Autor Wątek: Etiopia Kefa - palarnia kawy Etno Cafe  (Przeczytany 1636 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Etiopia Kefa - palarnia kawy Etno Cafe
« dnia: 21 Listopad 2016, 20:08:43 »
Etiopia Kefa - palarnia kawy Etno Cafe

Ziarenka odmiany Heirloom, sposób obróbki natural, palenie średnie z przeznaczeniem na espresso i do kawiarki. Ziarenka drobne, jak na etiopską arabikę przystało. Mają aromat czekolady i czerwonych owoców leśnych, można też znaleźć akcenty kojarzące się z fermentacją, charakterystyczne dla naturalnego sposobu obróbki. Przemiał pachnie podobnie.
Sposób przygotowania: ekspres Nuova Simonelli Musica i młynek Mahlkönig K30. Espresso było robione z podwójnego sitka, jako jedno z dwóch. Doza 17 g, czas ekstrakcji około 25 sekund. Crema dosyć ładna, brązowa. W aromacie espresso jest czekolada i przypieczona skórka chleba. Smak często spotykany przy naturalnej obróbce ziarenek z tego kraju. Czyli sporo czekolady, czerwone owoce leśne z akcentami fermentacji, przyprawy (pikantność) i orzechowe akcenty. Posmak czekoladowy, długi i intensywny. Żonie smakowało americano, cappuccino też było dobre. Spróbowałem go z ciekawości, w mleku zniknęły owoce, została gorzkawa czekolada.
Etiopską Kefę z palarni Etno Cafe niełatwo mi ocenić. Espresso nie było złe, ale jakieś super też nie było. Bardziej mi smakowało „krótsze” espresso, parzone przez 25 sekund. Przy dłuższej ekstrakcji, czekolada była bardziej gorzkawa, mniej ciekawie komponowała się z owocami i było więcej orzechów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi