Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 126481 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #300 dnia: 26 Listopad 2017, 20:53:29 »
W realu lepiej to wygląda, fota z telefonu kiepskiego)
Poza tym ile musiałbym sie namalować żeby oddać piękno forniru:) czeczoty, kolejna sprawa,tak można wydrukować ale sie uprałem :) ze bedzie drewno.
A poza tym...... kawiarnia ma być "drewniana" leśna....

 Kolejna sprawa..jak na przeźroczystej  foli  umieszczę jakiś napis, grafikę czy cokolwiek, i taką folie  dodam na wewnętrzną stronę forniru, to po podświetleniu pojawi sie napis czy grafika:) przetrenowane i działa.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #301 dnia: 23 Grudzień 2017, 14:26:36 »
Takie coś znalazłem ostaniu na kanale który oglądam. Może komuś się przyda jak zrobić mobilne stoisko które zmieści się w bagażniku auta.


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #302 dnia: 30 Grudzień 2017, 21:31:37 »
Wybaczcie że taka drogą, ale to chyba łatwiejsze niż słać informacje do wszystkich na forum.
Jakieś 1,5miesiąca temu ktoś z forum napisał do mnie pytanie o mobilne,czy pomogę postawić ,zbudować itp.
Z niewiadomych przyczyn , mail - z informacją o wiadomości że jest na forum -  wylądował w spamie, inne maile z informacją o otrzymaniu wiadomości  są normalnie  w odebranych.
Niestety po mailu w spamie ślad zaginął, przeszukałem pocztę, na forum brak w ogóle tej  wiadomości.
Jakieś złośliwości netu. Nieważne, tak czy inaczej jakby ktoś  kto pytał o możliwość  postawienia, pomocy w zbudowaniu mobilnej, był dalej zainteresowany to proszę pisać.
Chętnie pomogę.



Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #303 dnia: 06 Styczeń 2018, 19:23:10 »
Powoli do przodu:)  pcham projekt mobilnej.
Na razie czekam na lakier i obmyślam jak porządnie i dobrze polakierować  budę w warunkach jakimi dysponuje.

Po kilku rozmowach ze specami od akumulatorów itp doszedłem do wniosku że 100-140 Ah to mało.
Powody:
Deklarowane   maksymalne rozładowania -okolice 90 % bardzo szybko zabiją akumulator , a co za tym idzie zmuszą mnie do kupna nowego, cena sumaryczna znacznie wyższa.
kupienie najierw mniejszego -okolo 100Ahi dokupienie kolejnego to już bezsens zupełny, 2 aku 2 ładowarki.

Poziomy sensownego rozładowania -okolice 70%  nie zapewnią mi wystarczalnej ilości energii.
100 Ah to 1200Wh  przy  90 % rozładowania daje 1080  Wh
                             przy 70 %rozładowania  daje  840 Wh

sprawność  przetwornicy: podają 90 %   liczmy 85%
                            dla 90%  z 1080 mamy 972 Wh   a z 840 mamy 756 Wh
                            dla 85%  z 1080 mamy 918 Wh a z 840 mamy  714 Wh.

Pobieżne liczenie poboru, 300 W na młyn i pompę,
600W na lodówkę - zakładam agregatorową.
150 W ledy przez 9H
Jakaś ładowarka, jakaś kasa fiskalna, terminal płatniczy, może router itp lekko liczą zejdzie z 400W przez 9H.
No to lekko licząc wychodzi ponad 1300Wh  potrzebnych .
Zamiast więc kupować aku 140 za okolice 1400zł kupie docelowy chyba 210ah. Cena  w sensownym sklepie jaki namierzyłem to okolice 1780zł. Plus ładowarka Ctek 25 za okolice tysiąca zł  i można działać:)

zostaje drobny szczegół:)..... gzie zarobić kase na te drobiazgi:)


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #304 dnia: 06 Styczeń 2018, 19:34:15 »
Weź Ty se cichy agregat hondy kup i postaw w krzakach.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #305 dnia: 06 Styczeń 2018, 19:48:43 »
Weź Ty se cichy agregat hondy kup i postaw w krzakach.
To samo miałem zaproponować.
Taki duży akumulator to lekko z 40kg będzie ważyć. Małe agregaty o takiej mocy ważą ok 20-30kg max

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #306 dnia: 06 Styczeń 2018, 19:50:34 »
Właśnie się zastanawiałem jak się ma waga jednego do drugiego.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #307 dnia: 06 Styczeń 2018, 20:23:36 »
Z agregatami jest mały problem - sensowne ciche są drogie, tanie są cholernie głośne. Używam czasem takiej marketówki, ma to chyba 1,8 kW... Ciężko się rozmawia stojąc obok. Znajomy ma Honde z rozrusznikiem, wyrwał to za chyba 2000 zł - ciche i mocne. I takiego czegoś bym szukał. Choć z akumulatorem trochę mniej zabawy - łatwiej pilnować wystawionego gdzieś zegarka o poziomie naładowania niż biegać i sprawdzać stan paliwa. No i zawsze jakiś zapas paliwa by się przydał... Ja w tym chinolu potrafię zużyć 12 l w 4 godziny.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #308 dnia: 06 Styczeń 2018, 20:40:39 »
Pierwszy lepszy przykład z aukcji - agregat Hondy 2,3KW zużycie paliwa przy 75% obciążenia: 1.20 l/h.
Więc 10L paliwa spokojnie starczy na 10h ciągłej pracy przy stosunkowo dużej mocy ciągłego obciążenia.
Koszt 1900zł z przesyłką. Myślę, że używany w dobrym stanie uda się kupić za tysiaka.
Koszt będzie zdecydowanie mniejszy niż duży akumulator i wydajna markowa sinusoidalna przetwornica.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #309 dnia: 06 Styczeń 2018, 20:43:06 »
Agregat odpada. I koniec:) , to nie jest nie bo nie che tylko nie bo na to zgody nie dostanę i koniec:)

aku....
pojemnosc 140 to okolo 47kg tak przynajmniej podają  a cena około 1500-1600zł
A pojemność 210 ah to waga 67 kg  i cena upolowana 1800 około

rower ma nośność coś koło 250 kg..... samego załadunku.



Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #310 dnia: 07 Styczeń 2018, 11:59:38 »
Jakbyś miał gdzieś stałe miejsce przy jakimś słupie, niekoniecznie pod latarnią 😀, to z zakładu energetycznego możesz dostać gniazdko z licznikiem i wyłącznym dostępem.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #311 dnia: 07 Styczeń 2018, 18:49:28 »
1,5 km do najbliższego czegokolwiek:)  A stać pod latarnią nie chce:)
Tam gdzie będę startował o pozwolenie sami mają problem z dostępem do prądu, poza tym  w dniu dzisiejszym był idealny dzień na kawę na plaży:) a tam prądu mało. Musze być niezależny  i tyle a to ma swoją cenę:)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #312 dnia: 07 Styczeń 2018, 19:20:12 »
Daj znać jak już odpalisz tego potwora bo bardzo chętnie wypiję dobrą kawę z widokiem na morze ;-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #313 dnia: 07 Styczeń 2018, 19:54:01 »
luz już wszystko obmyślane:)  wjazd na plaże przy hotelu amber , później  przenośne " miękkie" trapy:) byle przebić sie przez zryty nogami piach i dostac sie do zbitego równego przy wodzie   a jak już byłby zamrożony jak dzisiaj to bajka. Oczywiście zapraszam

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #314 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:14:13 »
Teraz mi przyszło do głowy może taki melex przerobić, mogą jeździć tam gdzie inni nie mogą, ewentualnie od nich zasilanie lub od jakiegoś samochodu elektrycznego 😀

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi