Autor Wątek: Gaggia Viva  (Przeczytany 10359 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Gaggia Viva
« dnia: 25 Kwiecień 2013, 07:01:01 »
Lat temu chyba z sześć byłem szczęśliwym posiadaczem ekspresu Gaggia Viva.
http://img651.imageshack.us/img651/3961/vivao.jpg
Gaggia Viva


Ekspres ten to budżetowa, jednobojlerowa, propozycja firmy Gaggia okrojona niemal ze wszystkiego. Moc grzałki to 700 W, brakuje zupełnie regulacji OPV, nie ma też zaworu 3-dr. Grupa i PF są wykonane z aluminium, co nie gwarantuje dużej stabilności temperaturowej. Ekspres obudowano w uroczą plastikową obudowę, z przodu, za grupa znajduje się przeźroczysty 1 litrowy, wyjmowalny, pojemnik na wodę. Dysza pary bez żadnych ulepszaczy - zwykła rurka z dziurką (to akurat zaleta).

Dane techniczne:
•Zasilanie 230-240V 50Hz 700W / 120V 60Hz 680W
•System grzewczy Boiler Uni4514
•Zbiornik na wodę Wyjmowany
•Pojemność zbiornika na wodę 1 lt
•Ciśnienie pompy wodnej 15 bar
•Wymiary 21,5x30,5x29
•Waga 3,5kg
•Obudowa ABS

Miło wspominam ten ekspres, choć nie gościł u mnie zbyt długo (ok. 1 roku), jako że pojawiła sie okazja zakupu La Pavoni Buondi. Ekspres jest tak prosty jak to tylko możliwe a przy tym tani. Jednak dla osób z nieco większą ilością gotówki nieszczególnie polecam.

Offline edward

  • Wiadomości: 20
Odp: Gaggia Viva
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2013, 19:49:05 »
wydaje mi się, że kiedyś  miałem bardzo zbliżony jak nie identyczny model Gaggii tj. Evolution,
po zaopatrzeniu się w przystawkę cappucinatore do spieniania mleka, nawet znośnie robił cappu,
z espresso byłem średnio zadowolony, ale to była raczej wina młynka, wówczas posiadałem Solis Scalę,
a może nawet bardziej moich umiejętności a raczej ich braku, jestem przekonany, że dziś wycisnąłbym z tego ekspresu więcej,

generalnie można polecać jako dobrą alternatywę do ekspresów typu delonghii w analogicznej cenie 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi