Autor Wątek: Zestaw garnków i patelni na indukcję  (Przeczytany 12509 razy)

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Styczeń 2019, 13:31:04 »
Jakby ktoś szukał porządnej patelni, to przedstawiam. Wczoraj jeszce cała srebrna dziś już po wypaleniu. Wszystkie inne nawet z kosmicznymi powłokami po paru latach używania są do wyrzucenia. Ze stali węglowej w miarę czasu jest coraz lepsza.


Zbyt dużo oleju. Patelnia bardziej spalona niż wypalona.


Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Styczeń 2019, 13:53:10 »
Nie wygląda idealnie ale powierzchnia nie przywiera. Myślę że powinienem był stosować tylko metodę z filmiku i z mniejszą mocą indukcji.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Styczeń 2019, 18:38:48 »
Fakt za dużo oleju. Trzeba tylko kilka kropel. Mogłem poszukać wcześniej tematu gdzieś na forum przed wypalaniem :)
Dla chcących wypalać https://forum.knives.pl/index.php/topic,162678.0.html
Ale smaży i zarumienia rewelacyjnie.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Maj 2023, 09:11:59 »
Hej, odkopuję.
Nadszedl czas na zakup nowej,  @tom517 , nadal byś ją polecił z czystym sumieniem?

Nie odkształciła się, nie przypala?



Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Maj 2023, 09:18:44 »
Tak, najlepsza. Fakt że do kwaśnych rzeczy (pomidory, wino) lepiej jakąś nierdzewkę bo znika warstwa.
4 lata minęły, a patelnia lepsza jak nowa, po takim czasie niestety większość z super powłokami nie jest już taka super.
Chyba DeBuyer z wentylowaną rączką (do domu warto z taką rączką)

Co do teflonowych wyrobów warto obejrzeć: https://www.filmweb.pl/film/Mroczne+wody-2019-838093
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2023, 09:27:13 wysłana przez tom517 »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Maj 2023, 09:38:37 »
Dzieki sredeczne Tom, obejrzę  jak znajdę na jakimś vod, mignął mi chyba na Prime.

Myślałem jeszcze moze jakiś granit/tytan?

Mamy formę/brytwannę z Duki " ILAG GRANITEC" i spisuje sie
rewelacyjnie.

Kiedyś, dostaliśmy ceramiczną dużą w prezencie i bez tłuszczu nie szło nic usmażyć, z tego co zdążyłem się zorientować nie był to jakiś "najtańszy" badziew...
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Maj 2023, 10:08:54 »
Bez tłuszczu to raczej nie da się smażyć, nawet nie powinno? Ja o węglowych DeBuyer złego słowa nie powiem, patelnie na lata. Rączka wentylowana fajna, ale też droższa, jak nie ma mniejszych dzieci to spokojnie wystarczy zwykła. W piekarniku też się świetnie sprawdzają.

Żona namiętnie kupuje inne. Teflonowe - warstwa zdziera się po paru tygodniach. Granitowa - warstwa poddała się po miesiącu. Najmilej wspominam ceramiczną, do momentu aż przypadkowo jej nie przypaliłem.


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Maj 2023, 10:28:32 »
U nas aż tak dużo się nie smaży, używamy łyżek z silikonową obramówką, już
nawet nie drewnianych i patelnie z czerwonym kólkiem spisywały się rewelacyjnie dopóki ktoś ich nie włożył raz i drugi do zmywarki.
Może zbieg okoliczności, mówie tutaj o tych droższych seriach z titanium i ze stali zamiast amulinium.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Maj 2023, 13:15:43 »

Od lat używam AMT Gastrohaus - odlew aluminiowy.  Wiadomo, każdy produkt z warstwą pokrycia ulega z czasem  zniszczyszeniu, ale generalnie komfort użytkowania jest ogromny.
Trudno wrócić do Tefala.
Efekt podobny do przesiadki z automatu na kolbę




Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Maj 2023, 15:06:05 »
Miał ktoś styczność z Ballarini "granit", tak chodzi po głowie oprócz tej stalówki...
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Czerwiec 2023, 13:12:19 »
Hej, kupiłem ww. dla żony i szukam czegoś hobbystycznego dla siebie, czy są jeszcze jakieś marki godne uwagi z węglówek?

Znalazlem jeszcze dwie firmy mającę w ofercie węglówki, w przystępnych cenach : Black Steel BK i Beka Nomad.

Podpowie ktoś  coś?
Z góry dzieki!
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Czerwiec 2023, 14:25:33 »
Mam dwa garnki żeliwne. Idealne do duszenia. Piekarnik przyjmuje jest bez problemu.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Czerwiec 2023, 18:38:01 »
Znalazlem jeszcze dwie firmy mającę w ofercie węglówki, w przystępnych cenach : Black Steel BK i Beka Nomad.

Albo chcesz tanio to nasz Spinwar. Jak jesteś pewny że ogarniesz stalową to bierz de Buyera i tyle.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Czerwiec 2023, 20:13:22 »
Gdzieś napisałem że ma być tanio?

Spinwar, czemu nie na próbę, choć 1,7 to może trochę przymało.

Nie pasuje mi jakoś buyer, to już chyba nie ta jakość, widziałem kilka baboli.

Jestem w stanie wydać te 300 zł, tylko żeby to miało sens i żeby nie wylądowała jako kolejny nietrafiony zakup na dnie piekarnika albo na grillu.


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Zestaw garnków i patelni na indukcję
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Czerwiec 2023, 19:41:17 »
Hej, zakupiłem węglówkę, ale coś nierówno się wypaliła (miejscami jakby było grubieĵ, ehh) , zostawić
to i nie wnikać, z czasem się wyrówna, czy tak już zostanie?

Niepotrzebnie może zastosowałem sie do porad sprzedającego, wlałem cienką warstwę oleju, bardzo cienką, a widzę, że przesmarowanie kilkoma kroplami oleju lnianego robi robotę.

Nie bardzo mam ochotę, ja "szlifować" i zaczynać od nowa.

Jutro ją na grilla chyba wrzucę, bo juŻ mi niedobrze od tego palonego oleju lnianego.

Jajko sadzone w sumie wyszło, tylko te nierównomierne plamy slabo wyglądają...

Edit.
Widzę, że środek patelni jest lekko wybrzuszony (do góry), przykladalem szklaną deskę, około 1-2 mm, eh :(
Też tak macie?
Za mocno ją wygrzałem?
Ciężko byłoby ją reklamować, gdyż już jest czarna  :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2023, 20:11:15 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi