Autor Wątek: Czy stary Solis Scala nada się do espresso?  (Przeczytany 1661 razy)

Offline havoc

    • .
  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: solis scala
Czy stary Solis Scala nada się do espresso?
« dnia: 19 Czerwiec 2019, 00:51:07 »
Witajcie (pierwszy post, juhu :) )
Parę ładnych lat temu na caffeprego kupiłem Solis scale, już wtedy używana. (@zamek, pozdrawiam) Kolejne lata minęły mu na mielieniu pod stopą i aeropress. Ogólnie korzystalem wielokrotnie z całego zakresu regulacji (testy itd.). Nie wiem jak ocenić stan żaren ale wiem że jest pieronsko ciężko dostać nowe (o ile w ogóle).
Obecnie chce wskoczyć w świat espresso, myślicie że jest sens w ogóle próbować z takim młynkiem czy od razu dorwać np. Eureka Mignon na start? Planowana kolba to coś pokroju Gaggia Classic, Silvia lub Lelit Anna.
P.s. jestem w UK więc rodzimi dystrybutorzy odpadają, za to eBay ma używana weekendowo eureke za £170. Połowa ceny nówki. Można w nich w razie czego zmienić zarna jeśli są zużyte?

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk

skansen

  • Gość
Odp: Czy stary Solis Scala nada się do espresso?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2021, 00:19:39 »
Jak to mówią lepiej późno niż wcale... Testowałem swego czasu ten młynek, recenzji co prawda nie napisałem ale... Ten młynek się nie nadaje zupełnie do espresso - sprawdzałem osobiście ;)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Czy stary Solis Scala nada się do espresso?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2021, 00:40:20 »
Solis Scala to koncepcyjnie po prostu  młynek  Baratza Encore, choć nieco mniejszy.  15 lat temu na polskich forach kawowych  obowiązywała formuła, że Solis Scala to młynek minimum do espresso i  pasuje  do Gaggii Classic. Cóż, czasy zmieniły się, Baratza została w roku ubiegłym  kupiona przez Breville, a  sam młynek Baratza Encore to o wiele za mało do espresso, tylko do alternatyw.   

Solis Scala vs. Baratza Encore

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Czy stary Solis Scala nada się do espresso?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2021, 06:58:44 »
Coś mi się kojarzy, że można go z tuningować "przestawić żarno" i zmieli drobniej.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 07:48:07 wysłana przez pietro »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Czy stary Solis Scala nada się do espresso?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2021, 09:19:41 »
Ale nadal żarna są kiepsko mocowane na plastiku więc przemiał pływa. Poza tym przy drobnym mieleniu twardszych ziarenek nie ma najmniejszego problemu żeby połamać te mocowania. Gdy miałem Baratza Precissio udało się to dwa razy i nie jest to rzadka przypadłość. Na youtube jest sporo filmików jak to się naprawia samemu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi