Autor Wątek: Automat do 15.000  (Przeczytany 3243 razy)

Offline Epitaph

  • Wiadomości: 9
Automat do 15.000
« dnia: 10 Wrzesień 2017, 13:27:37 »
Witam,
Chcę kupić ekspres automatyczny, który postawię w swoim sklepie (piekarnia) tak powiedzmy do 15tyś. Jakie wymogi musi spełniać:

- kawa, herbata, czekolada
- szybki, nastawiony na większą ilość kaw dziennie
- dobry serwis
- pyszna kawa :D

Kompletnie sie nie znam na ekspresach w takim przedziale cenowym, liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2017, 20:35:35 wysłana przez fux »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2017, 17:50:16 »
A może ma jeszcze na drutach robić? Ekspres do kawy jest do kawy, a nie gorącej czekolady, to taka rzecz podstawowa - więc jej nie zrobi, tak samo jak herbaty. Szczególnie szybkie też nie są automaty, tak jak i pysznej kawy nie zrobią. Do tego co chcesz, to kolba + młynek + coś do czekolady, jak chcesz jeden do wszystkiego to kup maszynę vendingową...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2017, 17:56:16 »
Duże automaty miewają wsad na proszek do gorącej czekolady, herbata to wrzątek -- jest w każdym ekspresie, a dobra kawa będzie zależeć od kawy i od ustawień.

Nie wiem tylko czy tu znajdziesz wystarczająco dużą grupę zorientowaną w tym segmencie, mimo wszystko jest to forum home baristów.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2017, 18:08:18 »
Sugeruję oddzielną maszynę do czekolady.

Wrzątek masz w ekspresie lub nie. Herbata w saszetkach.

Kawę zrób w przelewie. https://www.coffeedesk.pl/nasze-marki/moccamaster/

Na forum są ludzie od gastronomii.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2017, 18:09:37 »
Fux, 15k nie 1,5 ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień 2017, 18:29:26 »
donkiszot, który automat zrobi herbatę? Przy takim pytaniu strzelam, że chodzi nie o wrzątek, tylko o dosłownie herbatę. Skoro ma to samo robić wszystko i szybko, a do tego pysznie i bezawaryjnie - takie rzeczy to tylko w erze.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień 2017, 18:44:02 »
@epitaph - maszyna ktora moze spelnic Twoje wymagania jest np. Bravilor Bonamat Esprecious 12. Jak chcesz swieze mleko to dodatkowo lodowka. Co do herbaty, to ma wylewke z wrzatkiem.
My wlasnie jestesmy w trakcie zakupu tej maszyny do biura.
Co do namiarow na dealera lokalnego to najlepiej sie kontaktowac z centrala Bravilor w Warszawie.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień 2017, 19:15:27 »
Fux, 15k nie 1,5 ;)
Doczytałem. Siewcu napisał, gdzie takie coś...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Automat do 15000
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:21:09 »
Maszynę do czekolady znalazłem za tysiaka. Kupiona na wypasie niech będzie, że kosztuje 5. Do herbaty konewka plus inegenui, 500 zł. Ekspres plus młynek - zostaje reszta kasy. Zero automatów, za to porządne wyposażenie. I jak się jedno zepsuje, to tylko jednego nie będzie...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat do 15.000
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Wrzesień 2017, 21:10:17 »
Z racji różnych zawirowań zdrowotnych poznawałem szpitale. W Warszawie polecić mogę Szpital Praski - na dole jest pan z dwugrupową dźwignią. Ale wracajmy do
Jakie wymogi musi spełniać:

- kawa, herbata, czekolada
- szybki, nastawiony na większą ilość kaw dziennie
- dobry serwis
- pyszna kawa :D

Stoi w tymże szpitalu też maszyna vendingowa. Z plusów - kawę robi z mielonego świeżo ziarna na L. Robi też kawę rozpuszczaną N. Czekoladę z fioletowej krowy, Herbatę. Patrząc jak ta maszyna działa byłem w szoku że tak naprawdę finalnie wszystko leci z jednej wylewki. Ostatnie - strzelam - 50ml to zawsze "czysta" woda. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale na maszyna przygotowuje z tej samej wylewki jeszcze jeden super napój - zupę pieczarkową...  :o :hihihi:

Wracając do twoich wymagań. Albo wybierz coś małego prawie vendingowego jak Saeco Phedra EVO, albo coś prawdziwego vendingowego. Ekspres w piekarni to jak dla mnie ryzykowna inwestycja - nawet jak kupuje ciacho a nie chleb to ostatnią rzeczą o jakiej tam myślę jest kawa. Skusiłbym się na kawę widząc kolbę i młynek. Jeśli załoga poradzi sobie z obsługa to będziesz miał klientów. Herbatę zalejesz wrzątkiem z bojlera, czekoladę rozpuścisz w mleku, a jak cię poniesie to może i w śmietance. No i kawy będą miały szanse też się udać.
LMWDP #469

Offline SoyeR Mężczyzna

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: forumowy drip, drip Duki, turecki tygielek, phin, V60-01, V60-02, AP, Gabi, Melitta Barista TS Smart
  • Młynek: Rhinowares, Gastroback, 1Zpresso K-PLUS
Odp: Automat do 15.000
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrzesień 2017, 22:46:27 »
@DrUsagi, to zapraszam do Sulejówka do piekarni po Twojej stronie torów. Piekarnia, wg mnie najlepsza w mieście, do tego stoi automat (nie taki jak potrzebuje autor) i sam się zdziwisz jak zapach świeżych wyrobów cukierniczych i widok automatu pobudza ochotę na ciacho z kawką ;)

przepraszam za OT

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Automat do 15.000
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrzesień 2017, 23:24:25 »
W Krakowie dość duża sieć piekarnio-cukierni miała niegdyś w każdym lokalu piękne elektry. No i co? Ano po kilku latach zmienili wszystko na automaty i moim zdaniem bardzo dobrze, bo widok tych elektr był jednym z najsmutniejszych widoków branży kawowej.

A, ludzi chętnych na kawę nie brakuję ani wtedy ani teraz.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Automat do 15.000
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień 2017, 10:08:53 »
Można by było spróbować np. z Saeco Idea
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Automat do 15.000
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Wrzesień 2017, 10:46:18 »
W moim mieście w piekarni dostawiono parę stolików, ekspres automatyczny (nazwy nie pamiętam). Za każdym razem, gdy zachodzę po pieczywo kilka stolików jest zajętych. Może dlatego, że w mieście nie ma kawiarni. Nie skusiłem się nigdy, bo po co, gdy w domu i tak lepszej kawy napiję się.
Automat w piekarni sprawdzi się, bo zrobi latte i inne jednym przyciskiem. Najlepiej coś takiego jak na stacjach paliw mają.

Offline Epitaph

  • Wiadomości: 9
Odp: Automat do 15.000
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Wrzesień 2017, 15:04:01 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Poczytam o wszystkich modelach i się zdecyduje. Na razie moim faworytem jest Bravilor Bonamat Esprecious 12

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi