Autor Wątek: Ile wydać na automat żeby zrobił podobną kawę do Lelit Anna + F4e Nano?  (Przeczytany 1467 razy)

Offline 8bit

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM, V60, Aeropress, French Press, Moka
  • Młynek: Fiorenzato F4e nano v2, Graef CM800, 1Zpresso Q2
Cześć,

od dwóch lat używam Lelit Anna PL41LEM + Fiorenzato f4e nano. Kawa głównie z MastroAntonio. Po przetestowaniu prawie wszystkiego obecnie zamawiam głównie Brazylia Minas Gerais i osiągnąłem z niej to czego na tą chwilę szukałem. Z ekspresu pijemy z żoną głównie capu/flat white. Już prawie w ogóle nie pijemy espresso. Żona woli mleczne a ja mleczne lub z alternatyw.
Żona ciśnie żeby ze względu na łatwość obsługi i czas przygotowania przejść na automat. Zastanawiam się ile trzeba wydać żeby automat zrobił kawę podobną do tej z mojego zestawu. Obecny zestaw kosztował z tego co pamiętam jakieś 4000-4500zł (bez uwzględniania dodatkowych akcesoriów). Doradzi ktoś jakiś sprzęt?

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Ile wydać na automat żeby zrobił podobną kawę do Lelit Anna + F4e Nano?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2022, 12:50:00 »
Moim zdaniem jedyne rozwiązanie które ułatwi proces, a nie odbiegnie bardzo jakościowo to sage oracle.

skansen

  • Gość
Odp: Ile wydać na automat żeby zrobił podobną kawę do Lelit Anna + F4e Nano?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2022, 13:11:58 »
używam Lelit Anna PL41LEM + Fiorenzato f4e nano (...)
Żona woli mleczne a ja mleczne lub z alternatyw.
Żona ciśnie żeby ze względu na łatwość obsługi i czas przygotowania przejść na automat. 
Zamiast automatu rozważyłbym ekspres HX lub DB z programowaniem dozy. Czas przygotowania skróci się znacznie-nie będziesz musiał czekać na parę, samo spienianie będzie przebiegać szybciej. Dzięki programowaniu nie będzie też konieczne kontrolowanie czasu ekstrakcji...
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2022, 13:18:22 wysłana przez skansen »

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Ile wydać na automat żeby zrobił podobną kawę do Lelit Anna + F4e Nano?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2022, 14:14:48 »
Myślę, że autorowi jednak bardziej chodzi o łatwość obsługi = żona niż tylko czas(choć oczywiście to też gra rolę jak zaznaczył). Z automatów to faktycznie jedyny sensowny - Sage Oracle. Przy czym warto powiedzieć, że ten wbudowany młynek w Sage to mimo wszystko mały krok wstecz względem nawet tego F4e nano, co już masz. Nie zmienia to faktu, że w tej kategorii nic lepszego od Oracle na rynku nie ma.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi