Autor Wątek: Lody  (Przeczytany 48247 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Lody
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Czerwiec 2018, 10:37:12 »
Hm po wizycie w praskim Creme de la Creme stwierdziłem że lody rzemieślnicze w Polsce, a przynajmniej w Łodzi, to wielka lipa;-(  Nie ta konsystencja, nie ten smak i kompletnie nie taka jak w Pradze struktura masy. Podejrzewam, że kupują gotową pastę i gotowe aromaty, kiepska pasta na 1kg lodów to 4 pln, trochę lepsza ale też z polepszaczami 10 pln.

W Makro są takie proszki 2kg za kilka złotych. Skład tego to jakaś masakra.

Cytuj (zaznaczone)
Ale do rzeczy jak sprawuje się ta misa z mieszadłem z Jula? Można uzyskać puszystą i kremową konsystencję? Z tego co czytałem to te tanie automaty często nie sa w stanie zmrozić masy i zostaje zupa lodowa? Lidl teraz też ma w gazetce podobny wyrób.

Ja dopiero zaczynam przygodę z robieniem lodów. Natomiast robiłem już śmietankowe na żółtkach i truskawkowe bez - obydwa były spoko napowietrzne (puszyste) i bez kryształków lodu.

Misa wystarcza na około 40 minut kręcenia, potem zaczyna tracić temperaturę. Jeśli masa jest schłodzona i zalejemy misę zgodnie z instrukcją (do Ok 60%) to wszystko się udaje w 15-20 minut. Pierwszy raz jak narwany zalałem nieschłodzoną   masę prawie do pełna i faktycznie była zupa po 30 minutach.

Poza tym przy tej cenie ryzyko straty jest warte próby :).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Lody
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Czerwiec 2018, 10:41:30 »
Mam takie coś i mogę polecić


Wymiary: 22 x 29 x 39 cm

Kręci, mrozi na bieżąco bo ma kompresor. Jest miska wewnętrzna i mniejsze mieszadło i druga ciut większa z dużym mieszadłem - czyli w godzinkę na spokojnie 2 smaki zrobisz.

Popatrz tutaj - Nemox to dobra firma. Ceny od niecałego 1000 PLN w górę...


Pięknie wyglada ta Gaggia, do tego marka kawowa. Rozumiem, że to teraz Philips? Czy ta druga miska jest podłączona jakoś do
kompresora na zewnątrz?

Możesz coś o Nemoksie z doświadczenia powiedzieć? Rozważałem te maszynki ale bałem się zainwestować nie mając żadnych opinii.

« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2018, 10:46:08 wysłana przez rubin »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Czerwiec 2018, 11:08:13 »
Jaka jest wartość dodana tych maszynek za 1k+ złociszy? Tylko/aż możliwość zrobienia kilku różnych smaków pod rząd?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Czerwiec 2018, 11:13:25 »
Jaka jest wartość dodana tych maszynek za 1k+ złociszy? Tylko/aż możliwość zrobienia kilku różnych smaków pod rząd?
Nie trzeba mrozić misy 12h w zamrażarce, bo maja kompresor.

Jak chcesz przygotować większa ilość lodów na raz to warto mieć >1 misę i mrozić na zapas. Z takiej misy z Juli wychodzi jakiś litr lodów, biorąc pod uwagę ich wyższość nad sklepowymi - to porcja na raz dla 2 osób.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Lody
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Czerwiec 2018, 21:26:17 »
Nemox - uznana jakość.
Wartość dodana - krecisz lody / drinki kiedy chcesz. Nie zajmujesz zamrażarki. Przy odrobinie wprawy szybko czyścisz mise wewnętrzną i mieszkało i możesz cieniem robić.
LMWDP #469

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Lody
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Czerwiec 2018, 22:23:37 »
Wątek interesujący, ale chyba w ostatniej wypowiedzi autokorekta zdrowo namieszała, bo nie rozumiem końcówki...
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline SoyeR Mężczyzna

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: forumowy drip, drip Duki, turecki tygielek, phin, V60-01, V60-02, AP, Gabi, Melitta Barista TS Smart
  • Młynek: Rhinowares, Gastroback, 1Zpresso K-PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Czerwiec 2018, 23:59:19 »
Przy odrobinie wprawy szybko czyścisz mise wewnętrzną i mieszkało i możesz cieniem robić.
zapewne miał na myśli, że czyścisz misę wewnętrzną i mieszadło i możesz ciągiem robić

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Lody
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Czerwiec 2018, 00:06:10 »
Lol. Ale tak miało być jak @Soyer napisał.
LMWDP #469

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lody
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Czerwiec 2018, 09:26:09 »
Zastanawia mnie tylko czy można w domu tymi maszynkami zrobić lody które będą porównywalne chociażby z tymi z włoskich lodziarni? W domu można robić wino ale jednak zazwyczaj nie jest to to samo co półwytrawne wino z lokalnej winiarni itd. 
Nie chodzi mi o tzw kręcone lody włoskie z automatu rzecz jasna.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2018, 09:50:26 wysłana przez mlopus »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Lody
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Czerwiec 2018, 11:23:42 »
Moim zdaniem można.
LMWDP #469

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Lody
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwiec 2018, 11:27:10 »
A moze wiecie jak zrobic lody takie jak sa na odpustach w bankach/kankach?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwiec 2018, 17:45:31 »
Zastanawia mnie tylko czy można w domu tymi maszynkami zrobić lody które będą porównywalne chociażby z tymi z włoskich lodziarni? W domu można robić wino ale jednak zazwyczaj nie jest to to samo co półwytrawne wino z lokalnej winiarni itd. 
Nie chodzi mi o tzw kręcone lody włoskie z automatu rzecz jasna.

Jadłem lody we Włoszech - wg mnie można spokojnie. Jak często z włoskimi kulinariami - jest to pewnie kwestia wysokiej jakości składników. Przepis podstawowy to pewnie wszędzie są żółtka, cukier i śmietana. Spodziewam się, że im tłustsza śmietana tym lody lepsze. Takie też wrażenie odnosi się jedząc lody we Włoszech - są tłuste, ale też nie są zmrożone na kość.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lody
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwiec 2018, 17:46:54 »
Zgadzam się, z tego co czytam to również mleko skondensowane daje puszystość lodów.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Czerwiec 2018, 18:13:37 »
Zgadzam się, z tego co czytam to również mleko skondensowane daje puszystość lodów.
Z mlekiem skondensowanym jest dużo łatwiej - nie trzeba maszynki, nie robią sie kryształki. Ale jest z nim jeden problem (albo zaleta - zależy od gustu) - wszystko do czego dodamy mleko skondensowane smakuje ... głównie mlekiem skondensowanym.

Offline SoyeR Mężczyzna

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: forumowy drip, drip Duki, turecki tygielek, phin, V60-01, V60-02, AP, Gabi, Melitta Barista TS Smart
  • Młynek: Rhinowares, Gastroback, 1Zpresso K-PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Czerwiec 2018, 18:14:21 »
@mlopus - miałem okazję spróbować dwóch różnych lodów zrobionych w Gaggii wg własnego (nie mojego  ;)) przepisu - zdecydowanie polecam

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi