Autor Wątek: Użytkownicy Slayera?  (Przeczytany 3543 razy)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lipiec 2020, 13:55:10 »
Jeżeli decydujesz się na zakup Slayera to dosyć ważne są sprawa instalacji i serwisu. Bardzo dużą ilość sprzedanych i naprawionych ekspresów ( m.in. z Polski ) ma na swoim koncie austriacka firma Soccoro ( https://www.soccoro.at/produkte/slayer-espresso/ ).

Dzięki. Rzeczywiście dużo Slayerów w galerii. Mam nadzieję, że nie wszystkie zdjęcia są z napraw :) Nawet chyba je customizują.

 
Na Slayera ostatnio napotkałem się w malutkiej serbskiej miejscowości przy samej granicy z Rumunią ( miasto Kikinda - mniej niż 40tys. mieszkańców ) ale wątpię że klienci przychodzą tu akurat aby podziwiać wygląd mistrzowskiego arcydzieła z USA.

Takich rzeczy nigdy nie wiadomo. Kiedyś w Czechach (Ołumuniec chyba) przez okno zobaczyłem siedzącego przy biurku faceta, obok którego na stoliku stał bodajże trzygrupowy ekspres. Wnętrze wyglądało jak biuro, a facet nie miał w sobie nic z baristy - taki raczej dżentelmen po pięćdziesiątce. Wszedłem zapytać z ciekawości o co chodzi. Facet okazał się architektem, który na jakiejś konferencji przypadkiem trafił na szkolenie dotyczące kawy. Miał wtedy epifanię i postanowił, że będzie swoich klientów nawracać na prawdziwe espresso. Więc może ktoś w Kikindzie też ma misję?

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lipiec 2020, 15:13:04 »
I do tego jeszcze ten dźwięk pompy zębatej.
Właśnie spojrzałem na ten wynalazek. Ma toto jakieś zalety? Bo na pierwszy rzut oka wygląda jak by robiło charakterystykę pompy wibracyjnej z rotacyjnej.

Slayer jest też w Poznaniu w Piece of Cake.
Parę razy kusiło mnie żeby tam się wybrać i jakoś do tej pory nie dotarłem. Lato w toku, trzeba było by się zmotywować.

Zalety:
-  dzięki pompie zębatej bardzo łatwo kontrolować przepływ.
- wydajność tej pompy jest niezależna od ciśnienia, zależy od obrotów/ prędkości kół zębatych no i wielkości kół (dokładnie  przestrzeni między zębami )
- może pracować z bardzo niskimi prędkościami i w dwie strony jak zachodzi taka potrzeba.
- jak dobrze zrobiona to jest bardzo trwała
Wady:
-dużo droższa od tradycyjnej pompy rotacyjnej ( sama pompa zębata też jest rodzajem pompy rotacyjnej ) dlatego spotykana tylko w kilku ekspresach
-przeważnie jest głośniejsza od pompy rotacyjnej

« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2020, 15:37:50 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lipiec 2020, 15:28:09 »
W zębatej chyba automatycznie spada ciśnienie w miarę postępu shotu, co bardziej imituje profil dźwigni.

Ale zębata jest chyba tylko w wersji jedno grupowej. Wydaje mi się, że w dwu i trzy jest rotacyjna.

Nie spada na pompie ciśnienie. (jest takie jak ustawione  wcześniej na pompie, podobnie jak w tradycyjnej pompie rotacyjnej )
Przepływ zależy od obrotów pompy. Może być bardzo wolny ( do preinfuzji ) albo szybszy.
I o to chodziło projektantom Slayera czy Strady w La Marzocco.
I Slayery i LaMa Strada EP mają drogie pompy zębate. Niezależnie  czy to wersja 1 grupowa czy 2-3 grupowa.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2020, 15:31:49 wysłana przez PiotrekBM »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lipiec 2020, 11:38:10 »
Są teraz 2 wersje slayera: standard (z igłą na sterowanie przepływem) i steam (tańsza, nic specjalnego IMO, wygląd jak standard).
W PL piłem w coffee proficiency w W-wie (poprawne ale nie zachwyciło), w Nurymberdze też jest (tu miałem super i ok).

Z innych maszyn masz też wspomniany KVM https://keesvanderwesten.com/ (tego zdaje się nie widziałem na żywo, albo nie pamiętam gdzie).

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lipiec 2020, 13:15:25 »
I Slayery i LaMa Strada EP mają drogie pompy zębate. Niezależnie  czy to wersja 1 grupowa czy 2-3 grupowa.

W Slayerze pompę zębatą ma tylko jednogrupowy. Dwu i trzy mają zewnętrzną rotacyjną.   

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lipiec 2020, 13:21:47 »
Są teraz 2 wersje slayera: standard (z igłą na sterowanie przepływem) i steam (tańsza, nic specjalnego IMO, wygląd jak standard).

Są dwie różne konstrukcje, wyglądające zupełnie inaczej: Espresso i Steam. Pierwsza ma wersję jednogrupową (domową) i wersje 2- i 3-grupowe. Steam ma tylko wersje 2- i 3-grupowe i kilka różnych podmodeli z różnymi funkcjami.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lipiec 2020, 14:35:58 »
I Slayery i LaMa Strada EP mają drogie pompy zębate. Niezależnie  czy to wersja 1 grupowa czy 2-3 grupowa.

W Slayerze pompę zębatą ma tylko jednogrupowy. Dwu i trzy mają zewnętrzną rotacyjną.   

Masz racje. Sprawdziłem i  zdziwiony jestem.
Slayer swego czasu mocno obstawał przy pompie zębatej.
Swoją drogą widziałem na zdjęciach rozebranego Slayera i ta pompa zębata nie jest za duża. Może to był główny powód do zastosowania jej w SE 1 gr.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi