Autor Wątek: Pralka  (Przeczytany 25629 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Pralka
« dnia: 20 Luty 2014, 12:30:07 »
Wysiadła mi pralka Siemens po 12 latach i kilku przeprowadzkach. Piszcie co macie i z czego jesteście (a z czego nie) zadowoleni... Decyzję muszę podjąć dość szybko bo sterta prania zaraz zacznie rosnąć. Wybór w sklepach jest kolosalny ale akurat na pralkę nie mam ochoty wydać dużo kasy. Może około 1000 zł ? Jest w tym przedziale cenowym spory wybór z tego co się zorientowałem.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4829
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pralka
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2014, 12:32:38 »
Rok temu kupowałem Electroluksa ładowanego od góry (tylko na taką mam miejsce) - jakiś prosty model.

Jedyna funkcja której mi brakuje to timera, żeby pokazywał czas do zakończenia programu.
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2014, 12:45:54 wysłana przez spinka2 »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pralka
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2014, 12:38:54 »
Nie ten przedział, ale po długich poszukiwaniach i kopaniu po elektrodzie wyszło na Electrolux EWF 147540W
Zbyt krótko (1,5 roku) aby jednoznacznie stwierdzić, że wytrzyma 100lat (bo wiadomo że nie), ale IMO nie mam się do czego doczepić.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pralka
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2014, 12:44:51 »
Polecam to co mam u siebie (3 dzieci, pralka chodzi średnio 1.5 raza na dzień). Wkład 8kg, wirowanie max 1400rpm, silnik Direct Drive (10 lat gwarancji na silnik) - podczas prania ledwo ją słychać. A jak wiruje to do 1000rpm jest cisza. Ma jakiś dodatkowy system do oszczędzania wody - pranie jest namaczane/zraszane podczas prania przez dodatkową pompę która pobiera wodę z bębna. Klasa A+++, poprzednia moja była tylko A, rachunki za wodę mi spadły znacznie - 56 litrów tylko bierze

LG F1481TD  :ok:

mam ją już prawie 3 lata
LMWDP #469

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Pralka
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty 2014, 12:47:43 »
Przy jednej mi zależało aby się zmieściła w głębokości 40 cm i taką miał Samsung. Fajnie pracuję już piaty rok, nic się nie dzieję. Ma przycisk Play i szybkie wybieranie programów, do tego czytelny wyświetlacz. W drugim mieszkaniu znowu musiała być ładowana z góry i tu wybraliśmy Whirlpool-a. Mieszkanie małe, więc patrzyliśmy nie na najmniejsze zużycie energii i wody ale na efektywność suszenia. Z tym się producenci nie rzucają bo najbardziej widoczna, na pralkach w sklepach, jest klasa energetyczna.
p.s
Jak bym miał dom i tyle dzieci co dr. też bym wybrał 8-kilogramową   


Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4829
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pralka
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty 2014, 12:51:03 »
Przypominam, że założony budżet wynosi 1kPLN a nie 2,5 razy więcej :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pralka
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty 2014, 12:57:47 »
Miałem 5 lat (pewnie działa nadal, ale została w poprzednim mieszkaniu) jednego z najtańszych indesitów. Ładowana od góry -- bardzo mi to pasuje -- brakowało jedynie automatycznego ustawiania bębna po praniu. Teraz mam arioston, niby ta sama firma, a dogaduję się z nią znacznie gorzej. Ładowanie od przodu mi nie w smak (rzecz gustu i możliwości mieszkania), programy jakieś dziwne, no ale działa, więc nie będę narzekał, bo jeszcze usłyszy i się obrazi. ;)

Tylko czy to coś znaczy?

Aha, u mnie prania znacznie mniej -- 4 cykle na tydzień to maks.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pralka
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty 2014, 13:01:25 »
 :-[ aj, nie doczytałem...

To może jakiś bardziej podstawowy model LG/Samsung z DirectDrive - koło 1200 PLN by było. A naprawdę przy pierwszym praniu aż się zaglądało czy działa - bo nic nie słychać.
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pralka
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Luty 2014, 13:58:36 »
Ja mam pralkę Whirpool 6 sense od ok 7 lat. Zapłaciłem za nią kiedyś ok 1500zł. Przez 2 lata stała w kuchni i plastik na panelu stał się żółty, paskudnie to wygląda. Przez ten okres nie wymagała serwisu, jedynie zauważyłem, że pobór wody był znacznie większy niż deklarował producent. Następna będzie innego producenta.

A to stare ale dobre ;)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2991
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pralka
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2014, 14:16:17 »
Nie kupuj nowej.
Wg znajomego serwisanta kilkuletnie pralki z zachodu są trwalsze od nowych z rynku polskiego.
Koszt takiego sprzętu to 400-600 pln w wersji wypas z kwaśnymi bębnami, zbiornikami, etc.
Większość nowych kończy byt kilka miesięcy po upływie gwarancji.
Koszt np. programatora przewyższa czasami koszt nowej....
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pralka
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Luty 2014, 07:16:14 »
Coś w tym jest, do starego mieszkanie kupiłem Whirpoola, obecnie ma 14 lat, sprzedając mieszkanie pozostawiłem pralkę - wiem, że pracuje do dziś bez zastrzeżeń.
Ale znajomi kupując następce tego modelu już ją oddali na złom (a miała 4,5 roku). Wątpię aby "pralki z zachodu" były lepsze (mówię o tych samych modelach, a nie o droższych o przysłowiowe 2,5 raza).
Może najwyżej inna firma składać, może solidniej ALE elementy i zaprojektowanie (zużycia szybkiego pogwarancyjnego ;-) ) jest takie samo.

ps. z tego właśnie powodu otrzymałem dobrą radę zakupić używane Miele za 600-800 (lub ok. 1200 za wersję pro) zł i cieszyć się działająca pralką przez kolejne 10 lat. Powiedziałem nie, IMHO pralka powinna być nowa.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Pralka
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty 2014, 08:44:49 »
my mamy pralkę Candy EVO41273DW -> klik
Działa u nas 2 lata, przy dwójce małych dziecie pracuje 2xdziennie, ma programator startu, wagę itp ... żadnych awarii.
Polecam.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pralka
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Luty 2014, 10:12:55 »
Co w sobie ma Miele, że tak się cenią ich produkty? Jeszcze nie spotkałem się z tym producentem.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2991
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pralka
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2014, 10:47:10 »
Lepsze materiały, troszkę staranniej wykonane komponenty i











































marżę... :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pralka
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2014, 12:57:06 »
a kto mówił o NOWYCH miele? mowa o STARYCH miele  :diabelek:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi