Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 130075 razy)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #150 dnia: 09 Styczeń 2017, 14:39:34 »
ta gazówka bezzery ,jakies namiary? ceny?
jak tylko otrzymam ofertę to podam wszystkie szczegóły łącznie z namiarami.
Tą którą wczoraj oglądałem (w jednej z olsztyńskich kawiarni) - ładny prosty dizajn no i prosty jak budowa cepa. Gośc chwalił sobie kwestie jakościowe i to co dla mnie ważne serwis. tak się zafascynowałem rozbieraniem jej że nawet nie wiem jaki to był model :-\

"5 lat ???? Niemożliwe! Dlaczego w Twoim przypadku? Powinno być 2 lata od daty całkowitego rozliczenia inwestycji. (Np drugiej transzy jeśli dotacja jest podzielona ...)"
w moim przypadku - chodziło mi o program z którego otrzymuję dofinansowanie. faktycznie wypłata środków jest w dwóch transzach 80/20 - po wydaniu 80% otrzymuję dopiero pozostałe 20. 5 lat, na początku też myślałem że jest to niemożliwe ale dokumenty które otrzymałem mówią co innego. w konkursie są dwie opcje 300 tyś na rozwój oraz 60 tyś na start - byc może z wagi na te 300tyś jest ten okres tak długi. generalnie nie wnikam w szczegóły, umowę którą otrzymałem konsultowałem z panem mecenasem i nie miał żadnych zastrzeżeń więc mi pasuje.
właśnie otrzymałem ofertę na Astoria Gloria 2gr za 3000 eu oraz młynek Magister M12l za 3149zł. przy zakupie pakietu ekspres + młynek młynek za 2000 zł i z ekspresu między 5-10% do urwania. Co powiecie na taki zestaw? nadaje się czy szukamy dalej...
przy założeniu zasilania gazowego ekspres występuje w opcji mechanicznej. tak na marginesie kompetencje handlowców pozostawiają wiele do życzenia - ja mam znikome pojęcie (dzięki forum jakieś już mam), ale pani która złożyła mi ofertę totalne zero pojęcia.

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #151 dnia: 09 Styczeń 2017, 14:42:47 »
Ale zakładasz czy rozwijasz? Nie wiem może nie doczytałem ;)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #152 dnia: 09 Styczeń 2017, 20:37:24 »
w chwili obecnej zakładam działalność na siebie. czekałem na dofinansowanie pasujące do moich potrzeb ostatnie 3 lata, a przez 2 wcześniejsze rozkręcałem biznes żony w związku z faktem że ja ze swoim wnioskiem się nie zakwalifikowałem do konkursu. suma sumarum  pękło 5 latek od kiedy walczę o biznes o moim wymarzonym profilu. dofinansowanie które otrzymaliśmy na założenie działalności pochodziło z WZDZ-tu było w wysokości 40tyś + wsparcie pomostowe 2* po 6miesięcy po 1,5tyś/m-sce okres rozliczeniowy 2 lata, wymóg utrzymania działalności przez rok.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #153 dnia: 09 Styczeń 2017, 21:02:37 »
odnośnie astrorii... 3tys E - 10% wyjdzie koło 12 tys....
 powiem tak: przeryłem mnóstwo ofert, przemyślałem mnóstwo pomysłów...
asoria to astoria zbiera dobre opinie i tyle, cena...najtaniej jak  znalazłem to około 1400E -model z 2014R....
jak coś jest taniej to widać że szrot....jak ja  który nie widziałem ekspresu od środka-żadnego- stwierdzam po obejrzeniu zdjęć że  to syf to już coś musi być na żeczy:) ( na fotach zielonkawe wykwity,smugi-prawie stalaktyty koło zaworów..i inne cuda ) podsumowując jak masz nówkę za 3 tys E i ktoś ci daje na to kasę:)   to graj twardziela urywaj 15 % i bierz nie patrząc na nic bo lepiej z ceną nowej  nie trafisz.
i tak ceny jakie dostałeś są ok....jak ja pytałem to start astorii był od 15-16 tys

Offline Tasma

  • Wiadomości: 9
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #154 dnia: 09 Styczeń 2017, 21:32:13 »
nu to ino pogratulować wygrania przetargów:)  ja czekam dalej na decyzje czy w ogóle  ogłoszą:)
jak masz takie warunki finansowania to nic ino brać:) weź nówkę astorie po roku jako zdezelowaną odkupie chętnie za grosze:)

Za grosze, czyli za ile? Bo sprzedaje roczna :D


Offline Tasma

  • Wiadomości: 9
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #155 dnia: 09 Styczeń 2017, 21:40:18 »
Już któryś raz wspominasz, ze musisz kupić nowy sprzęt bo to wymóg dotacji?

Przecież to nielogiczne, gdybys startował z transportem musiałbyś kupować auta po 100tys+ ?

Kiedys miałem odczynienia z dofinansowaniach i warunkiem było przedstawienie oferty przy składaniu wniosku, przedstawienie faktur po zakupie i kontrola po jakimś czasie. Nigdzie nie doszukałem sie, ze trzeba kupować sprzęt nowy. Od osoby fizycznej mógłby być problem, ale od firmy na fv?

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #156 dnia: 10 Styczeń 2017, 07:42:40 »
Już któryś raz wspominasz, ze musisz kupić nowy sprzęt bo to wymóg dotacji?

Przecież to nielogiczne, gdybys startował z transportem musiałbyś kupować auta po 100tys+ ?

Kiedys miałem odczynienia z dofinansowaniach i warunkiem było przedstawienie oferty przy składaniu wniosku, przedstawienie faktur po zakupie i kontrola po jakimś czasie. Nigdzie nie doszukałem sie, ze trzeba kupować sprzęt nowy. Od osoby fizycznej mógłby być problem, ale od firmy na fv?
odbiegamy trochę od sedna tematu, ale tak jest wyraźny zapis (czarno na białym) że zakup w ramach dotacji jest jedynie nowych rzeczy. na szkoleniu z zakresu otrzymania dotacji ten problem był kilku krotnie poruszany i prowadzący również mówili wprost że tylko nowe rzeczy. zakup środka transportu może być refundowany w max 30% i musi mieć homologację ciężarową.
doskonale zdaję sobie sprawę że są różne programy i rodzaje dotacji (ich warunki), ta w której się zakwalifikowałem ma takie nie inne ale mi to nie przeszkadza - to coś na zasadzie mieć 60tyś czy też ich nie mieć. działalność i tak muszę założyć, koszty utrzymania będę ponosił i się z tym liczę, a te 60 tyś traktuję jako premię za wieloletnie starania.
Bardziej istotne jest dla mnie kwestia konfiguracji sprzętu, w którą stronę pójść: fracino, astoria, bezzera ...
Astoria gloria model z 2016r wydaje się być ciekawą ofertą również zarówno na ekspres jak i młynek gdyby nie kompetencje konsultanta. jeżeli faktycznie uda się wynegocjować 10% to wyjdzie ok2,700 e + 2tyś zł za młynek. komplecik za ok 14tyś - wydaje się całkiem uczciwie.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #157 dnia: 10 Styczeń 2017, 08:19:40 »
Cena katalogowa tej Astorii to 3600 euro netto + zestaw gazowy około 250 euro, tak że i tak masz dobrą ofertę.

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #158 dnia: 10 Styczeń 2017, 09:03:40 »
Nadal będę drążył temat dotacji, a więc jeśli zakładasz nową działalność rozliczenie i utrzymanie firmy powinno wyglądać następująco: podpisujesz umowę o dofinansowanie, zakładasz firmę i rejestrujesz się w ZUSie, bierzesz 80% dotacji (48 tyś zł)jako zaliczka, dokładasz swoje 12 tyś zł i robisz zakupy za całość (60 tyś). Rozliczasz całość i dostajesz pozostałe 12 tyś zł refundacji. Od momentu rozliczenia II transzy powinno być 2 lata działalności - opłaty ZUSu i tyle... Oczywiście ten okres do wypłaty 2 transzy może trwać myślę, że nawet rok, ale sumując masz 3 lata a nie pięć. I tak powinno być, natomiast przy rozwoju działalności (300 tyś zł) tu okres trwa 5 lat. Pytaj w LGD, powinni to wiedzieć.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #159 dnia: 10 Styczeń 2017, 11:37:38 »
Cena katalogowa tej Astorii to 3600 euro netto + zestaw gazowy około 250 euro, tak że i tak masz dobrą ofertę.
czyli 3000 euro brutto za gazówkę jest dobra ceną, też tak mi się wydawało

w ramach wyjaśnienia i zakończenia tematu:
- podpisuję umowę o dofinansowanie(dołączam zaświadczenie o pobieraniu przez ZUS podwójnych składek oraz nr ewidencyjny nadany przez ARiMR)
-zakładam firmę
- rejestruję się w ZUS
- dostaję 80% kasy(zaliczka) i je wydaję. w tym miejscu mogę wnioskować o wypłatę całych 100% ale muszę to uzasadnić że planowany zakup przekracza wartość 80% dotacji i nie można rozbić płatności na dwie transze, a ja jeszcze nie dysponuję kapitałem(np. zamawiam kompletny wózek z ekspresem młynkiem itd o wartości 55tyś - mogę się ubiegać o pokrycie całej wartości w jednej transzy. muszę dołączyć 3oferty wybrać najkorzystniejszą i wypełnić odpowiedni załącznik). pozostałe 20% nie jest refundacją - po wydaniu 80% przedkładam fv i otrzymuję resztę kasy.
- czas na rozliczenie się z dotacji liczony od daty podpisania umowy wynosi 5lat (mogę środki rozliczyć w ciągu miesiąca a po roku dostarczyć wyciąg z ZUS o opłaceniu 12składek, ale może mi to zająć całe 5 lat. w tym okresie mogę działalność zawieszać natomiast w momencie rozliczenia muszę przedłożyć zaświadczenie o odprowadzeniu 12 składek).
konsultowałem te kwestię z LGD i mówią tak jak piszę. Na wszystkich spotkaniach uczestnicy tą kwestię poruszali ale odpowiedź była jedna i ta sama.
naprawdę nie wiem na jakich zasadach działa LGD ale w umowie którą podpisałem również mam zapis o tych 5Latach. w moim przypadku i tak mnie ten okres nie interesuje, sądzę że z całości się rozliczę w przeciągu pół roku, tym bardziej że pierwszą imprezę którą obstawiam mam już w maju, kolejną w czerwcu, lipcu, koniec sierpnia i wrzesień, a ostatnią w tym roku w grudniu.

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #160 dnia: 10 Styczeń 2017, 19:01:38 »
Ok przyjmuję do wiadomości, ale wygląda na to że każde LGD rządzi się własnymi prawami, ciekawe co na to ministerstwo? A i jeszcze dodam, że u nas jest tak jak napisałem, więc sprawiedliwe to to nie jest, bo 3 lata są fajniejsze niż 5 ...

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #161 dnia: 10 Styczeń 2017, 22:09:50 »
Ok przyjmuję do wiadomości, ale wygląda na to że każde LGD rządzi się własnymi prawami, ciekawe co na to ministerstwo? A i jeszcze dodam, że u nas jest tak jak napisałem, więc sprawiedliwe to to nie jest, bo 3 lata są fajniejsze niż 5 ...
ja się cieszę że w końcu pojawiło się jakieś wsparcie z którego mogą skorzystać osoby pracujące, czekałem na to niemal 5lat.
w chwili obecnej czekam na pozostałe oferty, ale jakoś się nie śpieszą.
W Olsztynie jest jedna mobilna kawiarnia: mają ekspres elektryczny a zasilanie rezerwowe za pomocą akumulatora i przetwornicy. moc ekspresu  2kW. tylko raz korzystali z zasilania rezerwowego i to tylko do testów. po 8h pracy dalej działało wszystko. coraz bardziej rozważam opcję całego wyposażenia elektrycznego a w razie draki dobry agregat. w zasadzie niemal w każdym miejscu jest dostęp do prądu więc czy jest sens sobie komplikować...

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #162 dnia: 11 Styczeń 2017, 07:52:28 »
A to nie wiedziałem, że pracujesz. Czyli rozumiem, że podwójny ZUS się kłania, a więc 60 miesięcy x 1200 zł nie odstrasza? nie lepiej jakiś kredycik?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #163 dnia: 11 Styczeń 2017, 13:37:58 »
odnośnie elektryka.........
policz!!!!!!!!!!  to ze ci ktoś powiedział że po 8h działał.to nie znaczy ze on działal przez 8h....... ile kaw zrobili???
już widze na imprezach masowych potykajacych sie pijanychp-sam ich upijesz szczęściarzu:) ludzi o kabel....
albo 50 m przedłuacza....
gaz to gaz masz wolność, nie obchodzi cie czy działa gniazdko.......o właśnie........a gniazdko wytrzyma????
wiesz jakie mają zabezpieczenia na kablach? czy jakis debil nie dał minimalnego albo jeszcze niżej i po podłączenie czajnika 1000W wywali seystem, widziałem takie cuda!!!!!!!
policz jakie musisz mieć aku i jak to ładowac!!!!!!! jaka przetwornica......
żeby nie wyszło żę aku ważą 300kg:)  i żeby spokojnie handlować musisz ładowac te aku nie wiem czym? bo normalny prostownik nie da rady  a jak dasz silny......to zniszczysz aku.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #164 dnia: 11 Styczeń 2017, 21:06:23 »
z tym elektrykiem to tylko takie tam rozważania. po prostu w większości miejsc (o ile nie we wszystkich) które będę obstawiał jest dostęp do prądu. co do prądu w plenerach to doskonale wiem jak to wygląda, dlatego też uprawnienia sep-owskie się przydają  [emoji38]
jestem winny małe sprostowanie dla Ukasz:
odnośnie dofinansowania: okres realizacji jest faktycznie pięć lat ale jest mały niuans, mianowicie 5lat ma LGD na rozliczenie projektu liczone od dnia ogłoszenia konkursu. kolejny niuans to że od wypłaty drugiej transzy mam max 2lata na rozliczenie dofinansowania - wszystko wyczytałem w LSR. no i LGD też przesłało już wzór nowej umowy. no i to tyle w kwestii dofinansowania reszta bez zmian
niestety nadal nie mam ofert na resztę sprzętu a czas ucieka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi