Autor Wątek: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi  (Przeczytany 16596 razy)

Offline Michalinho

  • Wiadomości: 6
Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« dnia: 07 Luty 2017, 14:09:15 »
Witam

Tydzień czasu juz siedze i dumam nad ekspresem do kawy. Troche poczytalem na forum ( zaraz pewnie bedzie placz, ze kolejny taki sam temat) ale musze zrobic nowy watek. Poszukuje ekspress do kawy tylko sam nie wiem w jakim przedziale kasowym.

Początkowo myślalem o DeLonghi ECAM 22.110B za 1300zl. Dostałem zjeby od zony ze jak mam kupic gowno z ktorego kawa bedzie smakowala jak Polska sypana to woli dolozyc tysiaka i miec lepszy sprzet(niby racja ale czy tak jest w rzeczywistosci?).

Pozniej zastanawialem sie nad DeLonghi ECAM 23.460.S za 2350zl lub Saeco Incanto HD8917 za 2400zl(juz mialem zamawiac saeco, dokonalem wyboru poniewaz wyglada solidniej niz jego przeciwnik)

Dzisiaj czytajac posty na forum zrobiliscie mi wode z mozgu i zaczalem zglebiac swoja widze na temat ekspresow Nivony (758,768,778).  :spam: :spam: :spam:

Czego oczekuje? Jestem dość nerwowy, wiec jezeli jakis ekspresik bedzie sie psul lub zacinal moge stracic kontrole :P Nie chcialbym co pol roku chodzic do serwisu, chce wstawac rana i pic dobra, mocna kawe. A jak z aplikacja bluetooth, dziala dobrze? Co leze w lozku, klikam i w kuchni na 1 pietrze zacznie mi sie robic kawusia?

Kolejna sprawa jest to czy WARTO dolozyc te 600zl na nivone czy lepiej przyJanuszowac i kupic saeco? DeLonghi chyba odpada bo juz ktos pisal, ze non stop sie psuje i zawiesza.
A moze nie warto tyle placic, i kupic cos za 1500zl? Wyrafinowanym kawoszem nie jestem to moze pojsc w strone oszczednosci?

Podajcie jakies swoje propozycje z roznych przedziałów cenowych a po zakupie zaprosze Was na kawusie (na terenie Łodzi) haha

Pozdrawiam


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2017, 14:16:19 »
Może tylko napisz jeszcze co i w jakiej objetosci pijesz?
Czarne czy biale? 50 czy 250ml?
LMWDP #469

Offline Michalinho

  • Wiadomości: 6
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2017, 14:22:55 »
Zona pije biale 250ml ja natomiast pije roznie, raz czarna raz biala 250ml. Raz na jakis czas walnabym sobie jakies szybkie espresso jak mi sie zaspi do pracy :D:D

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2017, 14:25:01 »
przyJanuszowac
wtedy musiałbyś kupić Ascaso :-)

Z lektury tego forum - skupionego jednak bardziej na ekspresach kolbowych plus alternatywy wynika że Nivona powinna być lepszym rozwiązaniem...
Na konkurencyjnym forum gdzie rozmowa toczy się głównie wokół automatów - będziesz miał... Najpierw Jura potem również Nivona ...później reszta...

Offline Michalinho

  • Wiadomości: 6
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2017, 14:36:15 »
Na jure mnie nie stac, nie jestem koneserem kawy ale chcialbym pic po prostu dobra. Mam dość sypanej kawy po Polsku ( dwie lyzeczki sypanej i zalewamy woda) :D
Nurtuje mnie jedno pytanie, czy dla takiego amatora kawowego jak ja warto kupowac Nivone :D

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2017, 14:43:00 »
To może ja jednak przekornie - czemu w takim razie automat??

Pijecie sypaną, zalewacie wodą i dolewacie mleka. Nie lepiej by było jakiś dobry przelew i młynek postawić - smakowo będzie mu bliżej do szklanki. A i z czyszczeniem i konserwacją nie będzie problemów. Jeśli ma być spienione mleko to też można ręcznie lub elektrycznie to zrobić. I kultury bakterii nie będą się w pojemniku na mleko rozwijać.

A espresso nie zrobisz z automatu :( Na szybko, przed pracą to chyba lepiej Aeropress - mniej czyszczenia będzie.

Jak się dobrze rozejrzysz to w 1000 się zmieścisz z nowym sprzętem który sądząc po twoich preferencjach zdeklasuje automat.
LMWDP #469

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty 2017, 14:44:04 »
Zastanawiałem się czy kupić kolbę za 2 tys ....czy za 4 tys...
kupiłem tą za 4 tys i w ciągu roku wydałem na kawę niemal 3 tys...
w perspektywie kilku lat ekspres jest najmniejszym wydatkiem :-)

 

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2017, 14:57:57 »
Na jure mnie nie stac
Możesz kupić używaną.http://www.primocaffe.pl/index.php
Tutaj masz używki z gwarancją. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty 2017, 16:45:35 »
Możesz kupić używaną.http://www.primocaffe.pl/index.php
Dostajesz od nich jakąś prowizję, że ich tak polecasz? Drugi raz w ciągu ostatnich dni. :diabelek:
Kiedyś, bardzo dawno temu, kupiłem u nich (a właściwie u niego) dwie Jury i muszę przyznać, że były OK. Może mogły być trochę tańsze, ale do dziś (prawie) działają. Piszę prawie, bo jedna właśnie padła, ale pewnie da się podnieść.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2017, 16:53:22 »
polecasz? Drugi raz w ciągu ostatnich dni
Pomyliłeś mnie z kimś innym. Przypomnij mi ten pierwszy raz kiedy to polecałem tę firmę?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Michalinho

  • Wiadomości: 6
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty 2017, 18:01:01 »
To może ja jednak przekornie - czemu w takim razie .
W takim, ze chce wcisnac jeden guzik i roboc cos innego kiedy kawusia sie parzy. Nie mam czasu na zabawy z pienionym mleczkiem

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Luty 2017, 19:51:23 »
Pomyliłeś mnie z kimś innym.
OK, byłem przekonany, że to Ty. Parę dni temu ktoś również polecał na tym forum tę firmę. :ups: Przepraszam.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Luty 2017, 20:19:05 »
A może kawiarka i jakieś proste urządzenie do spieniania mleka? Lub zestaw Ascaso?
No chyba, że jesteś w 100% zdecydowany na automat i żadne argumenty Cię nie przekonają to Nivona
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Michalinho

  • Wiadomości: 6
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Luty 2017, 20:45:48 »
 :smiech: ok a jakis model Nivony do max 2500zl polecacie? Model 646 lub 656? Co myslicie?
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2017, 20:52:30 wysłana przez Michalinho »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Automat do domu Nivona VS Saeco VS DeLonghi
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Luty 2017, 21:55:09 »
646 i 656 to praktycznie te same ekspresy. Różnica jest w kolorze i w tym że do ekspresu 656 otrzymujesz plastikowy pojemnik na mleko. Producent podaje jeszcze, że w ekspresie 656 jest dodatkowe wyciszenie młynka, ale jak dla mnie nie robi różnicy :)

A może seria 7xx? Co prawda przekracza Twój budżet, ale masz funkcję one touch cappuccino, aroma balance i jeszcze prostszą obsługę.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi