Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 82252 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #150 dnia: 18 Grudzień 2019, 18:25:57 »
@skansen - chociażby Slayer od kilku lat w modelu Steam się tym chwali. Podejrzewam, że sporo innych maszyn też już to ma opatentowane.
Chyba raczej zaimplementowane :)

Przepraszam, musiałem... Udzieliło mi się :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #151 dnia: 18 Grudzień 2019, 18:28:41 »
Wypraszam sobie.
Nie ma co się oburzać, niestety w takich czasach żyjemy, że "marketingowcy" dadzą się pokroić za pozycję w googlu.
Forum już nie jedną chamską akcję marketingową widziało, dlatego wszystkim zapala się czerwona lampka jak ktoś wpada "dzień dobry" i z miejsca zachwala produkt x lub usługę y.

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #152 dnia: 18 Grudzień 2019, 19:21:47 »
Wypraszam sobie.
Nie ma co się oburzać, niestety w takich czasach żyjemy, że "marketingowcy" dadzą się pokroić za pozycję w googlu.
Forum już nie jedną chamską akcję marketingową widziało, dlatego wszystkim zapala się czerwona lampka jak ktoś wpada "dzień dobry" i z miejsca zachwala produkt x lub usługę y.
Spoko :) Dlatego też z reguły unikam forów wszelkiego rodzaju.
A wracając do tematu, to jeśli chodzi o 3miasto, to słusznie zauważyła Rojes w jednym z wywiadów, jest jeszcze dużo miejsca na nowe, dobre kawiarnie. Z wypowiedzi przedmówców wynika, że te które funkcjonują, raz obniżają, raz wznoszą loty. I to jest prawda...

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #153 dnia: 18 Grudzień 2019, 19:44:08 »
Wypraszam sobie. Forum zgłębiam od długiego czasu. Jest wiele osób, które dołączają oficjalnie po kilku nawet miesiącach ukrycia. Skoro miałem coś do dodania, to to napisałem. A z konkretnym miejscem nie jestem związany w żaden sposób, oprócz tego, że lubię ich kawę.

Witamy na forum. Tak to jest jak ktoś w pierwszym poście zamiast się przywitać to od razu coś zachwala. Nie dziw się, że że ludzie reagują.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #154 dnia: 18 Grudzień 2019, 19:54:01 »
Spoko  Dlatego też z reguły unikam forów wszelkiego rodzaju.
No i co można na to "poradzić"?
Albo poszukać przyczyny problemu gdzie indziej niż dotychczas albo przestać robić wyjątki od reguły...
kawka

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #155 dnia: 18 Grudzień 2019, 19:59:01 »
Wypraszam sobie. Forum zgłębiam od długiego czasu. Jest wiele osób, które dołączają oficjalnie po kilku nawet miesiącach ukrycia. Skoro miałem coś do dodania, to to napisałem. A z konkretnym miejscem nie jestem związany w żaden sposób, oprócz tego, że lubię ich kawę.
Witamy na forum. Tak to jest jak ktoś w pierwszym poście zamiast się przywitać to od razu coś zachwala. Nie dziw się, że że ludzie reagują.

Właśnie to nie są moje pierwsze posty paradoksalnie. Te pierwsze cały czas czekają na moderację...

Spoko  Dlatego też z reguły unikam forów wszelkiego rodzaju.
No i co można na to "poradzić"?
Albo poszukać przyczyny problemu gdzie indziej niż dotychczas albo przestać robić wyjątki od reguły...
kawka

Słusznie.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #156 dnia: 18 Grudzień 2019, 21:47:39 »
Drukarnię to oczywiście polecić można, fajna lokalizacja, a czy kawy dobre? Nie wiem, moja pierwsza żona zrobiła mi niespodziankę i mnie tam zaprosiła. Doppio się nie doczekałem, może za mało cierpliwy jestem, uznałem że pół godziny czekamy i przypominania w zupełności wystarczą. A i o kawie nie było z kim pogadać. Tak więc mnie już nie przyciągną, nawet Astorią z tą suchą parą :D

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #157 dnia: 18 Grudzień 2019, 22:05:09 »
Właśnie takiego miejsca, gdzie jest z kim pogadać, brakuje. Mi się wydaje, że nie ma takiego (mówię o kawiarni) gdzie czuć klimat prawdziwej pasji. Gdziekolwiek jestem w delegacji, to odwiedzam tylko kawiarnie. Powiem wam, że dziś i wczoraj, z miejsca mojej delegacji, po robocie, jechałem 20 km. do Środy Wlkp. specjalnie żeby napić się kawy w niejakim Kofi (polecam). I w Polsce potrafię wymienić kilka miejsc, które mnie urzekły. Natomiast w moim mateczniku nie... Nie wiem czy macie podobnie.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #158 dnia: 18 Grudzień 2019, 22:10:30 »
W Trójmieście na pogaduchy o kawie to trzeba do Gdyni do Leszka z B&W.

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #159 dnia: 19 Grudzień 2019, 22:13:33 »
Potwierdzam B&W w Gdyni - fajny klimat i można dużo o kawie się dowiedzieć. Niestety, ciasno tam mają. Ale jak na razie piłem tam najlepszego dripa w 3mieście. Do tego bardzo fajne miejsce to Cup and Cakes (też w Gdyni). Jeśli idzie o Sopot to Cafe Zaścianek (tuż obok Monciaka). Jeśli idzie o Gdańsk to ostatnio odkryłem kawiarnię Leń na Starym Mieście.
Testuję też obecnie kawy z Nieczapli, piłem od nich 2 przelewy - były w miarę, testuję też ich blenda do espresso. Jeśli idzie o to, to akurat kawy od Antonia czy Gorana są wg mnie lepsze.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #160 dnia: 20 Grudzień 2019, 12:49:43 »
Wypraszam sobie.
Nie ma co się oburzać, niestety w takich czasach żyjemy, że "marketingowcy" dadzą się pokroić za pozycję w googlu.
Forum już nie jedną chamską akcję marketingową widziało, dlatego wszystkim zapala się czerwona lampka jak ktoś wpada "dzień dobry" i z miejsca zachwala produkt x lub usługę y.
Spoko :) Dlatego też z reguły unikam forów wszelkiego rodzaju.
A wracając do tematu, to jeśli chodzi o 3miasto, to słusznie zauważyła Rojes w jednym z wywiadów, jest jeszcze dużo miejsca na nowe, dobre kawiarnie. Z wypowiedzi przedmówców wynika, że te które funkcjonują, raz obniżają, raz wznoszą loty. I to jest prawda...


Dla porównania, w Irlandzkiej miejscowości Sligo (ok 30 tys mieszkańców, rzeczywiste wymiary to jakieś 2x4km) jest obecnie 7 kawiarni specialty. Jakieś drugie tyle zwyczajnych kawiarni. Nie ma nawet miejsca żeby otworzyć coś nowego, bo dosłownie co 50 metrów jest już kawiarnia. A i tak trzeba się swoje wystać w kolejce, bo pełno ludzi
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #161 dnia: 21 Grudzień 2019, 16:05:36 »
No to prawie jak u mnie. Miasto trochę powyżej 60 tysięcy ludzi, a ani jednej dobrej kawy...  :hihihi: takie polskie realia.. Część ludzi jak słyszy, że filiżanka kawy ma kosztować 8 czy 10 złotych (co i tak jest względnie dobrą ceną) to się dziwi, albo mówi że drogo.. W pracy w automacie jest jakobs za złoty dwadzieścia... A to przecież smaczna kawa...  miotla

Offline Czarny_II Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Aeropress, Alto Air, Kalita, Phin
  • Młynek: Comandante C40 Mk3
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #162 dnia: 02 Luty 2020, 17:18:11 »
Dorzucę do dyskusji kolejne miejsce. W Sopocie odkryłem Cappucino Caffe. Kawy dobre, a wypieki jedne z lepszych jakie miałem okazję próbować.

Offline Faustmok

  • Wiadomości: 45
  • Młynek: Commandante
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #163 dnia: 09 Luty 2020, 18:40:56 »
To ja podepne pod Trójmiasto Rumie i tamtejsza palarnie Olle Cafe. Espresso wyborne i w śmiesznej cenie 4 zł. Kawy także bardzo smaczne. Yirgacheffe czy Burundi prawdziwa rewelacja

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #164 dnia: 13 Lipiec 2020, 12:48:22 »
Nowe miejsce na kawowej mapie Gdańska - Publiczna Cafe, na ulicy Łąkowej. Bardzo dobre espresso i cappuccino, ciasta też fajne.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi