Autor Wątek: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco  (Przeczytany 5854 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Kwiecień 2020, 16:29:57 »
 :taktak: :taktak:

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Kwiecień 2020, 17:38:57 »
Offtop - czy u nas ktoś ma GS3? Mam wrażenie, że na forum HB połowa użytkowników to GS3 i Monolith, a u nas to chyba nadal egzotyka 😊

Bo w Europie zachodniej, USA czy Australii, pracownik fizyczny na budowie musi przeznaczyć ok 2 miesięcy pracy, lub oszczędzać gdzieś pol roku na GS3. W PL to jakieś 8-10 miesięcy pracy lub kilka lat oszczędzania ;)
A nawet na tym forum widać, że mało komu chce się czekać kilka miesięcy bądź dokładać do wyznaczonego budżetu.

Na pewno coś w tym jest, ale ostatnio w książce Marka Wałkuskiego  czytałem, że ich wysokie zarobki nie do końca przekładają się na bogaty poziom życia, bo koszty kredytów, ubezpieczenia itp zabierają większość dochodu.

skansen

  • Gość
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Kwiecień 2020, 22:29:17 »
Miałem na myśli wagę która po osiągnięciu zakładanego uzysku przerwie ekstrakcję
Wydaję mi się, że Black Eagle Gravitech ma właśnie taką funkcje czy się mylę?

Tak, rzeczywiście w specyfikacji* jest taka funkcja :)  Nie wiedziałem o tym :) Plusik leci.

Gravitech: With gravimetric technology, the weight of the liquid extracted is measured directly in the cup. The data is therefore much more precise and, more importantly, is not affected by other factors, such as the shape of the filter, the tamping force on the coffee, the condition of the showerheads and more. The barista always has full control of each delivery, the quantity in the cup is always programmed and any difference between one delivery and the next is eliminated.

* https://simonelliusa.com/products/black-eagle-gravi.asp#

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Kwiecień 2020, 23:53:43 »
Jakoś wolę, jak mi we Włoszech kawę nawet na stacji sieciowej robi człowiek, niż te komboautomaty Dalmayra na stacjach w Austrii czy Niemczech (inna rzecz, że jak tam człowiek robi, to też nie za dobrze, choć raz był wyjątek).
A jak czytam o tych nowinkach, to wyjdzie, że niebawem na 1,5 km przed zjazdem zaserwuję sobie z apki kawę, zapłacę i po dojeździe jeszcze dostanę info na tel., na który stolik mi automat zawiózł filiżankę (oby to zresztą była filiżanka).
Jakieś nieludzkie te innowacje.

skansen

  • Gość
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Kwiecień 2020, 00:05:31 »
Akurat ta innowacja jest jak najbardziej ludzka:) Apka pozwala ustawić parametry których normalnie ustawić się nie dało. Pozwala włączyć automatycznie ekspres ale przyjemność jej przygotowania zostawia użytkownikowi :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Kwiecień 2020, 00:18:10 »
No wiadomo, przecież to kolba.
Sama kwestia włączania, wyłączania urządzeń to w sumie nie jest innowacja. Dzisiaj to raczej efekt możliwości odchodzenia od kabli, charakterystycznych dla tzw. domów inteligentnych, czy multiroomów muzycznych. Ale to też ma swoje wady, za podstawową uważam konieczność ustawicznego obcowania z telefonem.
Inna rzecz, że do sterowania domem na odległość (ogrzewanie, inne funkcje) nieszczęsny telefon jest potrzebny. "Jak nie kijem go, to go pałłą".

skansen

  • Gość
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Kwiecień 2020, 13:31:49 »
Nie ma konieczności chodzenia z telefonem-na urządzeniach są przeważnie fizyczne przyciski. Nie ma konieczności rezygnacji z fizycznych przycisków czy regulatorów. Telefon niejako zastępuje liczne piloty. Ostatnio przerabiałem halogeny w kuchni na LEDy sterowane z chmury. Zostawiłem też fizyczne przyciski. Żona i teściowa (przyjeżdża czasem opiekować się dziećmi) dalej korzystają z przycisków, ja korzystam ze zdalnego sterowania. Staram się, żeby każdy nowo kupiony sprzęt AGD był smart. A stare sprzęty staram się przerabiać na smart...

W przypadku La Marzocco celem nie było tylko zdalne sterowanie.
W Linea Mini dodali funkcje które normalnie wymagałyby dodatkowego elektronicznego panelu. Nie chcieli go dodawać, żeby zachować "analogowy" wygląd maszyny.
W GS3 część funkcji była dostępne na panelu, a teraz można sobie je znacznie wygodniej "wyklikać". Ale jak ktoś nie chce, może dalej korzystać z panelu...
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2020, 14:45:24 wysłana przez skansen »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Kwiecień 2020, 00:34:37 »
Skansen,

Na zwykłej lodówce też masz fizyczne przyciski (w starszych też pokrętła). "Telefon zastępuje piloty", jak myślisz o pilotach. Słowem, coś musisz mieć, żeby zarządzić.
Zapytam inaczej: zrzucasz manele i na golasa idziesz do łazienki. Chcesz sobie zapuścić muzę. Bierzesz telefon/pilota (do ręki), czy wolisz wstukać żądanie w ścianie łazienki, mając wolne ręce?
Piszesz: "W Linea Mini dodali funkcje które normalnie wymagałyby dodatkowego elektronicznego panelu. Nie chcieli go dodawać, żeby zachować "analogowy" wygląd maszyny."
Czyli teściowa już by z tego użytku nie miała? I jaka to jest korzyść? Że leżysz w fotelu 3,4 m. od obiektu, żeby porobić w jego ustawieniach?
Przecież to jest dowód na to tylko, że chodzi o oszczędność na kosztach panelu sterującego, który trzeba zamontować, bo wystarczy moduł wi-fi.
Pomyśl, że dziś za dzieła sztuki robią stare maszyny do pisania czy do szycia, a przecież to przedmioty użytkowe. Komuś się wszelako chciało, żeby każdy element, zwłaszcza widoczny, jakoś wyglądał. Tyle i aż tyle.
Krotko mówiąc: nie jestem przekonany.
A rozwijając: Jakoś nie mam przekonania do rozwiązań zdalnych (bo tych co do zasady nie potępiam) dla urządzeń, których naturą jest bynajmniej niezdalne oddziaływanie człowieka.
 

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Kwiecień 2020, 07:54:02 »
Chcesz sobie zapuścić muzę. Bierzesz telefon/pilota (do ręki), czy wolisz wstukać żądanie w ścianie łazienki, mając wolne ręce?
Nie bierzesz nic do ręki tylko używasz Siri lub innego asystenta głosowego, aby Ci puściła muzykę jaką chcesz.

Czyli teściowa już by z tego użytku nie miała? I jaka to jest korzyść?
Teściowa by użytek miała, bo jej ustawiasz wszystko ustawia sklep / serwis, gdzie kupuję, a ona później tylko używa i ma spokój.

Przecież to jest dowód na to tylko, że chodzi o oszczędność na kosztach panelu sterującego, który trzeba zamontować, bo wystarczy moduł wi-fi.
Wiele firm chowa panel sterujący ze względu na zachowanie jak najbardziej surowego wyglądu, a jednocześnie możliwie dużą funkcjonalność.
Możesz kupić Rocket R9 czy GS3 i mieć ekran do sterowania lub Rocket R60 / Linea Mini i mieć możliwość programowania, ale dalej surowy wygląd maszyny.

Krotko mówiąc: nie jestem przekonany.
I masz prawo :) Właśnie dlatego producenci tworzą kilka rodzajów maszyn, aby wszystkich zadowolić.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Kwiecień 2020, 15:45:30 »
Nie bierzesz nic do ręki tylko używasz Siri lub innego asystenta głosowego, aby Ci puściła muzykę jaką chcesz.
Czyli jak? Otwierasz drzwi z łazienki na golasa i wrzeszczysz do Siri, żeby Ci muzę puściła?

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Kwiecień 2020, 21:26:26 »
Nie bierzesz nic do ręki tylko używasz Siri lub innego asystenta głosowego, aby Ci puściła muzykę jaką chcesz.
Czyli jak? Otwierasz drzwi z łazienki na golasa i wrzeszczysz do Siri, żeby Ci muzę puściła?


Telefon raczej mam ze sobą w łazience więc po prostu tam mogę powiedzieć do telefonu, żeby włączył muzykę.
Jednak nie mam problemu z nagością w domu więc nie miałbym problemu też z otworzeniem drzwi i powiedzeniem do takiego asystenta głosowego, żeby puścić jakąś muzykę, bo mam ochotę akurat.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lipiec 2020, 12:13:05 »
Offtop - czy u nas ktoś ma GS3? Mam wrażenie, że na forum HB połowa użytkowników to GS3 i Monolith, a u nas to chyba nadal egzotyka 😊

@Kasper
Procedura zakupu młynka Kafatek Monolith jest trochę skomplikowana.
Młynki wypuszczane po kilkanaście, góra po 30-40 sztuk , każdego rodzaju ( Conical, Flat i Max).
Dla klientów z  całego świata. Przeważnie 2 razy do roku.
W zasadzie to nie młynki tylko zapisy na młynek. Bo kupione młynki dopiero za jakiś czas  będą  wyprodukowane.
Zakup odbywa się o konkretnie ustalonej godzinie.
Od otwarcia strony do wyświetlenia  napisu  "sold out" przy młynkach upływa  ok 2-4 minut !!! Zależy od liczby sztuk danego młynka.
Wiec jak Ci się uda kupić to będziesz szczęściarzem.
Dlatego jest to taka egzotyka, nie tylko u nas. Poza tym cena też robi swoje.
A LaMarzocco GS3 jest  kilka sztuk u nas w kraju :)

« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2020, 13:47:13 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi