Autor Wątek: Użytkownicy Slayera?  (Przeczytany 3567 razy)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Użytkownicy Slayera?
« dnia: 12 Lipiec 2020, 13:35:26 »
Czy ktoś ma doświadczenia lub zna kogoś, kto ma doświadczenia ze Slayerem? Interesują mnie przede wszystkim opinie użytkowników komercyjnych.

Nie widziałem Slayera w żadnej kawiarni w Polsce, ale skoro jest w ofercie dystrybutorów i konkuruje cenowo z włoskimi klasykami, to pewnie ktoś gdzieś się skusił?

skansen

  • Gość
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2020, 13:53:20 »
Jest w Coffee Proficiency. Wg opinii pracującego tam baristy ekspres może i dobry ale dostępność części ciężka. Teraz wraz z pojawieniem się dystrybutorów powinno być lepiej z dostępnością części i fachowego serwisu.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2020, 15:45:20 »
Kiedyś był w Cafe Forum w Warszawie.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2020, 17:01:57 »
Kiedyś był w Cafe Forum w Warszawie.

Nie kojarzę. W Forum chyba od lat stoi jakiś Synesso.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2020, 19:58:34 »
Slayer jest też w Poznaniu w Piece of Cake. Rozmawiałem kiedyś z właścicielami to mówili, że ekspres dobry, ale ciężko z częściami itp.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2020, 20:07:33 »
Kiedyś był w Cafe Forum w Warszawie.

Nie kojarzę. W Forum chyba od lat stoi jakiś Synesso.
Nie pamiętam na 100% teraz. Ale kiedyś o to pytałem i @pj.w chyba wspomniał, że to Slayer. Teraz już nie potrafię odnaleźć posta.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2020, 20:10:26 »
Jak byłem na szkoleniu w forum to pracowaliśmy na Synesso. Jak pisałem, że Slayer, to musiała to być pomyłka.
Ze Slayera piłem kawkę parę razy w Seattle. Piękna maszyna.
Ja by mi ktoś kiedyś ukradł LR, i niechcący zgubił walizkę dolarów, to chętnie bym sobie taki jednogrupowy w kuchni postawił.

« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2020, 20:15:27 wysłana przez pj.w »

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2020, 22:07:33 »
Slayer i Synesso są odrobinę podobne przez te chromowane dźwignie po bokach. Kojarzę też, że chyba tam jest jakaś wspólna historia - ich projektanci kiedyś planowali wspólną maszynę, ale rozeszli się i zbudowali dwie różne firmy.

Slayer model Espresso to moim zdaniem kandydat na najpiękniej zaprojektowaną komercyjną maszynę - daleko od nudnawej klasyki Włochów. Ale przez jakiś czas były bardziej awaryjne niż konkurencja, a firma nie spieszyła się z wysyłką części i drogo za nie kasowała. Ciekaw jestem, czy nadal bywają problemy i czy polscy dystrybutorzy to jakoś ogarniają.
 

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lipiec 2020, 00:15:14 »
Slayer i Synesso są odrobinę podobne przez te chromowane dźwignie po bokach. Kojarzę też, że chyba tam jest jakaś wspólna historia - ich projektanci kiedyś planowali wspólną maszynę, ale rozeszli się i zbudowali dwie różne firmy.

Slayer model Espresso to moim zdaniem kandydat na najpiękniej zaprojektowaną komercyjną maszynę - daleko od nudnawej klasyki Włochów. Ale przez jakiś czas były bardziej awaryjne niż konkurencja, a firma nie spieszyła się z wysyłką części i drogo za nie kasowała. Ciekaw jestem, czy nadal bywają problemy i czy polscy dystrybutorzy to jakoś ogarniają.
 
Ta " nudnawa klasyka " o której piszesz  opiera się każdej modzie i przetrwa chyba wszystko.
Chodzi mi o LaMarzocco Linea Classic.
Ekspres  dzięki któremu niejedna  kawiarnia świętowała sukces. Według  wielu najpiękniejszy ekspres świata. Na jej podobieństwo projektowana  była przed 2015r Linea Mini.
Poza tym stare  Faemy , czy La San Marco. Legenda goni legende.
Ale podobno o gustach się nie dyskutuje.
Slayer Espresso  pewną legendą też już się staje. Jakąś historię (młodą bo młodą ) ale zaczyna mięć.
Jeśli szukasz czegoś maksymalnie odległego od włoskiej , nudnej ( jak to nazwałeś) klasyki to obejrzyj ekspresy Kes Van der Westen.
Dizajn kompletnie inny.
Swoją droga nowe La Marzocco Leva wg mnie wygląda rewelacyjnie. I miałbym bardzo ciężki orzech do zgryzienia, który ekspres z pojedyncza grupą wybrać ( Slayer Espresso czy LaMa Strada lub nowa  Leva.
Problemem mogłaby być masa ekspresu. Slayer waży na mokro ok 50 kg, LaMa Leva 1 grupowa to pond 70 kg.
Cenowo chyba Strada , później Slayer a najdroższa jest  chyba Leva.
Cóż pomarzyć zawsze można  ;)




Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lipiec 2020, 10:27:04 »
Ta " nudnawa klasyka " o której piszesz  opiera się każdej modzie i przetrwa chyba wszystko.
Chodzi mi o LaMarzocco Linea Classic.
Ekspres  dzięki któremu niejedna  kawiarnia świętowała sukces. Według  wielu najpiękniejszy ekspres świata.

Świetna maszyna ale z tym wyglądem to bym nie przesadzał. Na pierwszy rzut oka wygląda jak maszyna rolnicza.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lipiec 2020, 11:03:50 »
Ta " nudnawa klasyka " o której piszesz  opiera się każdej modzie i przetrwa chyba wszystko.
Chodzi mi o LaMarzocco Linea Classic.
Ekspres  dzięki któremu niejedna  kawiarnia świętowała sukces. Według  wielu najpiękniejszy ekspres świata. Na jej podobieństwo projektowana  była przed 2015r Linea Mini.
Poza tym stare  Faemy , czy La San Marco. Legenda goni legende.
Ale podobno o gustach się nie dyskutuje.

Tu nie chodzi o gust, ani o kwestionowanie legend. O obrażanie wielbicieli klasyki też nie. Nudnawa, bo opatrzona. Podejrzewam, że wizualnie na szeregowym kliencie kawiarni Linea Classic nie robi jakiegoś szczególnego wrażenia. Akurat w rodzinie Bambi starsze pokolenie projektowało fajniejsze rzeczy (Disco Volante!). Ale doceniam np. LM LM, bo obok jakości kawy, to w domu dizajnerski statement.

Przy Slayerze można mieć wrażenie, że to jeden z niewielu projektów ignorujących klasykę, ale świetnie zaprojektowany wizualnie i piękny. Myślę, że w przyszłości może stać się klasykiem dizajnu (czego nikt na trzeźwo nie powie o khm, khm, Descencie). Slayer zestawiony z Synesso pokazuje ile myśli i talentu poszło w oryginalny, nowy projekt. 

Dla odmiany, KVW bez klasyki nie istnieje. On przecież zresztą pracował jako projektant dla La Marzocco (wystarczy porównać LM Mistrala z KVW Mirage). W każdym z jego komercyjnych projektów widać do czego sie odwołuje (a na swojej stronie ma jeszcze dużo odpałowych projektów z początku kariery). Tak na marginesie, Spirit i Slim Jim wydają mi się wspaniałe.

Jeszcze o La Marzocco. Parę dni temu trafiłem do nowej dla mnie kawiarni specialty na Bagateli w Warszawie. Na barze stoi m.in. KB90 obok EK43 i świetnie razem wyglądają. W menu m.in. kawy z Manhattan Coffee Roasters (np. znakomita Kolumbia od Diego Bermudeza). Po paru zdaniach przeszliśmy z baristą na sprzęt. Pokazał na KB90 i rzucił, że padło na taki model, bo "jeszcze jako tako wygląda" :)
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2020, 11:17:23 wysłana przez RufusTF »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lipiec 2020, 12:32:17 »
KB90 wygląda fajnie , ale Leva wygląda rewelacyjnie.
Slayer Espresso już jest  jakąś  legendą. Wprawne oko kawosza raz , dwa go wychwyci. ;)
I do tego jeszcze ten dźwięk pompy zębatej. ;)
La Marzocco też zębate pompy stosuje, ale w wybranych modelach ( Strada  EP chyba )

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lipiec 2020, 12:42:12 »
I do tego jeszcze ten dźwięk pompy zębatej.
Właśnie spojrzałem na ten wynalazek. Ma toto jakieś zalety? Bo na pierwszy rzut oka wygląda jak by robiło charakterystykę pompy wibracyjnej z rotacyjnej.

Slayer jest też w Poznaniu w Piece of Cake.
Parę razy kusiło mnie żeby tam się wybrać i jakoś do tej pory nie dotarłem. Lato w toku, trzeba było by się zmotywować.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2020, 12:44:37 wysłana przez Bacek »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipiec 2020, 13:15:33 »
Jeżeli decydujesz się na zakup Slayera to dosyć ważne są sprawa instalacji i serwisu. Bardzo dużą ilość sprzedanych i naprawionych ekspresów ( m.in. z Polski ) ma na swoim koncie austriacka firma Soccoro ( https://www.soccoro.at/produkte/slayer-espresso/ ).

Na Slayera ostatnio napotkałem się w malutkiej serbskiej miejscowości przy samej granicy z Rumunią ( miasto Kikinda - mniej niż 40tys. mieszkańców ) ale wątpię że klienci przychodzą tu akurat aby podziwiać wygląd mistrzowskiego arcydzieła z USA.


Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Użytkownicy Slayera?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipiec 2020, 13:16:55 »
W zębatej chyba automatycznie spada ciśnienie w miarę postępu shotu, co bardziej imituje profil dźwigni.

Ale zębata jest chyba tylko w wersji jedno grupowej. Wydaje mi się, że w dwu i trzy jest rotacyjna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi