Autor Wątek: Odwrócona osmoza - filtry do wody  (Przeczytany 118375 razy)

Offline Tedi_

  • Wiadomości: -9999
  • Ekspres: Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #390 dnia: 06 Kwiecień 2019, 19:56:14 »
Z tak dokładnym filtrem 1 mikron, czy Tu @sobota aby nie przesadzasz?
Wolność słowa to podstawa, tak samo jak picie kawy z samego rana. Zbanowany.

Online yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #391 dnia: 06 Kwiecień 2019, 22:37:38 »
@sobota  Dziękuję za podrzutkę. Myślę że tego szukałem. Jeśli okaże się że ten jeden mikron to wieczny zapychacz, to dostępne są  5 mic i większe. Używałeś może takiego filtra i czy nie ogranicza on zbytnio ciśnienia i przepływu?
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2019, 00:24:56 wysłana przez yo »

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #392 dnia: 07 Kwiecień 2019, 15:53:54 »
masz odpowiedz parę postów wyżej mam 10 potem 5 mikronów i węgiel. miedzy 10 a 5 mam reduktor ciśnienia bo mam za duże więc spadków nie mam bo zapas ciśnienia mam duży. Tak na prawe zależny wszystko od stanu twoich rur jak szybko będzie ci sie zapychał .

Online yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #393 dnia: 07 Kwiecień 2019, 17:43:18 »
Pamiętam że czytałem ale nie powiązałem tego z zapychaniem filtra ;-). U mnie ciśnienie trochę poniżej 4 bar ,więc powinno być dobrze.
Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #394 dnia: 08 Kwiecień 2019, 10:10:58 »
Z tak dokładnym filtrem 1 mikron, czy Tu @sobota aby nie przesadzasz?

Sory nie widziałem twojego pytania.  Wychodzę z założenia że lepiej zmienić wkład za 3,7 zł co miesiąc jeżeli może to wydłużyć żywotność bity. A tak naprawdę 10 Mikronów zatrzymuje u mnie wszytko co rude i 5 mikronów jest całkowicie czyste - przynajmniej na oko.

Offline zetor81

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Moccamaster KBG 741 Silver; Gaggia TS-1; Bellman CX-25
  • Młynek: C40MK3
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #395 dnia: 09 Kwiecień 2019, 14:32:13 »
ciekawy test   [emoji38]

polecam film z youtube
Aquaphor Brita Dafi Laica Water Filter Test - Part 3

Offline malgorzata

  • Wiadomości: 8
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #396 dnia: 19 Kwiecień 2019, 15:53:07 »
Mam pytanie związane z mineralizatorami Aimro, wiem że są na forum użytownicy tych mineralizatorów, niektórzy podłączyli ich kilka, być może będziecie mogli mi pomóc.
Przy okazji ostatniej wymiany filtrów i zbiornika (RO6), podłączyłam na końcu zamiast jednego dwa wspomniane mineralizatory szeregowo w nadziei na uzyskanie lepszej choć niedoskonałej mineralizacji wody po RO. Niestety, o ile woda po samej osmozie wychodzi znośnie (po zlaniu 2-3 szklanek ok 30ppm), o tyle mineralizatory dają wynik +600ppm (pierwsza szklanka), a dalej +300, +200ppm.
Z doświadczeń forumowiczów wynika, że raczej słabo mineralizują, u mnie podejrzanie dużo cząsteczek wychodzi, ale zwaliłabym to na karb niedokładności miernika gdyby nie smak. Trudny do określenia, chemiczno-metaliczny, właściwie to nie da się tego pić.
Mieliście coś takiego w pierwszym etapie po włożeniu nowych mineralizatorów? Czy raczej należy podejrzewać że są źle podłączone lub jakieś wadliwe i to raczej nie minerały to co leci z kranika po Aimro?

Offline malgorzata

  • Wiadomości: 8
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #397 dnia: 23 Kwiecień 2019, 17:35:54 »
Mam pytanie związane z mineralizatorami Aimro, wiem że są na forum użytownicy tych mineralizatorów, niektórzy podłączyli ich kilka, być może będziecie mogli mi pomóc.
Przy okazji ostatniej wymiany filtrów i zbiornika (RO6), podłączyłam na końcu zamiast jednego dwa wspomniane mineralizatory szeregowo w nadziei na uzyskanie lepszej choć niedoskonałej mineralizacji wody po RO. Niestety, o ile woda po samej osmozie wychodzi znośnie (po zlaniu 2-3 szklanek ok 30ppm), o tyle mineralizatory dają wynik +600ppm (pierwsza szklanka), a dalej +300, +200ppm.
Z doświadczeń forumowiczów wynika, że raczej słabo mineralizują, u mnie podejrzanie dużo cząsteczek wychodzi, ale zwaliłabym to na karb niedokładności miernika gdyby nie smak. Trudny do określenia, chemiczno-metaliczny, właściwie to nie da się tego pić.
Mieliście coś takiego w pierwszym etapie po włożeniu nowych mineralizatorów? Czy raczej należy podejrzewać że są źle podłączone lub jakieś wadliwe i to raczej nie minerały to co leci z kranika po Aimro?
Dodam, że dziś w ramach poszukiwań odpowiedzi zbadałam ph wody po RO+ 2xmineralizator AIMRO, a ponieważ ph zniekształca wynik pomiaru konduktometru, to chyba mam odpowiedź skąd tak wysoka ilość ppm. Oznacza to, że woda po mineralizatorze jest silnie alkaliczna (wynik >14 pH), choć zapewne mało "mineralna". Ale jak to pić? Smak jest nie do przełknięcia, no chyba że zleję pierwszy litr, a chyba nie o to chodzi...? Gdzie popełniam błąd? Czy też macie takie doświadczenia?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #398 dnia: 24 Kwiecień 2019, 10:15:53 »
Przelej sporo wody. Mi w Excito B po wymianie filtrów smakowało tragicznie... Dopiero po przelaniu dużej ilości wody zaczęło smakować normalnie, neutralnie.

Offline Derdi

  • Wiadomości: 84
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #399 dnia: 24 Kwiecień 2019, 10:46:15 »
siewcu - Excito B to Twój świeży zakup?
W moich rozważaniach zakupowych nastąpiło pewne zniechęcenie po uzyskaniu informacji, o konieczności wymiany zbiornika lub czyszczenia chemią.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #400 dnia: 24 Kwiecień 2019, 11:00:15 »
Niezbyt świeży ;) Ale gdybym miał możliwość to RO z mineralizatorem albo najlepiej Akvo. Mimo wszystko to zupełnie inna zasada działania filtra....

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #401 dnia: 24 Kwiecień 2019, 12:38:43 »
14ph LOL silna zasada raczej dużo z przełyku by nie zostało

Prosta odpowiedź nie używać mineralizatora...

Offline PaladynJarek

  • Wiadomości: 2
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #402 dnia: 25 Luty 2020, 12:58:36 »
Witam. Przeczytałem cały wątek. Szukam sposobu na dobrą mineralizację wody po RO kolega KYS chyba wrzucał zdjęcie z kilkoma mineralizatorami połączonymi szeregowo i wychodzi mu woda coś ala muszynianka. Czy uważacie że to się sprawdza? I czym wogóle sprawdzić poziom magnezu w wodzie?

Offline PaladynJarek

  • Wiadomości: 2
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #403 dnia: 25 Luty 2020, 18:30:00 »
Chodzi mi o jakiś miernik Mg, nie o krople. Czy naprawdę pomiar TDS to wzór 4 x magnez i 2,5 x wapń ?

Offline Yacca Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus v2
  • Młynek: Compak K3 Touch
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #404 dnia: 20 Grudzień 2020, 21:59:19 »
W najbliższych dniach będę montował uzdatniacz wody na cały dom - stację zmiękczającą oraz dwa filtry Big Blue.
Najpierw będzie BB z wkładem piankowym i nie wiem jaka kolejność później - stacja zmiękczająca a za nią BB z wkładem węglowym czy odwrotnie.
Co będzie lepsze - gdy woda już zmiękczona przepływa przez węgiel czy lepiej gdy woda pozbawiona chloru trafia do stacji zmiękczającej.
Wydaje mi się, że lepiej gdy wkład węglowy, który regularnie jest wymieniany, chroni stację zmiękczającą niż na odwrót ale może się mylę.
Jak myślicie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi