Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054449 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3345 dnia: 07 Listopad 2019, 22:01:24 »
Raczej do niego nie wrócisz. Jak ci zacznie wychodzić to będziesz chciał więcej i więcej.

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 148
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3346 dnia: 07 Listopad 2019, 22:21:12 »
Zmień ekspres na choćby używany kolbowy. Młynek jeszcze ujdzie choć to upierdliwe urządzenie i trzeba go rozszyfrować.
To jest kolbowy. Może nie prawilny, ale przerobiony zgodnie ze wskazówkami na naszym forum, po których kawa wychodziła forumowiczom satysfakcjonująco.
Poza tym podpis pod Twoim awatarem przy ekspresie mówi co innego  :jezyk:  ;)

30g czyli ratio x3, z tym czasem to dość szybko. Zmielił bym drobniej do wydłużenia ekstrakcji. Spróbuj uzyskać ratio x2 w zbliżonym lub dłuższym czasie (im bardziej przebijesz 25s tym mniej kwaśno powinno być). Przy drobniejszym przemiale możesz trochę podnieść dozę kawy.
Ustawiłem przemiał na drobniejszy (no trochę trzeba się tym nakręcić), zszedłem z ratio poniżej x2 i nadal smak taki sam. Ehh. Dwie różne kawy i podobnie kwaśne. Ręce mi opadają.

Pomijając istotne parametry, błoto może oznaczać małą dozę i za gruby przemiał. Brak trójdrożnego też się może do tego dołożyć ale i w ekspresie z trójdrożnym ciapę można zrobić.
Może nie błotko, ale bardzo mokre zostaje ciastko. Lepsze ciastko wychodziło mi tylko przy grubszym przemiale, ale wiadomo jak wtedy leciało.

Co to znaczy "Optymalnie wchodzi do niego ok 10 g"?
Spróbuj nasypać do brzegu sitka a potem tampować.
ok 10 g wchodzi jak nasypane do brzegu sitka i po stampowaniu od przysznica jest minimalny odstęp na monetę.

Jak do tego dojdziesz i nadal będzie kwaśno to spróbował bym jakieś Brazyli lub coś mocniej palonego a potem ekspres bo woda za zimna.
A ogólnie mimo wszystko łatwiej okiełznać sitko podwójne, pojedyncze są kapryśne.
Ok kumpla wezmę trochę innej kawy, którą u niego sobie najpierw zrobię.
Czego zmierzyć temperaturę? Kawy zaraz po nalaniu? Czy do szklanki trochę wody nalać i to zmierzyć? Mam termometr laserowy.
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3347 dnia: 07 Listopad 2019, 22:50:25 »
To jest kolbowy. Może nie prawilny, ale przerobiony zgodnie ze wskazówkami na naszym forum, po których kawa wychodziła forumowiczom satysfakcjonująco.
Też mi się tak kiedyś wydawało, a potem przesiadłem się na prawdziwą kolbę (20 letnią, używaną za 900zł chyba). Okazało się że nie odbijałem się od sufitu, tylko rozpaczliwie skrobałem w podłogę piwnicy :picardpalm:

Dwie różne kawy i podobnie kwaśne. Ręce mi opadają.
To znaczy, że ekspres daje za zimną wodę, lub jeszcze gorzej - wrzątek na pierwsze 5ml i za zimną na następne.
Da się z tym walczyć dopierając odpowiednią kawę, bawiąc się w temp. surfing, owijając ekspres kocem i odprawiając inne egzorcyzmy. Jednak co byś nie robił, w najlepszym przypadku co drógi szot będzie pijalny (a przecież w tej zabawie chodzi o znacznie więcej niż "da się wypić"). Na koniec policz sobie ile kasy oszczędzisz nie musząc wylewać do zlewu 50-80% każdej paczki kawy i za tą zaoszczędzoną kasę kup "prawdziwą kolbę". kawka

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3348 dnia: 07 Listopad 2019, 23:04:31 »
Miałem tego zelmerka i problem polegał na tym, że po usunięciu plastikowych elementów z kolby i wymiany sitka przepływ wody był zbyt gwałtowny i zbyt szybki a drobniejszy przemiał zatykał zelmerka więc ...

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3349 dnia: 07 Listopad 2019, 23:30:30 »
Bardzo dziękuję za cenną informacje! W takim razie chowam moje pojedyncze sitko do szafki 😂

Spokojnie, są tez masochiści, co wolą pojedyncze, np. ja  :lol2:
Może jest z nim więcej niespodzianek, ale jak się opanuje, to doznaniami nie ustępuje i ma pewną ważną przewagę: będzie mniej kawy, ale można będzie więcej razy w ciągu dnia pić, ale to już zależy też od czasu i tolerancji na dawki ;)

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3350 dnia: 09 Listopad 2019, 16:21:48 »
Mam kolejne pytanie. W czym może leżeć problem gdy podczas robienie espresso mam ciśnienie ponad 10 barów ale po kilku sekundach spada w okolicach 7-8 barów? Ratio wychodzi idealnie 1:2 przy 29 sec (perfuzja 3 sec). Czy mam się tym przejmować? Kawa w smaku wydaje mi się lekko za kwaśna co sugerowałoby zbyt gruby przemiał.... A może tamping powinien być mocniejszy lub dystrybucja lepsza? Możecie coś doradzić? :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3351 dnia: 09 Listopad 2019, 16:52:59 »
Słaba dystrybucja i w efekcie kanał. Być może za drobny przemiał.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3352 dnia: 09 Listopad 2019, 17:25:05 »
To jest kolbowy. Może nie prawilny, ale przerobiony zgodnie ze wskazówkami na naszym forum, po których kawa wychodziła forumowiczom satysfakcjonująco.
Poza tym podpis pod Twoim awatarem przy ekspresie mówi co innego   
Podpis powstał wtedy kiedy ten watek. Dziadek mawiał z g... bata nie ukręcisz :-)

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3353 dnia: 10 Listopad 2019, 15:17:06 »
Słaba dystrybucja i w efekcie kanał. Być może za drobny przemiał.
Do dystrybucji używam dystrybutora do kawy, na co tutaj zwrócić uwagę? Czy na tym etapie coś mogę robić źle? Aktualnie teraz mam ciśnienie na starcie w okolicach 10ciu barów, następnie pod koniec mam w okolicach 7,5 bara. Czy w idealnym scenariusze zawsze powonieniem mieć 9 barów?

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3354 dnia: 11 Listopad 2019, 14:51:01 »
Cześć, mam do Was pytanie związane z kanałowaniem. Tak jak pisałem we wcześniejszych postach mam problem z tym, że podczas ekstrakcji bardzo mocno spada mi cienienie. Próbowałem wyłączyć prefuzje - było trochę lepiej natomiast po 15 sekundach ciśnienie spada do poziomu 7barów. W związku z tym mam kilka pytań:
- dystrybucja - jak patrze na ciastko widzę tak jakby miejsca gdzie może być kanałowanie. W jaki sposób je wyeliminować? do dystrybucji używam dystrybutora kawy. Czy w tej kwestii mogę coś usprawnić? Na oko dystrybutor działa ok.
- kawa - czy mogę jakoś wiązać problem ze spadkiem ciśnienia z samą kawą (data palenia: 05-11-2019)? Ten problem obserwuje od momentu kiedy jej używam, natomiast dopiero od ponad tygodnia ucze sie przegotowywać espresso.... Kawę kupiłem w swieżoPalona dokładnie taką: espresso mujeres

Gdzie może leżeć problem?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3355 dnia: 11 Listopad 2019, 15:12:23 »
Cześć, mam do Was pytanie związane z kanałowaniem. Tak jak pisałem we wcześniejszych postach mam problem z tym, że podczas ekstrakcji bardzo mocno spada mi cienienie. Próbowałem wyłączyć prefuzje - było trochę lepiej natomiast po 15 sekundach ciśnienie spada do poziomu 7barów. W związku z tym mam kilka pytań:
- dystrybucja - jak patrze na ciastko widzę tak jakby miejsca gdzie może być kanałowanie. W jaki sposób je wyeliminować? do dystrybucji używam dystrybutora kawy. Czy w tej kwestii mogę coś usprawnić? Na oko dystrybutor działa ok.
- kawa - czy mogę jakoś wiązać problem ze spadkiem ciśnienia z samą kawą (data palenia: 05-11-2019)? Ten problem obserwuje od momentu kiedy jej używam, natomiast dopiero od ponad tygodnia ucze sie przegotowywać espresso.... Kawę kupiłem w swieżoPalona dokładnie taką: espresso mujeres

Gdzie może leżeć problem?

Z tym spadającym ciśnieniem w Ascaso Dreamie to już się wcześniej przewinęło przynajmniej kilka postów, może to kwestia sprzętu a nie problem po twojej stronie.

Edit:
Zobacz https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.msg178984#msg178984 i poczytaj wcześniejsze wiadomości.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2019, 15:15:31 wysłana przez k3lt »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3356 dnia: 11 Listopad 2019, 15:22:09 »
Po pierwsze pamiętaj, aby mieć odpowiednią ilość ziarna w młynku, zasyp hopper.
Po drugie, zrób sobie WDT przed użyciem dystrybutora - (czyli nakładasz kołnierz na PF, może być z jogurtu i mieszasz energicznie kawę cienkim pręcikiem - np. rozciągniętym spinaczem).

Preinfuzję zostaw włączoną, ona tylko może pomóc w równej ekstrakcji.

Kawa dość świeża jak na espresso, z dnia na dzień będzie się stabilniej zachowywać, ale wątpię aby ona była problemem. Na początek kupuj 1 kg takiej samej kawy, aby wyeliminować tą zmienną.

We wtorek zadzwoń do serwisu Ascaso, dowiedzieć się czy mieli takie przypadki.

Jak masz czas i zapał nagraj film z całego procesu przygotowania kawy, od zmielenia do końca ekstrakcji. Podaj też wszystkie pozostałe parametry, doza, uzysk, temperatura, etc.

I wbrew pozorom, niższe ciśnienie na koniec ekstrakcji jest pożądane (wiele osób płaci sporo pieniędzy za opadający profil ciśnienia). Więc jak już wszystko inne zrobisz dobrze, skup się na tym czy kawa smakuje, a nie koniecznie ile bar było w 20 sekundzie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3357 dnia: 11 Listopad 2019, 17:54:00 »
Kolega w Dreamie miał problem ze wskazaniem ciśnienia, które nie mogło się podnieść powyżej 5 barów - zmielił drobniej i wszystko było dobrze. Skąd założenie, że masz kanały? Używasz npf? Czy podczas spadania ciśnienia utrzymuje się ten sam przepływ - kawa płynie równie szybko? Jeśli tak to bym drobniej zmielił - za grubo zmielona i porządnie namoczona zaczyna stawiać mniejszy opór wodzie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3358 dnia: 11 Listopad 2019, 18:00:41 »
Poczytaj jeszcze o nutacji przy tampingu.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3359 dnia: 11 Listopad 2019, 18:24:14 »
Jeżeli ciśnienie ci spada przypuszczam że gdzieś przepływ przyspiesza. Przez ciastko, opv, nieszczelność układu? Popatrz dobrze. Może to tylko dystrybutor a może coś blokuje przepływ.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi