Autor Wątek: Nivona 778 czy 838  (Przeczytany 2152 razy)

Offline krzysiekkce

  • Wiadomości: 4
Nivona 778 czy 838
« dnia: 29 Wrzesień 2017, 17:41:47 »
Witam serdecznie.

Bardzo proszę o opinie i Wasze zdanie nt obu modeli jak w temacie. Zapoznałem się oczywiście z danymi technicznymi natomiast interesuje mnie opinia użytkowników. Generalnie seria 8xx uchodzi za wyższą niż 7xx ale 838 jest to kilkuletnim modelem i w tej chwili można go kupić nowego w cenie 788 i tutaj dylemat. Czy nowszy 788 czy potencjalnie lepszy 838? Względy wizualne mogę ocenić wg siebie ale trwałość, awaryjność, wyciszenie młynka, komfort użytkowania i konserwacji mogę ocenić po waszych opiniach. Teraz jest promocja nivony która umożliwia 30 dniowy test ekspresów - niestety kupionych za gotówkę tylko.

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Nivona 778 czy 838
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2017, 19:32:36 »
generalnie plastikowe automaty są odradzane jeśli chcesz mieć dobrą kawę.
Przeczytaj sobie recenzję tego typu sprzętu innego forumowicza:

cenię sobię wygodę - poszedłem w automaty (...) Miało być dobrze...
Wytrzymałem pół roku i mam dość. (...) testowałem wszystkie ustawienia a kawa jest ciągle wodnista i totalnie nie oddaje tego, czego oczekuję.
Jestem zdecydowany sprzedać  maszynę

Jeśli smak się nie liczy i mimo wszystko chcesz automat kup cokolwiek, poza wygląden niewiele się różnią.

Offline krzysiekkce

  • Wiadomości: 4
Odp: Nivona 778 czy 838
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2017, 21:28:50 »
Generalnie obecnie mam DeLonghiEC820.B i młynek Greafa-  wiem że to żadna rewelacja ale przy dobrej kawie napój wychodzi znośny zwłaszcza, że 99% kaw to cappuccino lub latte.  Ponieważ córka mi dorosła i zaczyna chcieć kawę - również mleczną a żona pije nesscafe ale tylko dlatego, że nie chce jej się bawić z kolbą  a tylko ja obsługuję sprzęt stąd automat - przy kawach mlecznych zdaje się uzasadnionym wyborem - chodzi o wygodę głównie i myślę że late nie powinno być gorsze niż z mojej kolby.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi