Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 101311 razy)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #180 dnia: 27 Czerwiec 2018, 00:01:14 »
takie postawy trzeba piętnować.
Gdyby Twoja wypowiedz nie zawierała ostatniego zdania, to jeszcze bym bardziej poluzował "gumę" i przymknął oko.

Coś kolega pomylił fora, na AS temat się wyczerpał?. Nie ma nowych "wyznawców szatańskiej materii"?

P.S.
To właśnie Twoją postawę zaraz napiętnuję...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #181 dnia: 27 Czerwiec 2018, 08:18:41 »
Można troszkę wyluzować?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #182 dnia: 27 Czerwiec 2018, 11:56:38 »
Po rozmowie z producentem wiem że tam nie ma żwirku, gdyż wpływ kondycjonera jest za duży.

ale to znaczy że co, że żwirek był za silny? zbyt masywny dla tej masy? Zbyt koił dźwięk?

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #183 dnia: 28 Czerwiec 2018, 04:23:50 »
Jak masz 250ohm to zapomnij  one żeby ładnie grały potrzebują juz dość solidnego wzmaka słuchawkowego, używam ich stacjonarnie, świetne słuchawki
Miałem onegdaj te słuchawki i grają tzw. Vką, poszły na sprzedaż :D
HD600 jednak pokazały coś więcej i przynajmniej nie grają skrajami pasma, mam 3 wzmacniacze słuchawkowe i z każdym było tak samo, lampa nie pomogła żeby wypełnić środek w DT990 pro.
Wpadły mi też w ręce DT880 do recablingu i te są świetne grają naprawdę fajnie i "liniowo" bez uwypuklania skrajów, jedne z lepszych w swojej cenie od Beyera.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #184 dnia: 28 Czerwiec 2018, 21:22:14 »
zamówiłem sobie sumasumarum Bayery Custrom Street Pro, tanie, ale niestety made in china, zobaczymy co to.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #185 dnia: 28 Czerwiec 2018, 22:08:26 »
Jak masz 250ohm to zapomnij  one żeby ładnie grały potrzebują juz dość solidnego wzmaka słuchawkowego, używam ich stacjonarnie, świetne słuchawki
Miałem onegdaj te słuchawki i grają tzw. Vką, poszły na sprzedaż :D
HD600 jednak pokazały coś więcej i przynajmniej nie grają skrajami pasma, mam 3 wzmacniacze słuchawkowe i z każdym było tak samo, lampa nie pomogła żeby wypełnić środek w DT990 pro.
Wpadły mi też w ręce DT880 do recablingu i te są świetne grają naprawdę fajnie i "liniowo" bez uwypuklania skrajów, jedne z lepszych w swojej cenie od Beyera.
Batonio, jakie masz te wzmacniacze, skoro nie dają one rady?
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #186 dnia: 28 Czerwiec 2018, 22:12:56 »
Czytałem takie opinie że grają Vka, jednak mi to nie przeszkadza, dla mnie grają czysto i pięknie. Zresztą znajomy producent muzyczny, przyznał, że jak na tą półkę cenową grają wyjątkowo dobrze, i wielu ludzi używa właśnie tego modelu przy masteringu.
If only closed minds came with closed mouths

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #187 dnia: 29 Czerwiec 2018, 00:21:05 »
Jak masz 250ohm to zapomnij  one żeby ładnie grały potrzebują juz dość solidnego wzmaka słuchawkowego, używam ich stacjonarnie, świetne słuchawki
Miałem onegdaj te słuchawki i grają tzw. Vką, poszły na sprzedaż :D
HD600 jednak pokazały coś więcej i przynajmniej nie grają skrajami pasma, mam 3 wzmacniacze słuchawkowe i z każdym było tak samo, lampa nie pomogła żeby wypełnić środek w DT990 pro.
Wpadły mi też w ręce DT880 do recablingu i te są świetne grają naprawdę fajnie i "liniowo" bez uwypuklania skrajów, jedne z lepszych w swojej cenie od Beyera.
Batonio, jakie masz te wzmacniacze, skoro nie dają one rady?
He...
To nie jest kwestia , że wzmacniacze nie daja rady to kwestia jakości brzmienia słuchawek, rozdzielczości etc.
Możesz sobie wybierać Moonlight Earstream, Hegel HD12, Espressivo (już nie mam) i obecnie Cayin HA3.
Przypomnę tylko, że HD600 mają 300om impedancji, czyli teoretycznie trudniejsze, jednak znaczenie ma tu skuteczność SPL i tu już HD600 mają większą od DT900pro przez co przy tej samej głośności na potencjometrze HD600 graja głośnej.
Każdy z tych wzmacniaczy daje radę możesz mi wierzyć :)

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #188 dnia: 29 Czerwiec 2018, 00:27:09 »
Czytałem takie opinie że grają Vka, jednak mi to nie przeszkadza, dla mnie grają czysto i pięknie. Zresztą znajomy producent muzyczny, przyznał, że jak na tą półkę cenową grają wyjątkowo dobrze, i wielu ludzi używa właśnie tego modelu przy masteringu.
No z założenia są to słuchawki studyjne, a że trafiły na półki sklepów audio i pod strzechy użytkowników...
Wolę muzykalność, rozdzielczość i pełniejsze barwy jak w HD600, czy np. Hifimany HE 400i niż studyjne plumkanie rysowane cieńszą kreską, porównaj  owe słuchawki z wymienionymi tutaj zobaczysz w  czym rzecz.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #189 dnia: 29 Czerwiec 2018, 08:25:10 »
A trafiają Wam się jak przeglądacie słuchawki nauszne? Ale płaskie, coś jak te: https://www.ebay.it/itm/Rare-Cuffie-Pioneer-SE-72-digital-Professional-headphones-vintage-/263278357338 Ciężko mi coś takiego znaleźć, a mój egzemplarz chyba zasługuje na spokojną emeryturę...
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2018, 08:39:40 wysłana przez siewcu »

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #190 dnia: 29 Czerwiec 2018, 08:49:49 »
Jakieś mało "ałdiofilskie"  :lol2:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #191 dnia: 29 Czerwiec 2018, 08:55:12 »
No wiesz, DT880 to to nie jest ;) Ale jakiś czas temu to był chyba najwyższy model Pioneera...

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #192 dnia: 29 Czerwiec 2018, 09:11:14 »
No wiesz, DT880 to to nie jest ;) Ale jakiś czas temu to był chyba najwyższy model Pioneera...
Chyba dość dawno temu, pytanie jak to gra/ło w tej cenie można poszukać coś lepszego tak myślę.
Pady w tych słuchawkach są już zmęczone, a nie jest to bez znaczenia dla brzmienia słuchawek i dopasowania do głowy nowego nabywcy. Pytanie, czy można do nich jeszcze dostać pady lub dopasować od jakiegoś innego modelu.
Kabelek też nie wzbudza zaufania.
Pzdr

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #193 dnia: 29 Czerwiec 2018, 09:38:30 »
Raczej chodzi o kupno czegoś nowego, ale siadające na ucho w taki sposób. Nie chcę żadnych nadmuchanych gąbek ani zamykania ucha w komorze(poniekąd), bo cicho muzyki nie słucham.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #194 dnia: 29 Czerwiec 2018, 09:48:12 »
Przypomnę tylko, że HD600 mają 300om impedancji, czyli teoretycznie trudniejsze, jednak znaczenie ma tu skuteczność SPL i tu już HD600 mają większą od DT900pro przez co przy tej samej głośności na potencjometrze HD600 graja głośnej.
Każdy z tych wzmacniaczy daje radę możesz mi wierzyć :)

Mimo to wzmacniaczy jaki używasz nie podałeś do wiadomości. Tajemnica ?  ;)
U mnie DT900pro świetnie spisują się na starym jak świat wzmacniaczu Yamaha AX-892 a co dopiero na ASUS Xonar Essence One z wymiennymi scalakami który też je napędza.



Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi