Autor Wątek: Młynek mały ale efektywny  (Przeczytany 6211 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Młynek mały ale efektywny
« dnia: 19 Grudzień 2018, 03:12:36 »
Szanowni Forumowicze,

Jestem tu nowy (co nie znaczy, że nie podglądałem, bo długo i z ciekawością), zatem pewnie szereg moich pytać będzie uznanych przez fachowych uczestników forum za pytania "od czapy", ale proszę pozwolić mi na próbę.
Mam ekspres carola od pewnego czasu, natomiast z młynkiem postąpiłem w ten sposób, że "podrasowałem" (przynajmniej tak mi się wydaje) go przez włożenie podkładki. Prawda jest taka, że jak mieli na niskich ustawieniach (mowa o ustawieniach in minus, według instrukcji założenia podkładki), to "chodzi", jakby nie był w stanie zmielić. Do portafiltra spadają grudy, ale mimo ubicia kawa jest licha. Testowałem na kawach z marketu, ze sklepu z paloną na świeżo, z delikatesów (data palonej mniej niż 1 miesiąc) i tak samo.
Nadto, przy porządnym ubiciu OPV natychmiast mi się otwiera po paru sekundach, żeby utrzymać 10bar (ustawienia fabryczne), nawet wówczas, gdy wrzucam kawę grubiej zmieloną.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2018, 03:16:16 »
P.S. Zapomniałem dodać, że myślę o kupnie nowego młynka. Cena nie gra roli (nie robię za Rockefellera, ale nie chcę się sugerować limitem cenowym), ale z racji technicznych (mam już zaprojektowaną kuchnię), młynek musi się zmieści w strefie do 49cm wysokości.

Offline odczasudoczasukawa

  • Wiadomości: 95
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2018, 05:48:50 »
Czy ów młynek z podkładkami to Graef? Jeśli je wstawiłeś poprawnie wg instrukcji pod dolne żarno to jeśli masz grudy to żarna są teraz nie spasowane, jest luz w obudowie, musisz ponownie rozkręcić i uważnie spasować skręcając wszystkie elementy tak, żeby zaskoczyły mawzajem. Miałem go i z podkładkami potrafił mielić do pyłu. A najlepiej sprzedaj go i kup coś porządnego.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2018, 05:50:52 wysłana przez odczasudoczasukawa »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2018, 10:55:52 »
Graef. Sprawdzę ten luz. Dzięki.
Ale i tak myślę o zakupie nowego.

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2018, 16:06:39 »
P.S. Zapomniałem dodać, że myślę o kupnie nowego młynka. Cena nie gra roli (nie robię za Rockefellera, ale nie chcę się sugerować limitem cenowym), ale z racji technicznych (mam już zaprojektowaną kuchnię), młynek musi się zmieści w strefie do 49cm wysokości.

Zerknij na Ceado E37J lub E37S. Oba mamy w wersji do 44cm wysokości, a z jakości młynka na pewno będziesz zadowolony ;)
The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

Offline mojojojo

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, V 60
  • Młynek: Lelit Fred, Comandante
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2018, 16:27:38 »
gratuluje młynek za 4,5 tys  :smiech: do domu
są jakieś granice - chyba

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2018, 16:43:57 »
gratuluje młynek za 4,5 tys  :smiech: do domu
są jakieś granice - chyba

Dla każdego granica jest inna. @rapoh napisał, że cena nie gra roli, więc podpowiadam na co warto zwrócić uwagę, żeby nie przekroczyć wskazanej wysokości młynka :)
The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2018, 16:58:32 »
gratuluje młynek za 4,5 tys  :smiech: do domu
są jakieś granice - chyba
Zdziwił byś się :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień 2018, 20:13:59 »
gratuluje młynek za 4,5 tys  :smiech: do domu
są jakieś granice - chyba
Granicą w tym przypadku jest jego kieszeń a nie Twoja

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień 2018, 23:21:33 »
P.S. Zapomniałem dodać, że myślę o kupnie nowego młynka. Cena nie gra roli (nie robię za Rockefellera, ale nie chcę się sugerować limitem cenowym), ale z racji technicznych (mam już zaprojektowaną kuchnię), młynek musi się zmieści w strefie do 49cm wysokości.

Zerknij na Ceado E37J lub E37S. Oba mamy w wersji do 44cm wysokości, a z jakości młynka na pewno będziesz zadowolony ;)

Ale 44 to tylko 6 cm "luzu". Jak mam uzupełniać kawę? Zdejmować hopper za każdym razem?
A przy okazji - jest u Was w sklepie QuickMIll Evo - taki stalowy. Jest dobry, czy nie polecacie?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Grudzień 2018, 23:35:55 »
@mojojojo:

Akurat chcę w domu mieć lepiej niż poza :-)

@ Miklas, El Espresso, Mader:

Zaraz wyjdzie, że szastam :-)

Ale, wracając do wątku: Czy ktoś mógłby wskazać jakiś ranking, albo coś w tym stylu? Jak szukam przez Google, to wyskakują mi rankingi platform zakupowych proponujące młynki nożycowe  (nożowe?). Pojawiają się oczywiście oferty sklepów, jak np. Consite'a, na co patrzę, ale ciężko coś wybrać. Zresztą taka uwaga do El Espresso   :sciana:. W Waszym sklepie  przy wyszukiwaniu młynków nie ma filtrów, takich jak przy ekspresach. I o ile przy tych ostatnich, można zaznaczyć typ pompy, rozwiązań dotyczących spieniania/bojlerów, to przy młynkach nic (jest filtr rodzaju pompy, ale to chyba jakieś ustawienie, które nie działa - nie sprawdzałem). Inne sklepy też nic i trzeba wchodzić na każdy produkt, żeby o nim przeczytać.

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Grudzień 2018, 23:52:59 »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudzień 2018, 23:55:42 »
Proponowanie do domu młynków E37 nie jest fair, bo są one trudniejsze w obsłudze, tzn. bardziej profesjonalne, do pracy w barze. E37J ma w sensie mechaniki, żaren, silnika dokładnie to, co E5/6P. Te ostatnie są na tyle małe i zgrabne, że spokojnie można je odsunąć, przesunąć żeby do hoppera wsypać ziarna, jeśli od góry coś nam przeszkadza. Hopper można znacząco skrócić lub zastąpić czymś znikomym. E5/6P są fantastyczne na domowe potrzeby i tak też zostały zaprojektowane. Przede wszystkim mają nieograniczoną regulację stopnia zmielenia: szybko można przejść z tygielka na Chemex. W młynkach E37 jest to niemożliwe bez śrubokręta i kilku minut pracy. Programowanie timerów w E6P jest najbardziej genialne i proste ze znanych mi sposobów. W E37 trzeba nieco dłużej klikać, zagłębiać się w kolejne poziomy menu i zatwierdzać wybrane opcje... Słowem: E5/6P do domu, biura, kawiarni jest super; E37J to to samo w innej obudowie; E37S -- mankamenty obudowy nikną wobec ogromnych zalet (szybkość, duże żarna, komora żaren bez retencji).

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudzień 2018, 09:44:42 »
Eureka Mignon Specialita też nie jest duża, mieli dobrze, a ustawianie timera jest bardzo wygodne.

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: Młynek mały ale efektywny
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudzień 2018, 09:49:33 »
Proponowanie do domu młynków E37 nie jest fair, bo są one trudniejsze w obsłudze, tzn. bardziej profesjonalne, do pracy w barze. E37J ma w sensie mechaniki, żaren, silnika dokładnie to, co E5/6P. Te ostatnie są na tyle małe i zgrabne, że spokojnie można je odsunąć, przesunąć żeby do hoppera wsypać ziarna, jeśli od góry coś nam przeszkadza. Hopper można znacząco skrócić lub zastąpić czymś znikomym. E5/6P są fantastyczne na domowe potrzeby i tak też zostały zaprojektowane. Przede wszystkim mają nieograniczoną regulację stopnia zmielenia: szybko można przejść z tygielka na Chemex. W młynkach E37 jest to niemożliwe bez śrubokręta i kilku minut pracy. Programowanie timerów w E6P jest najbardziej genialne i proste ze znanych mi sposobów. W E37 trzeba nieco dłużej klikać, zagłębiać się w kolejne poziomy menu i zatwierdzać wybrane opcje... Słowem: E5/6P do domu, biura, kawiarni jest super; E37J to to samo w innej obudowie; E37S -- mankamenty obudowy nikną wobec ogromnych zalet (szybkość, duże żarna, komora żaren bez retencji).

W większej części zgadzam się z Tobą Antonio. Natomiast według mnie DOM nie równa się METODY ALTERNATYWNE. Szczególnie gdy rapoh pisze, że dobiera młynek do ekspresu. Tak więc polecanie E37 do domu jest jak najbardziej fair. Tym bardziej, jeżeli ktoś może sobie pozwolić na model E37S.
The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi