Autor Wątek: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco  (Przeczytany 5960 razy)

skansen

  • Gość
Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« dnia: 07 Kwiecień 2020, 14:16:09 »
W ostatnio wyprodukowanych ekspresach La Marzocco Linea Mini i GS3 możliwe jest sterowanie i konfigurowanie ekspresów za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym. Rozwiązanie to wpisuje się w trend IoT (internetu rzeczy).

W przypadku ekspresu Linea Mini najbardziej interesujące jest dodanie preinfuzji realizowanej poprzez automatyczne włączenie i wyłączenie pompy na określony czas.

Pozostałe funkcje są typowe dla IoT i jest to m.in. możliwość zdalnego włączenia i wyłączenia, programowanie godziny włączenia i wyłączenia, zmiana ustawień PID, statystyki a w GS3 ustawienia wolumetryczne.

Ekspres łączy się z chmurą przez WiFi. Ustawienia są zapisywane w ekspresie, brak dostępu do internetu nie przeszkadza w zaplanowanym włączeniu ekspresu. Jeden użytkownik może kontrolować kilka maszyn. Zmiana temperatury bojlera w ekspresie Linea Mini nadpisuje ustawienia pokrętła, przy czym pokrętło zostaje w dotychczasowej pozycji.

Dla starszych modeli bez modułu IoT (WiFi) można będzie dokupić moduł.

Jest to realizacja postulanego na forum ekspresu z WiFi: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1590.0
Zbędna staje się też wtyczka WiFi: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=974.0





Źródło: https://home.lamarzoccousa.com/introducing-la-marzocco-home-connected-espresso-machines/ , forum Home-Barista

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2020, 14:19:51 »
E tam ja już od kilku late realizuje wszystko za pomocą modułu do sterowania elektryką i to za ok 30 zł :-) A wagę na której stawia się filiżanki do espresso to chyba za 30 lat wymyślą.

skansen

  • Gość
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2020, 14:27:16 »
A wagę na której stawia się filiżanki do espresso to chyba za 30 lat wymyślą.
To chyba prędzej ludzie na forach ogarną :) Też o tym ostatnio myślałem, nie byłaby to jakaś straszna filozofia. Na upartego jest to już teraz do ogarnięcia w ekspresie w którym ekstrakcja jest kontrolowana  elektrozaworem.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2020, 14:31:36 »
Offtop - czy u nas ktoś ma GS3? Mam wrażenie, że na forum HB połowa użytkowników to GS3 i Monolith, a u nas to chyba nadal egzotyka 😊

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2020, 14:36:49 »
To chyba prędzej ludzie na forach ogarną  Też o tym ostatnio myślałem, nie byłaby to jakaś straszna filozofia. Na upartego jest to już teraz do ogarnięcia w ekspresie w którym ekstrakcja jest kontrolowana  elektrozaworem.

Gdyby tylko moja grupa była o 3-4 cm wyżej bez problemu wsuwał bym tackę w kształcie litery C U czy jak tam zwał.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2020, 14:42:43 »
Offtop - czy u nas ktoś ma GS3? Mam wrażenie, że na forum HB połowa użytkowników to GS3 i Monolith, a u nas to chyba nadal egzotyka 😊

Bo w Europie zachodniej, USA czy Australii, pracownik fizyczny na budowie musi przeznaczyć ok 2 miesięcy pracy, lub oszczędzać gdzieś pol roku na GS3. W PL to jakieś 8-10 miesięcy pracy lub kilka lat oszczędzania ;)
A nawet na tym forum widać, że mało komu chce się czekać kilka miesięcy bądź dokładać do wyznaczonego budżetu.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 673
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2020, 14:55:34 »
Myślę, że to bardzo złudne, jakoś na forach, reddit itp. nie widać, żeby każdy fizyczny pracownik miał La Marzocco :D
Tylko Silvie i Gaggia Classic, jest jak wszędzie nie ma co bajdurzyć ;)
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwiecień 2020, 15:06:45 »
To chyba prędzej ludzie na forach ogarną  Też o tym ostatnio myślałem, nie byłaby to jakaś straszna filozofia. Na upartego jest to już teraz do ogarnięcia w ekspresie w którym ekstrakcja jest kontrolowana  elektrozaworem.
Gdyby tylko moja grupa była o 3-4 cm wyżej bez problemu wsuwał bym tackę w kształcie litery C U czy jak tam zwał.
Miałem na myśli wagę która po osiągnięciu zakładanego uzysku przerwie ekstrakcję ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwiecień 2020, 15:17:48 »
Myślę, że to bardzo złudne, jakoś na forach, reddit itp. nie widać, żeby każdy fizyczny pracownik miał La Marzocco :D
Tylko Silvie i Gaggia Classic, jest jak wszędzie nie ma co bajdurzyć ;)
Kasper pisał o BH.
Gaggie kupujesz w sklepie obok Lidla za 5 godzin pracy ;) na pewno są to najpopularniejsze ekspresy.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Kwiecień 2020, 15:22:55 »
Miałem na myśli wagę która po osiągnięciu zakładanego uzysku przerwie ekstrakcję
Wydaję mi się, że Black Eagle Gravitech ma właśnie taką funkcje czy się mylę?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwiecień 2020, 15:23:12 »
Miałem na myśli wagę która po osiągnięciu zakładanego uzysku przerwie ekstrakcję

Człowieku to za 300 lat wymyślą :-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Kwiecień 2020, 15:50:01 »
Miałem na myśli wagę która po osiągnięciu zakładanego uzysku przerwie ekstrakcję
Wydaję mi się, że Black Eagle Gravitech ma właśnie taką funkcje czy się mylę?
LaMa Strada tez ma. Nawet jest opcja ratio ;) kładziesz PF z kawą na wadze w tacce, czekasz sekundę, zapinasz kolbę i naciskasz przycisk. Dostajesz dokładnie ustalone ratio. Jeśli ustawisz 1:2 i w szot nr 1 wazy 17.5 to w filizance będzie 35, jeśli szot dwa wazy 19 to w filizance będzie 38 itd.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10618
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Kwiecień 2020, 15:58:02 »
W przypadku ekspresu Linea Mini najbardziej interesujące jest dodanie preinfuzji realizowanej poprzez automatyczne włączenie i wyłączenie pompy na określony czas.

To nic szczególnego ani nowego. Tę funkcję miały od początku maszyny Linea AV.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4874
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Kwiecień 2020, 16:07:19 »
Nie tylko Linea. Tę funkcję miało i ma wiele ekspresów gastronomicznych. I domowe w wersji PID także.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Nowe funkcje w domowych ekspresach La Marzocco
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Kwiecień 2020, 16:15:56 »
W Linea Mini nie można było dotychczas programować czasu preinfuzji a aplikacja na to pozwala.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że programowana preinfuzja jest w innych ekspresach, również moim :)

To nic szczególnego ani nowego. Tę funkcję miały od początku maszyny Linea AV.
Linea AV nie jest maszyną domową (przynajmniej wg producenta ;) ).
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2020, 16:22:10 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi