Autor Wątek: Chleb i sprzęt...  (Przeczytany 97502 razy)

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Styczeń 2014, 09:27:53 »
a moze wybrac ?  :)


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Styczeń 2014, 09:30:34 »
Mimo, że raczej nie jadam, ale czasami przychodzi ochota...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Luty 2014, 18:38:03 »
pierwszy wypiek, na razie bez sprzętu
 

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Kwiecień 2015, 10:07:45 »
Powróciłem do pieczenia chleba. W sobotę powstał chleb żytni razowy i żytni z mąką pszenną graham. Oba wyłącznie na zakwasie (bez drożdży) i wyrabiane ręcznie. Muszę nieskromnie powiedzieć, że wyszły znakomite  :)

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Kwiecień 2015, 11:05:10 »
Miałem taki epizod, że piekłem chleb na kamieniu, ciasto na zakwasie żytnim samodzielnie dokarmianym, zagniatane wyłącznie ręcznie....pyszny był...aż się rozmarzyłem :). Tak dobry, że dla swojego i żony dobra już go nie robie :doh:.
Polecam poniższe 2 nieaktywne blogi, dużo można się z nich nauczyć:
http://piekarniatatter.blogspot.com/
http://piekarniapogodzinach.blogspot.com/
Może jednak coś upiec w ten weekend?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Kwiecień 2015, 11:09:19 »
Dopiero po spróbowaniu takiego chleba otwierają się oczy na to, co sprzedają sklepy/markety.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Kwiecień 2015, 12:35:37 »
Miałem taki epizod, że piekłem chleb na kamieniu, ciasto na zakwasie żytnim samodzielnie dokarmianym, zagniatane wyłącznie ręcznie....pyszny był...aż się rozmarzyłem :). Tak dobry, że dla swojego i żony dobra już go nie robie :doh:.
Polecam poniższe 2 nieaktywne blogi, dużo można się z nich nauczyć:
http://piekarniatatter.blogspot.com/
http://piekarniapogodzinach.blogspot.com/
Może jednak coś upiec w ten weekend?

Na kamieniu nie pieklem chleba, bez foremki ;)
ale pytanie na ile obiektywne testy, ja do siebie mam duzy poziom krytyki i wole swoj
od zytniego sklepowego, ale to inny chleb. Fajnie orkisz sie laczy z zytem...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Kwiecień 2015, 12:44:19 »
Mąkę orkiszową też mam - przypadkiem kupiłem kiedyś ;-)

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Kwiecień 2015, 21:30:27 »
 :bry: -wieczór
Gdy kilka lat temu rozpoczynałem zabawę z chlebem i pieczywem generalnie, korzystałem z tej strony http://www.chleb.info.pl/ Fajna strona na początek.
W między czasie miałem też i automat w domu, ale oddałem koleżance. Dla mnie zbędny sprzęt, który mi miejsce pod ekspres zajmował :D :D
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Kwiecień 2016, 05:55:18 »
Pszenica nie jest zła. Zły jest nadmiar mąki pszenicznej niskiego typu i jej nadmiar w diecie. Prawdziwy chleb (historycznie) to chleb pszenny. Wypieki z chleba żytniego, orkiszu etc. to dosyć nowomodny wynalazek i w czasach, gdy były nieurodzaje pszenicy, próby karmienia ludu chlebem na bazie żyta były odbierane niezbyt dobrze...  :mrgreen:

Ja sobie kupiłem książkę Jefreya Hamelmana "Chleb - techniki wypieku, przepisy, wskazówki" i jest to w rzeczy samej prawdziwa biblia na temat chleba, mąki, procesów zachodzących w czasie fermentacji i pieczenia ciasta. Do tego mnóstwo szczegółowo opisanych przepisów. Piekłem już kilka razy chleb na zaczynie drożdżowym (poolish), a dzisiaj będę wstawiał zakwas żytni (co ciekawe - chleby pszenne na zakwasie Hamelman też poleca robić na zakwasie żytnim, a nie pszennym). W szufladzie leży jeszcze "Mąka, woda, drożdże, sól. Rzecz o pieczeniu chleba" Kena Forkisha.

Co do maszynek to na razie wygniatam ręcznie, ale jak mi się nie znudzi to pewnie zainwestuję w mikser planetarny jakiegoś Kitchen Aid, albo innej marki, ale siły to trochę musi mieć. Maszynka ma zbyt mało opcji, nie można jej zaparować, nie można piec na kamieniu etc... ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2016, 05:57:43 wysłana przez ignacy »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Kwiecień 2016, 05:59:22 »
Uwielbiam ciemne pieczywo na równi z kawą. Niestety ograniczam do minimum tj dwa razy w tygodniu.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Kwiecień 2016, 08:19:00 »
Czy możecie mi polecić jakąś maszynkę do chleba ? Masa jest tego na Allegro i nie wiem co wybrać. Nie mam jakichś wymagań i nie sądzę bym potrzebował tysiąca programów. Uprzedzając rady by nie kupować takiej maszynki powiem, że nie jestem smakoszem chleba i brak mi czasu i ochoty na ręczny wypiek. Do rezygnacji ze sklepowego pieczywa skłoniła mnie kolejna "korekta" norm na zawartość dodatków w pieczywie. Po prostu ilość chemikaliów dodawanych do chleba jest na tyle duża, że jedzenie wyrobów przemysłowych nie jest bezpieczne.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Kwiecień 2016, 08:28:54 »
Jeśli chcesz jeść pieczywo na drożdżach to dowolna maszynka daje radę (miałem z lidla, tesco, Teść ma chyba Alaskę). Do chlebów na zakwasie jednak rozsądniejszym jest pieczenie w piekarniku (przygotowanie ciasta ręcznie zajmuje mi łącznie z włożeniem do form <10min), bo programy do pieczenia tego typu chlebów nie bardzo się sprawdzają. Bierz raczej maszynkę z dwoma mieszakami niż z jednym.

[EDIT]
Po wpisie Maćka tylk aktualizuję, że jak widać z powyższych mam doświadczenie tylko z budżetowymi urządzeniami i nigdy nie używałem tefala, moulinexa itd
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2016, 08:34:18 wysłana przez Spinacz »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Kwiecień 2016, 08:31:45 »
Szwagier ma tefal nutribread, wielokrotnie jadłem chleb z tego urządzenia, parę razy sam obsługiwałem - polecam.
Ma dość sporo programów i świetną książeczkę z przepisami.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Chleb i sprzęt...
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Kwiecień 2016, 11:02:10 »
Dzięki, Tefal to fajny sprzęt i sercem bym go wybrał ale rozum skłania się ku tańszej maszynce - przynajmniej na początek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi