Autor Wątek: Młynek do AP oraz kawiarki  (Przeczytany 2372 razy)

Offline Pisklok3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Poszukuję
Młynek do AP oraz kawiarki
« dnia: 04 Październik 2019, 12:19:00 »
Cześć wszystkim.
Jako że jestem nowy na forum wypada się przywitać i napisać coś o swoim stylu picia kawy.

To tak, głównie w tygodniu pije z AP bo jest to dla mnie szybsze i pewnie już kwestia przyzwyczajenia :D
W weekend używam kawiarki bo lubię czasami walnąć sobie po prostu biała jak mam czas żeby spienic mleko itd.
Uczę się dopiero parzenia kawy ale z dnia na dzień widzę progres i zauważyłem że mój młynek (tani ręczny nie nadaje się do niczego) mieli kawę latami, najzwyczajniej w życiu rano nie mam czasu na mielenie kawy tak długo (tak wiem mogę wstać 5 min wcześniej ale jestem spiochem i przedłużam jak tylko się da ) i po prostu często rano nie wypije kawy.

I teraz pytanie do was szukam młynka elektrycznego głównie pod AP do 400 zł. Trochę poczytałem forum i skupiam się na tych młynkach:
wilfa svart wscg-2
wilfa svart cgws-130b
severin km 3873

I teraz moje pytanie czy znajdę coś lepszego od tych a jeśli nie to na który się zdecydować. Wstępnie zdecydowany jestem na wscg-2 ale mam pewne wątpliwości.

Młynek ręczny raczej nie wchodzi w grę bo zraziłem się do nich a espresso tak naprawdę nie będę robił nigdy.

I teraz pytanie który z nich najlepiej nada się do obydwóch metod ale głównie ze wskazaniem na AP gdyż z kawiarki korzystam po prostu coraz mniej a myślę że niebawem nie będę korzystał wogole bo czarna zaczyna wchodzić lepiej niż się spodziewałem :D
Jeśli ominąłem coś ważnego w swoim poście proszę o komentarze napewno szybko uzupełnie.

Pozdrawiam

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2019, 12:25:05 »
severin km 3873

Ten by w zupełności wystarczył. To dobry młynek w tej cenie.

Offline Pisklok3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Poszukuję
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2019, 12:36:55 »
Naprawdę nie ma różnicy między nim a Wilfa?
Chce kupić od razu młynek na lata więc nie szukam opcji taniej. Chociaż nie zawsze droższe znaczy lepsze.

Chciałbym żeby ten młynek spełniał oczywiście wymagania AP ale chciałbym że jak za np 2 lata kupię np ekspres kolbowy żeby też jakoś mlyneczek podołał do takiego rozwiązania.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2019, 13:28:38 »
chciałbym że jak za np 2 lata kupię np ekspres kolbowy żeby też jakoś mlyneczek podołał do takiego rozwiązania.

W takim razie żaden z powyższych niestety...

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2019, 13:39:00 »
Nie wiem jaki miałeś wcześniej młynek ręczny że się zraziłeś ale tutaj najlepszym wyborem byłby chyba MYM54.. korzystanie to sama przyjemność mieli bardzo szybko siły trzeba użyć tyle co nic - kilkuletnie dziecko sobie poradzi, świetna regulacja bezstopniowa.. Mi zmielenie 15g ziarenek pod AP zajmuje jakieś 15-20 sekund, no i poradzi sobie z przemiałem pod Espresso.

Pod AP/Kawiarkę severin km 3873 / nivona cafegrano 130 w zupełności wystarczy. Ale jeśli planowałbyś kiedyś zakup kolby to one się nie nadają.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2019, 13:44:09 wysłana przez k3lt »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Październik 2019, 14:11:27 »
Pod kolbę żadnych tanich stożków. Minimum Ascaso I2/Ibertial Challenge ze stożków "tanich" ("tanie" Baratze na nie) lub dowolne płaskie.

Offline Pisklok3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Poszukuję
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Październik 2019, 14:29:14 »
No to teraz mnie panowie trochę zmartwiliscie :D
No mój młynek ręczny to była pomyłka więc może dlatego.
A macie źródła z Ali godne polecenia dotyczące tego MYM bo ja tam jestem zielony jeśli chodzi o te Chiny.
A tak bardzo chciałem mieć elektryczny młynek Dla własnej wygody :( a tu bańka rozbita :(

Jeszcze jakbym mógł prosić o krótka opinie który lepszy jeśli bym się zdecydował jednak póki co na elektryczny pod AP i kawiarke. To który lepiej wybrać Severin czy Wilfa wscg-2?
Czy warto dopłacać do wilfy czy wręcz przeciwnie ?
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2019, 14:40:13 wysłana przez Pisklok3 »

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Październik 2019, 18:24:48 »
https://pl.aliexpress.com/item/32923286106.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.45d14c4deK6X13
Bardzo szybka wysyłka mi doszedł z Chin w ok 10 dni, jak ci się pali to możesz kupić z magazynu w Hiszpani z wysyłką kurierem. ;)

ps.

Młynek jest teraz w niezłej cenie (-16%), z kuponem sprzedawcy i cashbackiem na planetplus wyjdzie coś koło 3 stówek za wersję z metalowym pojemniczkiem.  [emoji106]
Jeśli ktoś zamawia pierwszy raz z Ali to powinien jeszcze wejść kod "fangol" na $4 rabatu.

https://pl.aliexpress.com/item/32923286106.html

Edit: Spróbuj też kliknąć: Click możesz tutaj odebrać kupon zniżkowy.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2019, 18:29:31 wysłana przez k3lt »

Offline Pisklok3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Poszukuję
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Październik 2019, 19:36:22 »
Kurde zastanawiam się co zrobić, w sumie nie wiem co zrobić :(
Ale chyba zdecyduje się na tego mym54 bo opinie ma tutaj u was bardzo dobre.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2019, 10:26:39 »
To w końcu będziesz robił espresso czy nigdy ?

Offline Pisklok3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Poszukuję
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Październik 2019, 11:21:58 »
Na chwilę obecną nie, po przemyśleniu nie jestem w stanie za 400 zł kupić młynka do wszystkiego. Dlatego jak będę kupował Kolbe to kupię młynek pod shota. Teraz pytanie który lepszy czy Wilfa czy Severin albo jeszcze inny może graf. Proszę o krótkie za i przeciw i zamawiam bo już chce mielić moje nowe ziarna w czymś co się nadaje :)
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2019, 14:07:54 wysłana przez Pisklok3 »

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynek do AP oraz kawiarki
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Październik 2019, 12:03:34 »
Nie chcę na siłę zachęcać, ale jak dobrze poszperasz, poczekasz na wyprzedaże aliexpress i kupony obniżające cenę, to możesz kupić znacznie taniej niż 400 zł.
Mnie się udało za MYM54 z aluminiowym dnem wyrwać za 270.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi