Autor Wątek: 1zpresso K-Ultra  (Przeczytany 3850 razy)

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
1zpresso K-Ultra
« dnia: 28 Październik 2022, 21:02:47 »
1zpresso wstawił na swoim profilu krótką informację odnośnie nowego modelu. Ma różnić się nieco zmodyfikowanym wyglądem względem modelu K-Max, skladają rączka i nieco innym rozstawem ustawień mielenia.
Na zdjęciach młynek robi wrażenie ;)


Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2022, 17:31:23 »
Jakby kogoś interesowało to aktualnie na niemieckim Amazonie jest kupon rabatowy na ten młynek dający -30 Euro, co razem z wysyłką daje końcową cenę 274,71 Euro (1288zł wg Revoluta).

Offline Kit’

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Ascaso UNO PID v2, V60, AeroPress, Chemex
  • Młynek: 1Zpresso K-Max, Timemore C3
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudzień 2022, 17:16:29 »
Przymierzam się do zakupu tego młynka, a jak to jest z zakupami na niemieckim Amazonie ? Cena podana jest z polskim VAT ? Czy do ceny będzie doliczona różnica podatku ?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudzień 2022, 20:53:54 »
Do przejściu do podsumowania zamówienia będziesz miał końcową cenę z ew. wyższym VAT jeśli kupujesz na polski adres żadnych dodatkowych opłat nie ma.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2022, 21:41:20 wysłana przez k3lt »

Offline Kit’

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Ascaso UNO PID v2, V60, AeroPress, Chemex
  • Młynek: 1Zpresso K-Max, Timemore C3
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień 2022, 21:34:10 »
Do przejściu do płatności będziesz miał końcową cenę z ew. wyższym VAT jeśli kupujesz na polski adres żadnych dodatkowych opłat nie ma.
Dziękuje za odpowiedź, muszę jeszcze napisać do 1Zpresso czy była by możliwość dodania kuponu -20%, jest na K-Max, a na K-Ultra brak

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2023, 00:35:13 »
Ktoś zakupił ów młynek i ma jakieś zdanie na jego temat? Jeśli tak to o wypowiedź, proszę ;)

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2023, 00:46:07 »
No mam takie zdanie że fajny młynek  [emoji38] a tak serio to dawaj jakieś konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2023, 01:43:23 »
No mam takie zdanie że fajny młynek  [emoji38] a tak serio to dawaj jakieś konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć.


Na niektóre już znam, jest szybszy od Komesia, ma jak dla mnie wygodniejszy sposób ustawienia grubości mielenia. W wielu ślepych testach również wychodzi lepiej. I w sumie myślę o nim mocno, ale nagle zacząłem wgłębiać temat i pojawił się na mej drodze ZP6, a ja w zasadzie espresso nie piję. Same ręczne ekspresy przelewowe aka. drip, i zastanawiam się czy K Ultra faktycznie trochę bardziej pyli od tego ZP6, w zasadzie te dwa młynki różnią się żarnami i jestem w kropce teraz...

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik 2023, 02:36:28 »
Niestety nie mam porównania z zp6, ale jak potrzebujesz tylko do przelewów, to biorąc pod uwagę to że zp6 kupisz za +/-  900zł to brał bym jego.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik 2023, 18:02:05 »
Tylko trzeba mieć świadomość że z ZP6 kawa wychodzi - taka lekka, herbaciana, czuć większość nut z opisów charakterystyki danej kawy - ale taką specyfikę naparu trzeba lubić. Niektóre kawy w tym młynku zyskują, inne wręcz trącą.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Październik 2023, 19:28:19 »
Tylko trzeba mieć świadomość że z ZP6 kawa wychodzi - taka lekka, herbaciana, czuć większość nut z opisów charakterystyki danej kawy - ale taką specyfikę naparu trzeba lubić. Niektóre kawy w tym młynku zyskują, inne wręcz trącą.


jeśli dobrze zarejestrowałem to z tego co przeczytałem na HB czy reddicie wynika, że ZP6 jest dobrym młynkiem do naprawdę jasnych wypałów, nie średnich. I jaśniejsze wypały zyskują w nim większą klarowność naparu spowodowaną mniejszym odpadem w trakcie mielenia. Czyli jak dobrze myślę, to w sume K Ultra na polskie warunki gdzie mało palarni pali trzecio falowo jasno, będzie lepszy od ZP6... Ale i tak prawdy się dowiem przy ślepym teście, jest ktoś z Poznania kto ma ZP6?
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2023, 19:46:12 wysłana przez dziewiecset »

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Październik 2023, 19:50:24 »
Ja jedne kawy miele zp6, a inne k-max'em - bo bardziej podchodzą zmielone tym drugim młynkiem. Najlepiej mieć kilka młynków i sobie dla frajdy mielić różnymi. Dobrej odpowiedzi od kawowych nerdów nie dostaniesz - bo takowej nie ma ;)

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Październik 2023, 21:07:45 »
Ja jedne kawy miele zp6, a inne k-max'em - bo bardziej podchodzą zmielone tym drugim młynkiem. Najlepiej mieć kilka młynków i sobie dla frajdy mielić różnymi. Dobrej odpowiedzi od kawowych nerdów nie dostaniesz - bo takowej nie ma ;)


dlatego tutaj ślepy test weryfikuje, i nikt się go nie boi. Wygląda na to, że kupiłem K-Ultra, teraz szukam kogoś kto ma ZP6 i najlepiej jest z Poznania i będzie chętny właśnie na zrobienie ślepych testów na jakiejś grupie ludzi...


PS. a z opisów które wyczytałem, to albo K pro albo właśnie K max to ta sama obudowa co ZP6 tylko inne żarna. W zasadzie mógłbyś mieć jeden młynek tylko wymieniać żarna  :P

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Październik 2023, 21:30:51 »
no dobra teraz tylko znaleźć kogoś z ZP6, bo nabyłem droga kupna K-Ultra, teraz ile "klików" z c40 to ile przesunięć w K-Ultra? Jakie mniej więcej dajecie ustawienia na V60, Kalitę oraz Chemex?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zpresso K-Ultra
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Październik 2023, 07:45:41 »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi