Autor Wątek: Nivona 680 - komunikat dosyp ziarna kawy  (Przeczytany 4347 razy)

Offline maniekk

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Nivona 680
Nivona 680 - komunikat dosyp ziarna kawy
« dnia: 07 Czerwiec 2018, 21:04:25 »
Witam kawoszy !

Nie całe 2 tygodnie temu zakupiłem ekspres do kawy Nivona 680. Dziś dzwoni do mnie przerażona narzeczona, że coś zepsuła, ponieważ chcąc zrobić sobie ja co rano kawę wyskoczył jej komunikat "dosyp ziarna kawy". Sam pojemnik jest natomiast pełny. Kawa robi się jakby chciała a nie mogła, sącząc dosłownie parę mililitrów. Pozbyła się więc jakimś sposobem kawy z kratki gdzie się wsypuje, wsypała jeszcze raz do pełna i nadal ten sam komunikat. Mnie teraz nie ma w domu więc ciężko mi samemu zerknąć co tam się dzieje. Kazałem wyłączyć, odłączyć i nie ruszać do mojego powrotu. Spotkaliście się z czymś takim i macie pomysł jak temu zaradzić ?
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2018, 21:16:22 wysłana przez maniekk »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Nivona 680 - komunikat dosyp ziarna kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2018, 10:12:12 »
Ja bym od razu reklamował z tytułu rękojmi. Duża szansa, że wymienią od ręki albo oddadzą kasę... Tylko nie gwarancja!

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona 680 - komunikat dosyp ziarna kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec 2018, 10:28:22 »
Mógłbyś trochę sprecyzować problem? Piszesz że jest komunikat "dosyp ziarna kawy" a następnie ze kawa robi się jakby chciała, a nie mogła. Z mojej wiedzy wynika ze podczas tego komunikatu ekspres wgl nie zaparza kawy tylko czeka aż dosypie mu się kawy. W przypadku gdy ekspres wyświetla taki komunikat a pojemnik jest pełny problemem może być czujnik, czasem wystarczy delikatnie "pomieszać" czymś w tym zbiorniku.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline kaczmar91

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Miele Cm 6300 Jura z5 II gen Siemens EQ6
Odp: Nivona 680 - komunikat dosyp ziarna kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2018, 18:34:07 »
Witam,może młynek na żarnach był ustawiony na mielenie kawy bardzo drobno i zapchały się żarna. W Nivonie jest to bardzo częsty przypadek jak źle jest ustawiony młynek. Ekspres rozumiem używany?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi