ekspres, żeby inwestowanie w kawy miało sens.
Pozdrawiam
Lubię wiedzieć.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:46:23 »
Jeszcze tylko zapytam czy rzeczywiście do swoich celów poznawczych potrzebujesz maszyny do espresso. Może na początek pobaw się czymś prostszym, np. metodami przelewowymi. Piszesz o kawach jaśniej palonych więc te metody nadają się do nich w szczególności. Stożek Hario v60 to koszt raptem 20zł (+ kolejne 20zł na zestaw 100 filtrów). Jest jeszcze coś takiego jak phin (20zł, filtrów nie trzeba). Sprzętów do metod alternatywnych jest mnóstwo. Możesz też pójść jeszcze prostszą drogą i wypróbować po prostu cupping. Ja bym na Twoim miejscu podążył tą ścieżką.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:50:01 »
Dziękuję wszystkim. Wywnioskowałem, że muszę jednak zainwestować w ekspres, żeby inwestowanie w kawy miało sens.
I tak i nie - na początek zainwestuj w sitko bezzaworkowe i tak jak pisał @jancewicz kup v60 i filtry - dzbanek czy kubek w domu masz ;) i kosztem 60zł zobaczysz czego tak naprawdę oczekujesz
kup 3 kawy do espresso, kup 3 do przelewów- i zobacz którą drogą podążać :D
Never Give UP †

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Wrzesień 2020, 09:36:06 »
zainwestuj w sitko bezzaworkowe
Tak też podpowiedziałem mojemu dobremu znajomemu, który miał prostą kolbę DeLonghi... Następnie zmienił dyszę, potem kupił Fiorka F64 evo a na skończyło się na ECM Technika... także to "droga w jedną stronę"  :lol2:

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Wrzesień 2020, 21:57:34 »
Osobiście kupiłbym używany ekspres na pchlim targu tutaj, najlepiej od kogoś choć trochę "znanego" (w sensie nie od osoby z jednym napisanym postem). Jeśli stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, to odsprzedasz bez straty albo z minimalną stratą. A jeśli stwierdzisz, że to zabawa dla Ciebie, to łatwiej będzie Ci zorientować się, czy brakuje Ci manometru, pida, większego bojera a może HXa ;)

Offline Doppio

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Kazak Rota, Lelit Mara+PID, AP+Prismo, AmericanPress, Gabi A, phiny, Bialetti Brikka, zwykłe kawiarki, tygielki, FP
  • Młynek: Ceado E5SD, Fiorenzato T80, C40 Nitro
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Październik 2020, 14:39:53 »
Jest jeszcze sprawdzony i naprawdę idiot-proof Kazak Rota z manometrem ( o ile się doczekasz ;) )- jeżeli możesz poświęcić powiedzmy 2 minuty więcej niż z maszynami z pompą. Moja 15 letnia córka zrobiła na nim pierwsze w życiu espresso bez problemu, było dokładnie takie jak trzeba, jak stwierdzisz, że jednak nie lubisz- bez problemu odsprzedasz. Ale wątpię.

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Październik 2020, 12:27:36 »
Jak masz smykałkę, to kup sobie używaną Gaggie Classic, ekspress super na początek https://www.olx.pl/oferta/ekspres-cisnieniowy-gaggia-classic-CID628-IDGTsWk.html#

Offline Przemkos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Styczeń 2021, 18:24:43 »
Trochę czasu już minęło od twojego postu i być może już kupiłeś ekspres, ale wypowiem się bo też używałem Maestro. Zdecydowanie zmiana ekspresu była dla mnie odczuwalna - choćby używany jak niektórzy tutaj sugerują, zmieni twój pogląd na kawę. Nawet nie ma co porównywać. Przekonałem się na własnej skórze i polecam. Z Maestro wszystko smakowało tak samo, a spienianie mleka było praktycznie niemożliwe. Od kiedy mam Lelita, moja druga połówka zaczęła pić latte (z serduszkiem, a co ) a każda nowa paczka kawy to nowe doznania smakowe. Ale uwaga, jest też duży minus: bije po kieszeni, bo kawa z marketu raczej przestanie smakować.

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Plan poznawania kaw
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Czerwiec 2022, 11:40:51 »
Hehe! Mam dokładnie tak samo! Zmieniłem ten Maestro na RS i teraz licze "stówki", które miesięcznie wydaję na kawę... A co najgorsze/najlepsze - nawet nie próbuje ustalić, która kawa jest "najlepsza" bym mógł ją kupować ciągle, bo teraz szukam coraz to nowych mieszanek licząc na kolejne, fajne doznania ;-)
Choć prawda jest też taka, że metody przelewowe również pozwalają odkryć bardzo wiele, tyle, żę "napary" z przelewów to dla mnie zupełnie inna bajka. To trochę jak Cola i Mirinda ;-) Chcę mocno, treściwie, pełno - robię cortado. Chcę aromatycznie, bogato w różne różności ale delikatnie - robię przelew. Niestety rzadko kiedy "dobre" mieszanki pod cortado/flat white dają dobre efekty również z przelewu, stąd kolejna "stówka" na mieszankę do przelewu ;-)
Lubię wiedzieć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi