Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 95866 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #210 dnia: 01 Lipiec 2018, 18:57:56 »


Ale jak się jeździ długo na motocyklu

Ooo, jakim?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #211 dnia: 01 Lipiec 2018, 19:03:58 »
Moje doświadczenia zgadzają się z opinią Dandiego. Dla mnie żadne słuchawki na rowerze się nie sprawdziły. Nie jest to kwestia brzmienia, co zmiana odbioru otoczenia. Trzeba by często w innych sytuacjach używać tych samych słuchawek, aby być przyzwyczajonym. Ja głównie na rowerze jeździłem po Wrocławiu i okolicach Lewina Kłodzkiego. Kilkanaście lat temu gdy jeszcze nie było tylu samochodów. I tak cuda jakie robią kierowcy na drodze w Polsce są nie do opisania. Tyczy się niestety w tej samej mierze kierującymi jednośladami. Tyle że na jednośladzie ryzykuje się trochę więcej. Im dłużej jeżdżę po naszych drogach, tym mniej mam chęć poruszać się jednośladem tutaj.

W sumie dopiero teraz przypomniałem sobie czemu nie jeżdżę już w ogóle w słuchawkach.  Kiedyś testowałem jeżdżenie w słuchawkach na spokojniej drodze wokół parku, wjechała we mnie pani włączająca się do ruchu. Gdybym nie miał słuchawek zapewne usłyszałbym wcześniej silnik ruszającego auta.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2018, 19:28:01 wysłana przez krystians »

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #212 dnia: 01 Lipiec 2018, 19:27:47 »
Też uważam, ze sluchawki na rowerze to slaby pomysł, ale też nie ma co popadać w skrajności.
Takie dokanałówki jak KZty dość fajnie izolują od hałasu zewnętrznego, ale nie na tyle żeby nie słyszeć co się dzieje dookoła to nie słuchawki z aktywną redukcją hałasu.
Myślę, że są sytuacje gdzie można by bezpiecznie używać słuchawek, choćby biegając na ścieżkach do tego przeznaczonych, gdzie nie zdarza się ruch aut, czy nawet rowerowy.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #213 dnia: 01 Lipiec 2018, 19:29:54 »


Ale jak się jeździ długo na motocyklu

Ooo, jakim?

Marek.

To był Ducati SuperSport ale został sprzedany.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #214 dnia: 01 Lipiec 2018, 19:33:04 »
Niektóre KZ chyba też mają aktywne tłumienie dźwięków z otoczenia, nie wiem czy wyłączane. W Bose wiem, że da się wyłączać.

Tak do biegania po torze czy treningu w pomieszczeniach jak najbardziej. W tym drugim przypadku jeśli w otoczeniu jest zapodawana muzyka, to wolę mieć aktywne tłumienie ;).

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #215 dnia: 01 Lipiec 2018, 19:39:21 »
KZty to głównie armaturowe słuchawki dokanałowe i nie spotkalem modelu z aktywnym tlumieniem halasu.
Spójrz w zakładkę KZ na mp3store.pl

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #216 dnia: 01 Lipiec 2018, 19:45:49 »
To przepraszam, widocznie coś mi się przywidziało :)

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #217 dnia: 01 Lipiec 2018, 20:19:06 »
Przymierz sobie Koss Sporta Pro. Niedrogie, nieźle trzymają się głowy, nie  izolują całkowicie od otoczenia i bardzo łatwo je napędzić.

ul. P.O.W. 36/38, Top hi-fi
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2018, 20:23:22 wysłana przez pj.walczak »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #218 dnia: 01 Lipiec 2018, 20:50:12 »
Dziś była w Trójce fajna rozmowa z naszym audio-guru Andrzejem Lipińskim.. słuchał ktoś głośników Lipinski Sound?

W środowisku reżyserów dźwięku Lipiński uważany jest na ogół za hochsztaplera i biznesmena.
Byłem kiedyś na jego "wykładzie" mającym być akademickim wykładem, a okazał się być reklamą.
Słuchałem wtedy prezentowanych kolumn jego projektu, nie wypowiem się co do jakości dźwięku, bo nie miałem żadnego punktu odniesienia. Takie "słuchanie sprzętu" wobec kiepskiego słuchu, zawodnej pamięci i nader bujnej wyobraźni człowieka, według mnie prowadzi do niepotrzebnego fetyszyzmu i otwiera pole dla wszelakich manipulacji (oraz automanipulacji). Ale co kto lubi :)

Offline Ness

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #219 dnia: 02 Lipiec 2018, 08:27:07 »
słuchał ktoś głośników Lipinski Sound?

Słuchał... ;)

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #220 dnia: 11 Lipiec 2018, 22:06:30 »
Przymierz sobie Koss Sporta Pro. Niedrogie, nieźle trzymają się głowy, nie  izolują całkowicie od otoczenia i bardzo łatwo je napędzić.

Nie wiem jak Koss Sporta, ale Koss Porta to naprawdę świetne słuchawki mobilne, ja jednak jestem ortodoks i uważam, że zarówno na rowerze jak i podczas np. biegania słuchawki to zło. Po pierwsze, odgłosy tła i tak są cały czas obecne, po drugie, zasłuchanie w muzykę opóźnia czas reakcji na to, co może się wydarzyć na trasie. Wbrew pozorom nie ma w tym stwierdzeniu sprzeczności. Ponadto dla mnie to zło podwójne, bo w mieście odwraca uwagę od niebezpieczeństw czyhających na drodze, a w lesie od dźwięków, zapachów i wszystkich innych "smaków" odciągających uwagę od przyrody. I mówię to jako zaprzysięgły, uzależniony od muzyki "słuchawkowiec" : )

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #221 dnia: 10 Luty 2019, 18:10:20 »
Ooo, fajny temat. Na audiostereo to już istna nawalanka się dzieje a mp3stote takie stricte testowe jest.
Miałam fajne doki QKZ W1 Pro parodrożne ale za ostre i niczym się nie wybijające brzmieniowo to oddałam.
Teraz na fali w chinach AK BQ3 ale cena nie pozwala sprawdzić. Jak dym opadnie to ktoś testa skrobnie ;)
Obecnie ze słuchawek używam doków Memt X5, są malutkie i naprawdę wygodne oraz grają moją ulubioną sygnaturką 'L' :)
Jednak doki to doki, bardziej komfortowe są pchełki. Jest fajna marka gęsto opisywana na mp3store. Ma je w dystrybucji gościu z tamtego forum i sprzedaje na Alle jako Venture Monk - co myślicie, może mieliście na uszach?
powoli się nawracam!! :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #222 dnia: 10 Luty 2019, 18:21:42 »
Hm.. Te słuchawki wyglądają jak zabawki... Ale co tam.. Polecam stronę audiofanatyk. Konkretne testy i opisy. W tym całkiem fajna zakładka "polecane". Można co nieco o słuchawkach poczytać. Sam kupiłem kiedyś dwie pary różnych słuchawek, sugerując się opisem prowadzącego strone i jestem zadowolony.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #223 dnia: 10 Luty 2019, 19:01:16 »
Off-Topic:
Ooo, fajny temat. Na audiostereo to już istna nawalanka się dzieje a mp3stote takie stricte testowe jest.
Miałam fajne doki QKZ W1 Pro parodrożne ale za ostre i niczym się nie wybijające brzmieniowo to oddałam.
Teraz na fali w chinach AK BQ3 ale cena nie pozwala sprawdzić. Jak dym opadnie to ktoś testa skrobnie ;)
Obecnie ze słuchawek używam doków Memt X5, są malutkie i naprawdę wygodne oraz grają moją ulubioną sygnaturką 'L' :)
Jednak doki to doki, bardziej komfortowe są pchełki. Jest fajna marka gęsto opisywana na mp3store. Ma je w dystrybucji gościu z tamtego forum i sprzedaje na Alle jako Venture Monk - co myślicie, może mieliście na uszach?

Niezła grypsera :).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #224 dnia: 10 Luty 2019, 19:36:43 »
Kiedyś używałem. Teraz stwierdzam, że mowa o jakości dźwięku w przypadku dokonałowych to bzdura...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi