Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054577 razy)

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3360 dnia: 11 Listopad 2019, 19:31:58 »
Cześć, mam do Was pytanie związane z kanałowaniem. Tak jak pisałem we wcześniejszych postach mam problem z tym, że podczas ekstrakcji bardzo mocno spada mi cienienie. Próbowałem wyłączyć prefuzje - było trochę lepiej natomiast po 15 sekundach ciśnienie spada do poziomu 7barów. W związku z tym mam kilka pytań:
- dystrybucja - jak patrze na ciastko widzę tak jakby miejsca gdzie może być kanałowanie. W jaki sposób je wyeliminować? do dystrybucji używam dystrybutora kawy. Czy w tej kwestii mogę coś usprawnić? Na oko dystrybutor działa ok.
- kawa - czy mogę jakoś wiązać problem ze spadkiem ciśnienia z samą kawą (data palenia: 05-11-2019)? Ten problem obserwuje od momentu kiedy jej używam, natomiast dopiero od ponad tygodnia ucze sie przegotowywać espresso.... Kawę kupiłem w swieżoPalona dokładnie taką: espresso mujeres

Gdzie może leżeć problem?

Z tym spadającym ciśnieniem w Ascaso Dreamie to już się wcześniej przewinęło przynajmniej kilka postów, może to kwestia sprzętu a nie problem po twojej stronie.

Edit:
Zobacz https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.msg178984#msg178984 i poczytaj wcześniejsze wiadomości.

Dzięki za link! Fajne informacje, tylko kurcze nie wiem już teraz czy tym ciśnieniem się przejmować czy po prostu nie zwracać na nie uwagi.


Po pierwsze pamiętaj, aby mieć odpowiednią ilość ziarna w młynku, zasyp hopper.
Po drugie, zrób sobie WDT przed użyciem dystrybutora - (czyli nakładasz kołnierz na PF, może być z jogurtu i mieszasz energicznie kawę cienkim pręcikiem - np. rozciągniętym spinaczem).

Preinfuzję zostaw włączoną, ona tylko może pomóc w równej ekstrakcji.

Kawa dość świeża jak na espresso, z dnia na dzień będzie się stabilniej zachowywać, ale wątpię aby ona była problemem. Na początek kupuj 1 kg takiej samej kawy, aby wyeliminować tą zmienną.

We wtorek zadzwoń do serwisu Ascaso, dowiedzieć się czy mieli takie przypadki.

Jak masz czas i zapał nagraj film z całego procesu przygotowania kawy, od zmielenia do końca ekstrakcji. Podaj też wszystkie pozostałe parametry, doza, uzysk, temperatura, etc.

I wbrew pozorom, niższe ciśnienie na koniec ekstrakcji jest pożądane (wiele osób płaci sporo pieniędzy za opadający profil ciśnienia). Więc jak już wszystko inne zrobisz dobrze, skup się na tym czy kawa smakuje, a nie koniecznie ile bar było w 20 sekundzie.


To więc tak, poniżej przesyłam link do filmiku plus zdjęcia z ciastka - na drugim zdjęciu wydaje mi sie ze mam kanał. Jeżeli zmiele drobniej, kawa zaczyna być bardzo kwaśna w smaku - smak nie jest dobry :(.
Ustawienia, które mam teraz:
OPV: 10 barów
Temperatura: 92 stopnie
doza: 14,2g
Uzysk: 2x17,7g = 35,4g
czas: 30sec
prefuzja: 3sec
smak (wg mnie): minimalnie gorzki ale ok, kwasowości nie wyczuwam

link do filmu i zdjęć (trzeba dodać https, chociaz jak ktoś przekopiuje link to też powinno zadziałać):
photos.app.goo.gl/Yc1tCbVwhHgzoXuP9


PS. WDT jeszcze nie robiłem. Jutro spróbuje z WDT.
PS2. Mam w domu druga kawę też świeżo paloną z innej palarni (około 10 dni temu). Jutro będę robił kolejne testy czy to będzie miało jakieś znaczenie....
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2019, 21:20:32 wysłana przez dario199109 »

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3361 dnia: 11 Listopad 2019, 19:51:45 »
Po co te drugie naczynie po lewej do którego leci kawa? Dlaczego nie leci do jednego?

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3362 dnia: 11 Listopad 2019, 19:53:08 »
Po co te drugie naczynie po lewej do którego leci kawa? Dlaczego nie leci do jednego?

Chciałem pokazać ile jest naparu plus jaka jest crema... Normalnie używam tylko jednego naczynia.

Offline Ryba z Manhattanu

    • Priv
  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Gastroback
  • Młynek: WMF
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3363 dnia: 11 Listopad 2019, 19:56:04 »
Na moje "oko" zwiekszyl bym przemial kawy ( grubiej zmielic) ,za to  z wieksza sila  tamperem potraktowal.

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3364 dnia: 11 Listopad 2019, 20:09:08 »
Na moje "oko" zwiekszyl bym przemial kawy ( grubiej zmielic) ,za to  z wieksza sila  tamperem potraktowal.

Ok, spróbuję i dam znać. Natomiast dla laika, który dużo ostatnio czyta mam sprzeczne informacje odnośnie siły użytej podczas tampingu. W wielu artykułach mówią że siła nie ma większego znaczenia, ważne żeby była podobna za każdym razem, ale oczywiści spróbuje i dam znać. Wszystko co pomoże będzie pomocne :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3365 dnia: 11 Listopad 2019, 21:37:00 »
Wygląda dobrze, jeśli nie jest za kwaśne, to ja bym się nie przejmował. Moje shoty wyglądają b. podobnie, tylko, że ja nie mam manometru od ciśnienia w grupie.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3366 dnia: 11 Listopad 2019, 22:31:47 »
Tamper, siła ubicia nie ma większego znaczenia.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3367 dnia: 11 Listopad 2019, 23:51:54 »
(Silny) tamping jest przereklamowany. Ważne, żeby było równo. Jak za mocno będziesz cisnął, to rozwalisz ubite ciastko i wtedy dopiero bedą kanały.

Polecam obejrzeć na yt o tampingu w wykonaniu Gwyllima Davisa - bardzo rozsądnie podchodzi do tematu.

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3368 dnia: 12 Listopad 2019, 17:12:34 »
Dzisiaj spróbowałem z WDT. Usysk z 14g był 32.4g. Smak ok, chociaż wyczuwalem lekką kwasowość (nie przeszkadzała mi ona jakoś mocno) Co do samego ciśnienia, to zachowywalo się lepiej. Spadek był ale nie tak drastyczny. Dodatkowo wczoraj ciśnienie zatrzymało sie na 6ciu barach, dzisiaj było to luz lekko ponad 7. Spróbuję jeszcze troszeczkę pokombinować z gruboscią przemiału....

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3369 dnia: 12 Listopad 2019, 19:46:48 »
Po kolejnych próbach, chyba dam sobie spokój z ciśnieniem. Uzysk i smak kawy są dla mnie ważniejsze. Napisze jeszcze do Janusza czy mieli takie przypadki z ciśnieniem i czy to jest normalne. Możliwe ze jak ustawił bym OPV wyżej niż 10 barów to coś by to dało....

Z drugiej strony zastanawiam się czy nie mam kanałowania bocznego (załączam link do zdjęć poniżej). Jeżeli tak, to co mogę z tym zrobić? Metoda WTD mało pomogła. Może powinienem zmienić tamper z 58mm na 58.4mm? Z drugiej strony jeżeli mam kanałowanie, dlaczego uzysk jest w granicach 1:2-2.5?



Link do zdjęć:photos.app.goo.gl/Uah7Quz8Wq9CYA6t6 najbardziej widać kanałowanie na zdjęciu 1 i 2. Na ostatnim zdjęciu to tylko moje przypuszczenie.

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3370 dnia: 12 Listopad 2019, 19:59:13 »
Jaką kawę parzysz, że tak ścigasz tę kwasowość aż ją całkiem zatłuczesz? Czego wciąż brakuje kawie?

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3371 dnia: 12 Listopad 2019, 20:23:38 »
Jaką kawę parzysz, że tak ścigasz tę kwasowość aż ją całkiem zatłuczesz? Czego wciąż brakuje kawie?
Kawa z swieżoPalona dokładnie taka: espresso mujeres

Nie chce zabijać kwasowości. Tak jak pisałem smak kawy jest ok. Bardziej martwilo mnie ciśnienie, bo z racji tego że jestem nowicjuszem obawiam się że coś źle robię, co wpływa na to że ciśnienie mam niskie...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3372 dnia: 12 Listopad 2019, 20:33:28 »
Nie za mało te 14g? Nie znam tego sitka, ale wydaje mi się jakoś mało. Próbowałeś testu monety?
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3373 dnia: 12 Listopad 2019, 21:10:58 »
Ok. Mujeres „w drugim planie ;)” ma odrobine kwaskowatości - jest ona zupełnie porządana. Jak kawa smakuje to nie szukaj dziury w całym.

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3374 dnia: 13 Listopad 2019, 08:13:29 »
Faktycznie, chyba odpuszczę szukania dziury w całym. Tak jak pisałem kawa smakuje :) Może po prostu potrzebuje jeszcze doświadczenia, które zaowocuje własnie eliminacją tych problemów związanych z ciśnieniem. Dodatkowo zwrócę uwagę na dozę - może faktycznie jest za mała....

Jeszcze wrócę do moich zdjęć: photos.app.goo.gl/Uah7Quz8Wq9CYA6t6 czy widzicie tutaj kanałowanie? Jeżeli tak, to dajcie jakieś porady jak taki przypadki wyeliminować.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi