Autor Wątek: Kubek termiczny  (Przeczytany 126202 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #165 dnia: 03 Lipiec 2016, 11:50:08 »
Ja sięgam dalej pijąc na górskich szczytach z ... filiżanek :-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #166 dnia: 03 Lipiec 2016, 15:07:27 »
Też mam ten kubek termiczny zojirushi i jest świetny. Do pracy jeżdżę ok 40 minut rowerem i śmiało go mogę wrzucić do plecaka bez obaw, że coś się wyleje. W domu kawę piję od razu po zrobieniu więc to, że świetnie trzyma temperaturę jest dużym plusem i oszczędnością czasu. Problemem jest to że ma za mały wlew by wcisnąć tam aeropress. Niemniej mega polecam.   
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #167 dnia: 03 Lipiec 2016, 15:20:46 »
Problemem jest to że ma za mały wlew by wcisnąć tam aeropress
Ale funnel od aeropressu chyba Ci do niego wejdzie, więc co za problem wycisnąć tym sposobem aero? :>

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5093
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #168 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:02:38 »
Trochę wykopię, bo mi ciężko idzie szukanie. Ma ktoś jakiś pomysł na pozbycie się metalowego posmaku z kawy? Dostałem od taty kubek termiczny marki bliżej nieokreślonej i czuję w nim jakiś dziwny, jakby metalowy posmak. Kubek jako tako zły nie jest, coś tam temperatury trzyma i ma skuteczne zamknięcie(wygląda mniej więcej jak bueno by contigo) - ale nie mam za bardzo pomysłu co z tym problemem zrobić. Ktoś coś?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #169 dnia: 07 Lipiec 2017, 13:56:45 »
Jeśli jesteś wrażliwy na posmak "termosu" w kawie, to nic się nie da z tym zrobić, przynajmniej mi się nie udało. Ani w contigo ani w żadnym innym.
Już nie korzystam z kubków termicznych, a na wynos biorę w tekturce. Wolę zimną kawę niż termosową :)
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2017, 14:00:50 wysłana przez pafcio0 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5093
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #170 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:13:58 »
No ja niestety przed pracą kawy w domu napić się nie mogę, więc zostaje mi kubek termiczny... Bo niestety ale w tramwaju z niczego innego się nie napiję. No cóż, zostaje mi kawa z dodatkiem metalu :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #171 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:20:42 »
Fjord Nansen Lando - tani (39 PLN), stalowy. Trzyma temperaturę jak termos. Posmaku stali nie wyczułem.
LMWDP #469

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #172 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:26:28 »
Też mi mega przeszkadza ten posmak w Contigo i np. takie kawy południowe zaparzone z dużym body są nawet ok, ale jakaś Afryka z Chemexa to niestety masakra ;<

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #173 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:36:36 »
Juz ponad rok używam Zojirushi i jest super. Żadnego posmaku, trzyma ciepło aż za dobrze, obsługa jedna ręka, nie cieknie. Mamy z żoną po dwa i używamy praktycznie codziennie.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #174 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:39:21 »
No ja niestety przed pracą kawy w domu napić się nie mogę, więc zostaje mi kubek termiczny... Bo niestety ale w tramwaju z niczego innego się nie napiję. No cóż, zostaje mi kawa z dodatkiem metalu :)
Ja mam bodum. Podwójne ścianki, przejrzysty, plastikowy. Metalu też nie akceptuję.
Kupiłem w TK max, wygodny, zakrecany, 400ml. dokładnie taki typ:

https://www.amazon.co.uk/Bodum-UK-0-35-Travel-Mug/dp/B003CUT1SM

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6266
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Lipiec 2017, 14:42:11 »
Ja też mam fjord nansen. I dla mnie kawa trochę zmienia smak po jakimś czasie. Jak dla mnie bardziej od tworzywa niż stali. Stal w moim kubku ma jakąś dodatkową powłokę i może dlatego nie wpływa za bardzo na smak. Dużo mniej niż np. metalowy phin.  Polecam zrobić na noc cold brew w FP.  Takie napoje się tak bardzo nie zmieniają jak przelejesz rano do kubka.

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:15:07 »
Potwierdzam - cold brew cały czas jest super ;)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5093
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Lipiec 2017, 16:34:20 »
Spoko, tylko jakoś nie widziałem, żeby ktoś pił ciepłe cold brew... A jak mam pić rano coś zimnego, to wolę pepsi.

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Lipiec 2017, 17:11:43 »
Nie pisałeś, że chcesz tylko gorącą kawę z tego pić. Akurat mnóstwo osób robi esencję cold brew i dolewa do tego później gorącej wody jak chce ciepłą kawę. Nam chodziło o to, że przy zimnej kawie musi minąć dużo więcej czasu nim coś przejdzie metalem lub gumą/plastikiem. Wiadomo, że będzie się to różniło w smaku od filtra, jak i klasyczne cold brew się różni. Takie cold brew na ciepło będzie miało na wstępie niższą temperaturę niż filtry, więc chyba nie powinno od razu przejść metalem.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5093
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #179 dnia: 07 Lipiec 2017, 17:35:33 »
Nie no, rano to tylko ciepłą kawę. Zimnych napojów ogólnie unikam, espresso rano nie ogarnę, i jedyne co to robię dripa prosto do kubka...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi